Помер перший голова СБУ і колишній прем'єр-міністр України Євген Марчук
Категорія
Україна
Дата публікації

Помер перший голова СБУ і колишній прем'єр-міністр України Євген Марчук

Помер перший голова СБУ і колишній прем'єр-міністр України Євген Марчук
Джерело:  online.ua

5 серпня помер український державний діяч Євген Марчук. Перший глава СБУ, четвертий прем'єр-міністр і колишній керівник Міноборони України помер у віці 80 років.

Джерело: Facebook вдови Марчука Лариси Івшиної

Дружина Євгена Кириловича повідомила, що причиною смерті Марчука стала зупинка серця. Інших подробиць поки немає.

"Помер ЄК (Євген Кирилович - ред.) ... зупинилося серце", - написала 5 серпня дружина Марчука Лариса Івшина в соцмережі.

В СБУ уточнили, что Євген Марчук перехворів на коронавірус, через який в нього сталося загострення захворювань, на які він страждав. В результаті виникла гостра серцево легенева недостатність, що стало причиной смерті політика та держдіяча.

"Роль Євгена Марчука у державотворенні України важко переоцінити. З ним пов’язане та асоціюється становлення СБУ як органу, який захищає національну безпеку України. Він очолював уряд, був генералом армії та представляв Україну у тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях. Це велика втрата для України. Вічна пам’ять...", - прокоментували смерть Марчука в СБУ.

На смерть Євгена Марчука вже відреагував президент України Володимир Зеленський. Він висловив співчуття родині та близьким політика, який все життя присвятив захисту національних інтересів України.

Євген Марчук - головні факти з біографії політика

  • Євген Кирилович Марчук народився 28 січня 1941 року в Кіровоградській області.

  • З 1963 року служив в КДБ - перші 12 років на оперативній службі, а потім перейшов на керівні посади.

  • У 1990 році в званні генерала був призначений першим заступником глави КДБ УРСР.

  • В незалежній Україні першим очолив Службу безпеки країни - главою СБУ Марчук був з 1991 по 1994 роки.

  • 8 червня 1995 Євген Марчук став прем'єр-міністром України.

  • У 1999 році був призначений на посаду секретаря РНБО.

  • У 2003-2004 роках Євген Марчук був міністром оборони України.

  • Також Євген Кирилович очолював Міжнародний секретаріат з безпеки і співпраці між Україною і НАТО.

  • Він також брав активну участь в переговорах по Донбасу - з З травня 2015 року Марчук був представником України в підгрупі з питань безпеки ТКГ на Мінських переговорах по врегулюванню конфлікту, а з 21 листопада 2018 очолював українську делегацію в ТКГ замість Леоніда Кучми.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Залужний розкрив правду про "секретну зброю" України у Вісбадені

Валерій Залужний
Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний вирішив розповісти подробиці створення військового штабу в німецькому Вісбадені у 2022 році, який став "секретною зброєю" у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації.

Головні тези:

  • Ідея логістичного оперативного штабу в Вісбадені була реалізована завдяки підтримці Великої Британії.
  • Цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії України з її партнерами.

Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ нагадав про те, що після 24 лютого 2022 року військова допомога від союзників Києва суттєво зросла.

Саме тоді Україна почала отримувати багато різноманітної зброї і техніки, а з цим — і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені.

Валерій Залужний

Валерій Залужний

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії

Потім прийшло розуміння, що Україні та її союзникам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій.

Саме на цьому тлі вперше виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу.

Цю ідею вдалося втілити в життя завдяки підтримці офіційного Лондона.

І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць, — наголосив Залужний.

За його словами, саме цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії з союзниками Києва щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?