Польща розпочала будівництво "Східного щита" — про що йдеться
Категорія
Світ
Дата публікації

Польща розпочала будівництво "Східного щита" — про що йдеться

Дональд Туск
Туск

У Польщі офіційно розпочалося будівництво системи укріплень "Східний щит" на кордонах з Росією та Білоруссю.

Головні тези:

  • Проєкт передбачає будівництво укріплень, фортифікаційних споруд та систем протидії безпілотникам.
  • Польща планує витратити 10 мільярдів злотих на реалізацію цього проєкту.
  • За попередніми даними, будівництво буде тривати близько 4 років.

Польща хоче захиститися від РФ та Білорусі

Про це офіційно повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Окрім того, він оприлюднив світлину, на якій зображено будівельну техніку.

Розпочато будівництво "Східного щита"! Перші роботи на кордоні з Росією, — так прокоментував фото очільник уряду Польщі.

Фото: facebook.com/donaldtusk

Як уже згадувалося раніше, вперше проєкт "Східний щит" було представлено ще навесні 2024 року.

2 тижні тому на полігоні в Оржиші (Вармінсько-Мазурське воєводство) відбулися перші випробування елементів "Щита".

Офіційна Варшава має на меті збудувати різні типи укріплень, фортифікаційних споруд та природних перешкод на кордонах з країною-агресоркою РФ та її поплічницею Білоруссю.

Окрім того, заплановано будівництво відповідних систем розвідки і виявлення загроз, передових баз, логістичних вузлів, складів або розгортання систем протидії безпілотникам.

На реалізацію цього проєкту, який буде втілюватися в життя протягом наступних 4 років, офіційна Варшава виділила 10 мільярдів злотих.

ЄС може допомогти Польщі та країнам Балтії

Місяць тому сталося відомо, що Естонія, Латвія, Литва і Польща просять офіційний Брюссель профінансувати будівництво мережі бункерів, бар'єрів, розподільчих ліній і військових складів уздовж кордонів із Росією і Білоруссю.

Війна Росії проти України показала, що створення фізичних перешкод на відкритій місцевості без природного оборонного прикриття має першорядне значення навіть у технологічно просунутій війні, — наголосили міністри оборони вказаних країн.

Очільники міністерств звернули увагу на те, що зовнішні загрози на балтійсько-польському кордоні дедалі зростають.

Окрім того, вони нагадали Євросоюзу, що нарощування укріплень уздовж кордону з Росією і Білоруссю "залишається пріоритетним завданням на тлі останніх подій.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?