Під Черкасами масштабна аварія на залізниці: з'явилися деталі
У 200 км від Києва в Черкаській області зі залізничних колій зійшов товарний потяг. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook очевидця подій Василини Трофимович. «Стоїмо в чистому полі під Кам'янкою. 201 км до Києва. Перед нами товарняк зійшов з рейок. Вісім вагонів лежать на рейках, перекривши залізничну колію до Києва. Затримка вже дві години, а потенційно буде набагато більше», - написала Трофимович.
Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив у межах реінтеграційних заходів вдалося посприяти поверненню 9 дітей з тимчасово окупованої території України, ще двох — з території РФ.
Головні тези:
Омбудсман України успішно посприяв поверненню 11 дітей з тимчасово окупованих територій і Росії.
Діти та їхні родини перебували під тиском окупаційного режиму, що створювало серйозні ризики для їхнього добробуту.
Спільними зусиллями Омбудсмана та міжнародних партнерів було забезпечено повернення та возз'єднання родин в Україні.
В Україну повернулося 11 дітей з ТОТ і Росії
Офіс Омбудсмана у взаємодії з міжнародними партнерами та партнерськими організаціями здійснив необхідні заходи заради возз’єднання дітей з їхніми родинами, включно з підтримкою в організаційних та правових питаннях.
Вік дітей — від 2 до 17 років. Перебуваючи на ТОТ, родини жили під постійним тиском окупаційного режиму через свою проукраїнську позицію, зазнавали переслідувань, залякування та позбавлення базових прав, що створювало серйозні ризики для їхніх дітей.
Серед повернутих з окупації — вагітна жінка з маленькою дитиною. Окупаційна влада систематично залякувала сім’ю та відмовляла у медичній допомозі через відсутність російських документів. Після повернення на підконтрольну Уряду України територію жінка нарешті отримала всю необхідну медичну допомогу. І вже за кілька днів після повернення вона народила дівчинку.
Повернення дітей в Україну
Також повернули 11-річного хлопчика, батько якого перебував у російському полоні. Хлопчик разом зі своєю мамою весь цей час перебував на ТОТ. Тому вони намагалися поводитись дуже обережно, адже остерігались будь-якої уваги від органів влади окупанта.
Після звільнення чоловіка з полону, жінка звернулась до Офісу Омбудсмана з проханням допомогти виїхати з ТОТ. В результаті — родина на підконтрольній території Україні і зовсім скоро возз'єднається.
Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні.
Дмитро Лубінець
Омбудсман України
Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA.
За останню добу з 2 на 3 квітня, російські загарбники втратили на фронті 1390 солдатів і реактивну систему залпового вогню.
Головні тези:
Протягом однієї доби російські війська втратили 1390 солдатів та реактивну систему залпового вогню у бойових діях проти України.
Загальна кількість втрат армії РФ від 24 лютого 2022 року до 3 квітня 2025 року оцінюється у близько 919 570 осіб, а також значні втрати техніки та озброєння.
Найбільше втрат було зафіксовано в особовому складі, танках, броньованих машинах, артилерійських системах та літаках.
Актуальні втрати РФ у війні проти України
Про оновлені дані повідомляє Генштаб ЗСУ.
Втрати РФ у війні проти України
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.04.25 орієнтовно склали:
особового складу — близько 919 570 (+1390) осіб ліквідовано;
танків — 10 521 (+6) од.;
бойових броньованих машин — 21 902 (+22) од.;
артилерійських систем — 25 625 (+49) од.;
РСЗВ — 1348 (+1) од.;
засобів ППО — 1123 од.;
літаків — 370 од.;
гелікоптерів — 335 од.;
БпЛА оперативно-тактичного рівня — 31 597 (+92) од.;
крилатих ракет — 3123 од.;
кораблів/катерів — 28 од.;
підводних човнів — 1 од.;
автомобільної техніки та автоцистерн — 42 775 (+88) од.;