Падіння єгипетського літака: стало відомо про інцидент на борту
Категорія
Світ
Дата публікації

Падіння єгипетського літака: стало відомо про інцидент на борту

Падіння єгипетського літака: стало відомо про інцидент на борту

На борту  літака А320 авіакомпанії EgyptAir, який зник 19 травня, незадовго перед катастрофою сталася пожежа.

Про це заявив експерт в сфері безпеки польотів Тім ван Беверен, передає ONLINE.UA з посиланням на Deutsche Welle.

"На борту була пожежа. Датчики передали дуже чіткий сигнал про задимлення у туалеті. Через хвилину було зафіксовано задимлення, а через дві хвилини відключився блок управління польотом", — сказав експерт.

За словами ван Беверена, загоряння сталося у передній частині салону авіалайнера, біля кабіни пілотів.

Причини інциденту на даний момент не відомі, додав він.

Як повідомляв ONLINE.UA,  авіалайнер компанії EgyptAir рейсу MS804 зник з радарів у ніч на 19 травня.
Пізніше були обнародувані дані про останні слова пілота перед зникненням.

Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Категорія
Світ
Дата публікації

17-річного американця звинуватили у підготовці замаху на Трампа

ФБР
Джерело:  CNN

17-річний мешканець американського штату Вісконсин вбив своїх батьків під час підготовки замаху на президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Підліток з Вісконсіна підготував замах на президента США, Дональда Трампа, вбивши своїх батьків.
  • Звинувачення Нікіти Касапа базуються на текстових повідомленнях, в яких він закликав до вбивства президента та повалення уряду.
  • Діяння підлітка пов'язують із неонацистською групуванням “Орден дев'яти янголів” та расово мотивованими екстремістськими поглядами.

Підлітка у США звинувачують у підготовці замаху на Трампа

17-річний Нікіта Касап у документах й текстових повідомленнях закликав до вбивства президента й повалення уряду США. Ймовірне вбивство батьків стало спробою отримати “фінансові засоби й автономію”, аби втілити цей план, йдеться у справі, яку веде ФБР.

Зазначається, що Касап вбив своїх батьків ще 11 лютого, але їх тіла із вогнепальними пораненнями знайшли вдома лише за два тижні.

Підлітка затримали у викраденій ним машині свого вітчима того ж вечора. Правоохоронці виявили у його телефоні інформацію про так званий “Орден девʼяти янголів”, який обʼєднує неонацистів із расово мотивованими екстремістськими поглядами.

Хлопець збирався вбити президента США, аби спровокувати політичну революцію та “врятувати білу расу”. ФБР виявила на його телефонні зображення та повідомлення з інформацією про використання дронів для нападу. Хлопець також частково оплатив БпЛА й вибухівку, за допомогою яких мав вчинити напад

Один з однокласників підозрюваного розповів шерифу, що Касап говорив йому про намір убити батьків, але не мав зброї. Згодом той повідомив, що планує завести знайомство з власником зброї та викрасти її.

Також Касап стверджував, що контактував з особою з Росії, з якою планував повалити уряд США і вбити Трампа.

Видання наголошує, що жодне із висунутих проти Касапа обвинувачень ще не було підтверджене у суді.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?