Пішов з життя відомий український журналіст
Категорія
Україна
Дата публікації

Пішов з життя відомий український журналіст

Пішов з життя відомий український журналіст
Джерело:  online.ua

2 червня помер талановитий журналіст, дослідник історії українського телебачення та член Національних спілок журналістів і кінематографістів України Іван Мащенко. Йому було 80 років. Інформацію про смерть чоловіка підтвердили його рідні, передає ONLINE.UA.

Варто зазначити, що родичі не уточнили, що саме стало причиною смерті.

Відомо, що свій творчий шлях Мащенко розпочав у Криму – на обласному радіо і в газетах. Там же він закінчив відділення телебачення в Сімферопольському університеті.

"У 28 років очолив Запорізьку обласну студію телебачення, роботою якої керував вісім років. Потім переїхав працювати у Київ – у Держкомітет з питань радіомовлення і телебачення.Мащенко також написав кілька книг з історії розвитку українського телебачення: "Телебачення прямого ефіру", "Глобальне телебачення", "Українське телебачення: штрихи до портрета".Він доклав чимало зусиль до законодавчого становлення журналістики. Мащенко був провідним автором проекту базового Закону "Про телебачення і радіомовлення" (1993 року) та долучився до розробки ще шести законопроектів у сфері ЗМІ", - сказано в повідомленні.

Ще 16 років тому Іван Мащенко був нагороджений Національною премією "Телетріумф" у номінації "За внесок у розвиток українського телебачення".

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 25 січня в Києві помер журналіст Микола Бабич, який був заступником керівника економічних новин УНІАН.

Категорія
Світ
Дата публікації

Агенти ЦРУ шукали Гітлера ще 10 років після його самогубства

Гітлер
Джерело:  The New York Post

Видання New York Post уважно проаналізувало розсекречені документи ЦРУ про “смерть” та втечу німецького диктатора Адольфа Гітлера. Як виявилося, мало хто вірив в офіційну версію про те, що він закінчив життя самогубством зі своєю дружиною Євою Браун.

Головні тези:

  • Деякі теорії вказують на можливе переховування Гітлера у спа-готелі в аргентинському містечку Ла-Фальда.
  • Агент ЦРУ повідомив про можливе перебування Гітлера в Колумбії під псевдонімом Адольф Шріттельмайор.

Нові дані про Гітлера та його можливу втечу

У розсекречених документах йдеться про те, що агенти ЦРУ продовжували шукати Гітлера в Південній Америці ще протягом десяти років після офіційної дати смерті.

Доволі популярною була версія про те, що Гітлер утік з Німеччини, скориставшись "щурячими стежками" — нелегальними маршрутами втечі для нацистів.

Цілком можливо, що диктатор міг переховуватись у спа-готелі в аргентинському містечку Ла-Фальда, оскільки власниця цього готелю була "палкою прихильницею" фюрера.

У 1955 році агент ЦРУ з кодовим іменем "CIMELODY-3" повідомив, що його знайомий, спілкуючись з колишнім нацистом Філліпом Сітроеном, дізнався про перебування Гітлера в Колумбії.

У його розпорядженні опинилися світлина, де він нібито зображений із Гітлером під ім’ям "Адольф Шріттельмайор" на пляжі в Тунха.

Однак згодом ЦРУ просто запропонувало це питання закрити, оскільки, мовляв, вкрай важко встановити щось конкретне.

Категорія
Політика
Дата публікації

Хто може спровокувати війну між США та Китаєм — прогноз експерта

Трамп
Джерело:  online.ua

Тарифна війна, яку розпочав американський лідер Дональд Трамп, може призвести до повномасштабної війни між США та КНР. Про це попередив позаштатний науковий співробітник Defense Priorities і професор міжнародних відносин у коледжі Макалестера в Сент-Полі Ендрю Летем.

Головні тези:

  • Експерт нагадав, як економічний тиск на Японію призвів до Перл-Гарбор.
  • Повільне технологічне удушення Китаю може виявитися як ефективним, так і провокаційним.

Ризик війни між США та Китаєм цілком реальний

Як зазначив Сент-Полі Ендрю Летем, в історії людства уже були ідентичні випадки.

До прикладу, можна згадати про ситуацію 1941 року, коли Штати здійснювали потужний економічний тиск на Японію, пише 19FortyFive.

Позбавлення Америкою доступу Японії до ключових стратегічних товарів стало останнім ударом, який Токіо сприйняв не як відстрочку, а як смертний вирок своїм імперським амбіціям. Результатом став Перл-Гарбор, — нагадав експерт.

Летем звертає увагу на те, що команди Байдена і Трампа постійно посилювали тиск на Китай за допомогою торгових обмежень, експортного контролю і заборон на технології.

Що важливо розуміти, це дійсно може мати жахливі наслідки для США ти Китаю.

Це не означає, що війна є неминучою — або навіть імовірна в найближчому майбутньому — але це означає, що ми більше не перебуваємо у світі абсолютної економічної взаємозалежності та поміркованості раціонального вибору, — додав експерт.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?