Очільник Національного банку України Кирило Шевченко за підсумками онлайн-зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером офіційно повідомив, що у НБУ немає непорозумінь з експертами Міжнародного валютного фонду щодо частини програми stand-by, яка є в межах відповідальності НБУ.
Джерело: facebook Кирила Шевченка
Про що розповів глава регулятора
"У межах діалогу щодо продовження співпраці з МВФ ми обговорили багато питань, у тому числі ту частину програми, яка є в межах відповідальності Національного банку. Хочу це підкреслити, у нас немає непорозумінь з експертами місії. Більше того, у нас спільне бачення результату, якого ми хочемо досягти", - наголосив Кирило Шевченко.
За словами очільника НБУ, він також обговорив з представником МВФ ініціативу директорки-розпорядниці МВФ Крісталіни Георгієвої стосовно додаткової алокації СПЗ на суму близько 650 млрд дол, яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів країн-членів Фонду.
"Зважаючи на розмір квоти України (0,42%), наша держава може отримати близько 2,73 млрд дол, що сприятиме нарощенню ЗВР та покращенню, за нашою попередньою оцінкою, показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів із поточного рівня 91% до близько 98%", - зазначив глава Нацбанку.
Що відомо про переговори МВФ з Україною
Офіційний Київ та МВФ можуть досягти домовленостей на рівні staff level agreement у найближчі 2 місяці - цю інформацію підтвердив очільник Мінфіну Сергій Марченко.
За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, зараз НБУ працює у рамках діючої програми співпраці з МВФ, нова програма ще не обговорюється.
Враховуючи тривалий перебіг перемовин з Фондом, українська влада може розраховувати на два транші, та про обсяги наразі не йдеться.
Читайте також:
В МВФ уточнили стан перемовин щодо співпраці з Україною.
У президента Володимира Зеленського назвали умови отримання траншу МВФ до літа.
В уряді розкрили, скільки готові вести переговори про транш МВФ.