Як вважає генерал-лейтенант США у відставці та колишній командувач армії США в Європі Бен Годжес, новий наступ Сил оборони України у Курській області переслідує одразу кілька важливих цілей.
Головні тези:
Наступ українських воїнів є активною підготовкою до можливих переговорів.
ЗСУ хочуть зруйнувати плани Путіна щодо збереження окупованих українських територій під свої контролем.
Уже понад 5 місяців триває контрнаступ України на території РФ.
Для чого ЗСУ розпочали новий наступ на Курщині
За словами Бена Годжеса, українські воїни мають намір довести, що армія РФ насправді перебуває в значно слабшому становищі, ніж рік тому.
Окрім того, союзники Києва повинні зрозуміти, що Україна не програє.
Колишній командувач армії США в Європі наголосив, що завдяки цьому наступу Україна отримала важливий важіль впливу "на найфундаментальнішому рівні".
Як зазначає Годжес, ЗСУ утримують Курський плацдарм із серпня 2024 року, і навіть змогли наростити нові військові сили для нового наступу:
Україна готується до переговорів, використовуючи свою силу
Як вважає Бен Ходжеса, новий наступ Сил оборони України зриває плани диктатора Путіна зберегти тимчасово окуповані українські території під час можливих переговорів у майбутньому.
Що важливо розуміти, 6 січня виповнилося рівно п'ять місяців від початку контрнаступу Сил оборони України на території Курської області.
За словами українського лідера Володимира Зеленського, за цей період на зазначеній ділянці фронту армія РФ втратила понад 38 тисяч солдатів.
5 січня українські воїни розпочали новий наступ на російській Курщині.
Азербайджанський лідер Ільхам Алієв почав стверджувати, що його країна сусідить із "фашистською державою", маючи на увазі Вірменію. Ба більше, президент додав, що вважає її "джерелом загрози для регіону".
Головні тези:
Лідер Азербайджану спровокував нову хвилю ескалації у регіоні.
Вірменська влада поки не відреагувала на заяви президента Алієва.
Дізнайтеся про попередні переговори між Азербайджаном і Вірменією.
Алієв почав публічно погрожувати Вірменії
Як стверджує президент Азербайджану, Вірменія "фактично є джерелом загрози для регіону", а незалежна вірменська держава "по суті є фашистською державою".
Ільхам Алієв також почав стверджувати, що нею "протягом майже 30 років керували носії фашистської ідеології".
Що важливо розуміти, гучна та неочікувана заява азербайджанського лідера де-факто знамену собою нову хвилю ескалацію у відносинах офіційних Баку та Єревана.
Вірменська влада поки не відреагувала на погрози Ільхама Алієва.
Що відомо про переговори Азербайджану та Вірменії
Ще в серпні 2024 року прем’єр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що Єреван запропонував Баку підписати вже узгоджені частини проєкту мирного договору.
Як стверджує політик, його команда направила нову пропозицію Азербайджану, як тільки вона була готова.
Нікол Пашинян також додав, що в останньому проєкті мирного договору із 17 статей 13 повністю узгоджені, а ще у трьох статтях переважно узгоджений словниковий запас.
За його словами, Єреван пропонує продовжити обговорення питань, які не будуть охоплені угодою.