ОГТС оцінила мільярдні збитки України після запуску Північного потоку-2
Категорія
Економіка
Дата публікації

ОГТС оцінила мільярдні збитки України після запуску Північного потоку-2

ОГТС оцінила мільярдні збитки України після запуску Північного потоку-2
Джерело:  online.ua

Запуск російського “Північного потоку-2” призведе до багатомільярдних збитків для української сторони, стверджують у підприємстві “Оператор ГТС”.

Джерело: Exploration&Production Consulting

За словами голови компанії Сергія Макогона, наразі відповідні втрати оцінюють від 5 до 6 мільярдів доларів США на рік. Причиною стане подорожчання газових ресурсів на тлі необхідності транспортування їх з європейських країн.

“Я оцінюю прямі і непрямі втрати України від запуску "Північного потоку-2" в $5-6 млрд на рік. І особливо потрібно пам'ятати про військову безпеку. Без транзиту інтерес до нас з боку ЄС значно знизиться, а це розв'яже руки Росії”, - звернув увагу посадовець.

Одночасно з цим українській стороні доведеться жити в умовах припинення російського транзиту та втрати 1,5 мільярда доларів США.

“Як я вже говорив, газ подорожчає приблизно на $50/тис куб м, оскільки вартість транспортування в Україну зросте. Якщо дорожчає газ, то дорожчає весь наш експорт, наприклад, добрива. Також газ подорожчає для населення, відповідно потрібно буде більше коштів для субсидій”, - пояснив Макогон.

Такі збитки можна компенсувати шляхом збільшення власного видобутку ресурсів та у разі втілення заходів з енергоефективності. Наразі українські компанії мають отримати максимум можливостей для видобутку газу, вважають в “ОГТС”.

“Так, нам доведеться закрити велику частину компресорних станцій. Але наша інтеграція в європейський ринок газу на цьому не припиниться. У нас є видобуток, є імпорт і все буде працювати і далі. Сподіваюся також, що ніхто не реанімує в Україні політичну торгівлю газом з Росією”, - резюмував Макогон.

Північний потік-2 та санкції

Наразі амбітний газовий проєкт Кремля залишається нереалізованим, хоча російська сторона оголошувала про його запуск вже наприкінці 2019 року. На заваді будівництву спочатку стала позиція Данії, у водах якої триває фінальний етап роботи, а пізніше — санкційне рішення Сполучених Штатів.

Станом на травень 2021 року американський уряд готовий надалі протидіяти будівництву “Північного потоку-2” на користь східноєвропейським союзникам.

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?