ОП заявив про програму фінансового лізингу на житло під 5%
Категорія
Україна
Дата публікації

ОП заявив про програму фінансового лізингу на житло під 5%

ОП заявив про програму фінансового лізингу на житло під 5%
Джерело:  online.ua

Міністерство фінансів спільно з профільними комітетами українскього парламенту розробляє програму фінансового лізингу на житло в межах 5% річних. Цю інформацію офіційно підтвердив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко під час форуму "Україна 30. Інфраструктура", передає ONLINE.UA з посиланням на сайт ОП.

"Фінансовий лізинг - це окрема програма, якою також займається Міністерство фінансів разом з профільними комітетами Верховної Ради. Ми будемо мати іпотеку під 7% і фінансовий лізинг, сподіваємося, під 5%", - наголосив представник команди Володимира Зеленського.

Кирило Тимошенко звернув увагу на те, програмою фінансового лізингу зможуть скористатися медичні працівники, військові, педагоги, поліцейські та соціально незахищені верстви населення.

"Сподіваємось, що ми зможемо це зробити також для внутрішньо переміщених осіб. Це те, про що багато-багато років говорили, але механізму фактично не було. Ми знайшли такий механізм. Зараз ми працюємо разом з Міністерством фінансів, з Нацбанком, щоб вийти на доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку...Сподіваюся, що в першому півріччі, як поставив завдання президент, ця іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. І це дасть найголовніше - житло людям. Друге - величезний мультиплікатор економіки", - додав Кирило ТИмошенко.

Як уже згадувалося раніше, Мінфін планує у рамках програми "Доступна іпотека під 7%" видати у 2021 році 5 млрд грн кредитів для 5 тисяч сімей. Варто звернути увагу на те, що відшкодування за іпотекою під 7% стане доступною з 1 березня, водночас, уряд працюватиме над можливість іпотечного кредитування під 5% у 2021 році.

"Витрати бюджету на компенсацію відсоткової ставки за нещодавно ухваленою програмою "Доступної іпотеки" можуть сягати 5 мільярдів гривень за умови щорічного зростання іпотечного портфелю 30%",- йдеться в повідомленнні.

Як відомо, Кабінет міністрів вже затвердив постанову щодо "доступної іпотеки": ставку за кредитами визначили в межах 7% річних.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський пообіцяв побудувати на Донбасі новий аеропорт.

Категорія
Світ
Дата публікації

Чи може НАТО перемогти Росію без допомоги США — аналіз експертів

Наразі НАТО набагато сильніший, ніж Росія

У разі виходу США з Альянсу, країни НАТО все ще матимуть потужний військовий потенціал, який зможе їх захистити під час можливої війни з Росією. Одну з головних ролей може відіграти Туреччина та її рішення у цьому контексті.

Головні тези:

  • Європейські країни НАТО мають значну перевагу у кількості військової техніки та живої сили порівняно з Росією.
  • Можлива відмова Туреччини від участі у війні на боці Альянсу може значно скоротити можливості європейських країн.

Наразі НАТО набагато сильніший, ніж Росія

Що важливо розуміти, армії країн-членів НАТО сягають понад 2 мільйони військових, а в країни-агресорки РФ наразі вдвічі менша кількість особового складу.

Що стосується танків, то в Альянсу їх близько 6700, а Путін може задіяти лише 2900.

На озброєнні європейців перебуває понад 2 300 винищувачів, тоді як у Росії їх трохи менше 1 400. Особливо велика кількісна різниця в артилерії: європейські країни НАТО мають у своєму розпорядженні понад 15 400 гармат, тоді як РФ — 6090.

З заявою з цього приводу виступив австрійський військовий експерт Густав Грессель.

Він попередив про те, що у Росії може бути більше солдатів, ніж наразі відомо.

За словами фахівці, у разі війни між НАТО і Росією Туреччина може відмовитися від участі і військової допомоги через близькість до Москви.

У цьому випадку ресурси європейців значно скоротяться, оскільки Туреччина надає майже чверть солдатів, понад третину бойових танків і майже 18% артилерії.

Категорія
Світ
Дата публікації

Очільник Пентагону Гегсет запрошує своїх родичів на закриті зустрічі з іноземними військовими

Гегсет
Джерело:  The Wall Street Journal

Міністр оборони США Піт Гегсет брав свою дружину, колишню продюсерку Fox News Дженніфер Гегсет, та рідного брата Філіпа на кілька зустрічей з іноземними військовими колегами, де обговорювалася конфіденційна інформація.

Головні тези:

  • Піт Гегсет запрошував свою дружину та брата на зустрічі з іноземними колегами в Пентагоні, порушуючи протокол та викликаючи обурення співробітників.
  • Присутність родичів на конфіденційних зустрічах у штаб-квартирі НАТО та в Пентагоні порушила принципи безпеки та викликала негативну реакцію учасників.
  • Питання щодо допуску Дженніфер Гегсет до секретної інформації, яка обговорювалася на зустрічах, залишаються відкритими, що створює загрозу для безпеки та довіри.

Гегсет приводить родичів на зустрічі, де обговорюється конфіденційна інформація

Відомо, що Дженніфер Гегсет була присутня на лютневій зустрічі міністрів оборони у штаб-квартирі НАТО, під час якої також засідала Контактна група з питань оборони України.

Дружину глави Міноборони США також помітили на зустрічі 6 березня в Пентагоні з міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі та главою Генштабу Британії адміралом Тоні Радакіном.

За словами співрозмовників WSJ, деякі іноземні учасники зустрічей не знали, хто така Дженніфер Гегсет; інші були здивовані її присутністю, але не висловили відкритих заперечень.

Хоча Гегсет має повноваження надати стороннім певний рівень допуску до секретної інформації, яка обговорюється на зустрічах з іноземними колегами, незрозуміло, чи зробив він його для дружини.

Джерела видання в Пентагоні підтвердили, що Дженніфер Гегсет не є співробітницею Міністерства оборони США. А речник Пентагону Шон Парнелл відповів WSJ, що "мені цілком зрозуміло, що ваша історія буде сповнена неточностей і не буде написана добросовісно".

Молодший брат Гегсета Філіп, який продюсує консервативні подкасти й нещодавно став працювати в Міністерстві внутрішньої безпеки США, також супроводжує очільника Пентагону в деяких зустрічах.

Обоє разом їздили до Гуантанамо в лютому, а нині перебувають у турне азійськими союзниками США.

Повідомлення WSJ зʼявилось на тлі підвищеної уваги до ролі Піта Гегсета в чаті в месенджері Signal, де поширювались оперативні дані про військову операцію США в Ємені — і куди був помилково доданий журналіст The Atlantic.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?