Під океанічним дном виявили гігантських живих істот
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Під океанічним дном виявили гігантських живих істот

На дні океану
Джерело:  online.ua

Науковці дізнались, що в екстремальних умовах гідротермальних джерел під океанічним дном здатні існувати не тільки мікроби та віруси, а ще й гігантські трубчасті хробаки. 

Головні тези:

  • У гідротермальних джерелах під океанічним дном виявлені гігантські трубчасті хробаки.
  • Належать до видів Oasisia alvinae та Riftia pachyptila, які розмножуються на глибині під океанічним дном у жерлах в районі Галапагоських островів.
  • Личинки цих хробаків здатні колонізувати нові середовища через океанську кору та течії, діставшись до підземних просторів.
  • Деякі трубчасті черв'яки можуть жити вічно у порожнинах під дном океану, заповнених темрявою.
  • Необхідно вивчати та захищати вентиляційні отвори гідротермальних джерел під океанічним дном для збереження цих унікальних колоній трубчастих хробаків.

Що відомо про гігантських хробаків під океанічним дном

Зазначається, що науковці зі Schmidt Ocean Institute провели дослідження і виявили, що гігантські хробаки розмножуються на глибині під океанічним дном у жерлах в районі Галапагоських островів.

В умовах підводних гідротермальних джерел до океану потрапляє насичена мінералами вода. Ці джерела розташовані поряд із підводними вулканами.

У рамках дослідження науковці провели буріння морського дна за допомогою дистанційно керованого апарату SuBastian.

Вчені дослідили ділянку отвору на глибині 2 тис 515 метрів.

Ці черв'яки, що досягають довжини до 50 см, були знайдені під застиглими лавовими плитами вздовж Східно-Тихоокеанського підняття, — зазначається у матеріалі видання.

Науковцям вдалось встановити принаймні 2 види хробаків — Oasisia alvinae та Riftia pachyptila.

У порожнинах науковцями були виявлені як самці, так і самки з репродуктивними органами.

Примітно, що тріщини, що з'єднують порожнини з поверхнею морського дна, також були заселені трубчастими червами.

Очевидно, існує безперервне середовище існування для трубчастих черв'яків від підводних порожнин з дифузним потоком до поверхні морського дна через розвантажувальні тріщини в лавових полицях, — підкреслюють науковці.

Як морським хробакам вдалось зануритись під дно океану.

На думку вчених, личинки хробаків здатні потрапляти крізь океанську кору, плисти за допомогою течій і зрештою діставатись цих підземних сховищ.

Швидка колонізація цими тваринами свідчить про ефективне розселення личинок, причому передбачається, що личинки переносяться придонними, хребтовими та океанічними течіями, перш ніж оселитися у вентиляційних отворах шляхом низхідного плавання або занурення, — зазначається у дослідженні.

І наявність дорослих трубчастих черв'яків у порожнинах може говорити про те, що деякі з них можуть жити там вічно, оповиті темрявою. 

Ці висновки підкреслюють необхідність захисту вентиляційних отворів, оскільки масштаби цих середовищ існування ще не повністю з'ясовані, — підкреслюють науковці.

Тепер дослідники планують зʼясувати, чи можуть інші гідротермальні джерела по всьому світу приховувати подібні колонії.

Категорія
Світ
Дата публікації

Ізраїль та ХАМАС вчергове обмінялися в'язнями і заручниками — що відомо

Заручники
Джерело:  The Times of Israel

Після того, як 1 лютого ХАМАС звільнив трьох ізраїльських заручників в рамках угоди про перемир'я, Ізраїль, своєю чергою, передав терористичному угрупованню 183 палестинських в'язня. Серед них є ті, які відбували довічне покарання.

Головні тези:

  • Угода між Ізраїлем та ХАМАС щодо обміну в'язнями в рамках перемир'я включає в себе важливі деталі та умови, які обговорюються обома сторонами.
  • Під час обміну Ізраїль передав ХАМАСу 183 палестинських в'язнів, серед яких були особи, засуджені до довічного ув'язнення та тривалих термінів.
  • Терористичне угруповання ХАМАС звільнило трьох ізраїльських заручників, у рамках угоди, яка включала звільнення палестинських в'язнів з боку Ізраїлю.
  • У січні 2025 року Ізраїль та ХАМАС досягли угоди про припинення вогню у Газі та обмін в'язнями, що сприяє зменшенню напруги в регіоні.
  • Хоча обмін в'язнями сприяє пом'якшенню конфлікту, терористичний напад ХАМАС у Ізраїлі залишає за собою трагічні наслідки для цивільного населення.

Ізраїль та ХАМАС вчергове обмінялися в'язнями і заручниками

Перші зі 183 палестинських в’язнів вийшли з автобуса на західному березі річки Йордан, де їх зустрів натовп, які чекали на їхнє звільнення.

Відомо, що 18 зі 183 палестинців було засуджено до довічного позбавлення волі, а ще 54 — на великі терміни. 111 осіб було затримано в Газі після 7 жовтня, коли терористи ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю.

В межах вже четвертого обміну в Ізраїль повернулися три заручники терористыв ХАМАС. Зокрема Ярден Бібас та Офер Кальдеро першими перетнули кордон з Ізраїлем після 484 днів перебування в полоні.

Офер Кальдеро

Згодом ХАМАС передав і третього заручника, на ім'я Кіт Сігел. Він зараз прямує разом зі співробітниками Червоного Хреста до військових ЦАХАЛ, повідомили в Армії оборони Ізраїлю.

Перемир'я між Ізраїлем та ХАМАС

У січні 2025 року стало відомо, що Ізраїль та ХАМАС досягли згоди щодо припинення вогню у Газі. В межах домовленостей Ізраїль обіцяє звільнити дві тисячі палестинських в’язнів, включно із 250 засудженими до довічного ув’язнення.

Своєю чергою бойовики ХАМАС зобов’язуються звільнити 33 ізраїльських полонених. Всього за цей час вдалось звільнити вже кілька ізраїльських заручників.

Нагадаємо, що вранці 7 жовтня палестинське терористичне угруповання ХАМАС завдало масованого ракетного удару по Ізраїлю. Після чого бойовики прорвалися на ізраїльську територію. Їм вдалося захопити низку населених пунктів.

Але вже за кілька днів армія Ізраїлю повернула під контроль 100% території. Втім, через терористичний напад ХАМАС в Ізраїлі було вбито понад 1200 людей та захоплено сотні заручників.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?