Обмеження на банківські перекази з 1 лютого — що важливо знати
Категорія
Економіка
Дата публікації

Обмеження на банківські перекази з 1 лютого — що важливо знати

НБУ
банківські карти

 Починаючи з 1 лютого в українських банках запрацюють ліміти на перекази грошей з карти на карту та за реквізитами. Ці обмеження будуть поширюватися на клієнтів без підтверджених доходів.

Головні тези:

  • Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг підписали десятки українських банків, а також платіжні системи.
  • Ліміти на перекази будуть різні для клієнтів різної групи ризику.
  • Банки також встановлять обмеження на кількість рахунків для клієнтів без підтверджених джерел доходів.

Чому НБУ оголосив про нові обмеження

Річ у тім, що минулого місяця кілька великих банків України та асоціацій підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг.

Нововведення торкнуться винятково тих користувачів банківських послуг, які не можуть підтвердити законність своїх доходів.

Ключові завдання Меморандуму:

  1. боротьба з шахрайськими фінансовими схемами, зокрема, використання "дропів" (клієнти, які за винагороду надають доступ до своїх карток чи рахунків для сумнівних операцій);

  2. зменшення тіньового сектору економіки;

  3. приведення українського банківського сектору до єдиних стандартів та вимог законодавства ЄС.

Варто зазначити, що цей документ уже встигли підписати десятки українських банків, а також 2 платіжні системи, зокрема: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Універсал Банк, Сенс Банк, системи платежів NovaPay, RozetkaPay.

Які обмеження діятимуть з 1 лютого 2025

Нововведення будуть поширюватися не лише на Р2Р-перекази, а також на вихідні перекази за реквізитами IBAN в національній та іноземній валютах.

Що важливо розуміти, їх вводять для клієнтів без підтверджених доходів, залежно від того, до якої з груп ризику ті належать:

  • клієнти "високої" групи ризику — ліміт 50 тис. грн на місяць;

  • клієнти "середньої та "низької" груп ризику — ліміт 150 тис. грн на місяць (з 1 червня — 100 тис. грн).

Окрім того, наголошується, що кожний банк буде використовувати власні критерії оцінки під час відкриття рахунку та в процесі подальшого обслуговування клієнта.

У НБУ звертають увагу на те, що банки також введуть обмеження на кількість рахунків (кредитні, депозитні та рахунки для виплат за держпрограмами не враховуються).

Що важливо розуміти, у клієнта без підтверджених джерел доходів може бути не більше 3 рахунків в одній валюті.

Фінансові установи поглиблено вивчатимуть бізнес-діяльність новостворених ФОПів (до 6 місяців) 1 групи оподаткування та проводитимуть моніторинг операцій за рахунком відповідно до суми середньомісячного доходу. ФОПів на загальній чи спрощеній системи 2-3 груп перевірятимуть за власними критеріями ризик-орієнтованого підходу.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Повернення жахливих вовків. Як вчені змогли відродити вимерлих тварин — відео

Вовки жахливі знову існують
Джерело:  online.ua

Через понад 12 000 років після зникнення з планети Земля вовки жахливі (Aenocyon dirus) знову ходять та виють. Це не наукова фантастика, а цілком реальні цуценята — Ромул, Ремус і Халісі — генетично сконструйовані для носіння характерних рис легендарних хижаків Льодовикового періоду.

Головні тези:

  • Вовки жахливі (Aenocyon dirus) — викопний вид псових, що існував в епоху пізнього плейстоцену—раннього голоцену на території Північної Америки.
  • Їх вдалося “воскресити” завдяки переписуванню ДНК сучасного вовка за допомогою стародавніх креслень.

Вовки жахливі знову існують

Такого вражаючого прориву вдалося досягти компанії Colossal Biosciences із Далласу.

У соціальних мережах вона опублікувала гучну заяву:

Увімкніть звук. Ви чуєте виття вовка жахливого вперше за понад 10 000 років. Зустрічайте Ромула та Рема — перших у світі вимерлих тварин, які народилися 1 жовтня 2024 року.

Згодом до двох самців приєдналася самка на ім’я Халісі, яка народилася в січні 2025 року.

Але це не телебачення. Це не Гра престолів. Це справжня наука, і вона може змінити наше уявлення про саме вимирання, — наголошує видання The Economic Times.

Вовки жахливі колись панували у Північній Америці Льодовикового періоду, полюючи на мамонтів, бізонів і гігантських наземних лінивців.

Вони були більшими й сильнішими за сучасних сірих вовків, мали потужні щелепи, густу шерсть і широкі черепи — грізні риси, які робили їх найвищими хижаками, поки вони не зникли приблизно 12 500 років тому.

Дослідники Colossal почали зі скам’янілих останків: зуба віком 13 000 років і кістки внутрішнього вуха 72 000 років. Використовуючи передові методи, вони реконструювали геном жахливого вовка з безпрецедентною точністю — у 500 разів повніше, ніж будь-що раніше зареєстроване.

Після цього команда відредагувала ДНК клітин сірого вовка за допомогою CRISPR, націлившись на 14 генів у 20 різних місцях. Вони були вибрані, щоб відтворити фізичні риси жахливого вовка, такі як його мускулисте тіло, форма голови та світле хутро.

Це не було клонування. Це було редагування — ретельне, навмисне переписування ДНК сучасного вовка за допомогою стародавніх креслень, — заявив Бен Ламм, співзасновник і генеральний директор Colossal.

З коментарем з цього приводу виступив навіть автор "Гри престолів" Джордж Р. Р. Мартін:

Багато людей вважають жахливих вовків міфічними істотами, які існують лише у фантастичному світі, але насправді вони мають багату історію внеску в американську екосистему. Я дозволяю собі розкіш писати про магію, але Бен і Колоссал створили магію, повернувши цих величних звірів у наш світ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?