Голова українського уряду Денис Шмигаль виступив з поясненням щодо нової Національної економічної стратегії до 2030 року, яку розробили на рівні Кабінету міністрів.
Джерело: форум Україна 30
За словами прем’єр-міністра, незабаром відповідні документи передадуть до Верховної Ради, яка ухвалюватиме відповідне рішення.
“Національна економічна стратегія до 2030 року разом з іншими стратегічними документами, планом реалізації ініціатив президента, переліком пріоритетних законопроєктів і бюджетною декларацією на 2022-2024 роки ляже в основу програми діяльності уряду, яку цього року ми будемо подавати до парламенту”, - пояснив Шмигаль.
Він зауважив, у 2021 році Кабмін вдосконалив процес підготовки програм діяльності та Плану дій. Для цього посадовці використали досвід розвинених країн - Канади, Швеції, Швейцарії, Нідерландів, Нової Зеландії, Великобританії, а також міжнародних організацій - ООН, Світового банку, Міжнародного Валютного фонду.
“Це так званий проєкт Resource-based management (керування ресурсами). Він також буде абсолютно оцифрований, і всі ці речі ми зараз готуємо. Шляхом чіткої прив'язки до бюджету ми хочемо зробити кожну ініціативу обґрунтованою і реалістичною, а завдяки зв'язку з конкретними індикаторами ми зможемо бачити результат практично в режимі реального часу”, - додав прем’єр.
В цілому, як уточнив, політик Національна економічна стратегія складається з 20 векторів, які своєю чергою базуються на конкретних ініціативах, що спрямовані на підвищення економічного зростання.
Одними з важливих напрямків, зокрема, згадані автоматична реєстрація ФОП, приватизація промислових об’єктів, яка дозволить їх розвивати приватними коштами, а також залучення інвестування в Україну. Для останнього пункту було створено Національний фонд інвестицій, затверджений указом президента.
“Державне підприємство сприятиме розвитку міжнародного економічного співробітництва та зростанню конкурентоспроможності України. Це допоможе залучити нових інвесторів в економіку та дасть можливість нарешті реалізувати проєкти, на які українці давно очікують”, - резюмував Шмигаль.
Читайте також:
МВФ нагадав Україні вимоги для отримання другого траншу;
Українців попередили про ризики різкого підвищення тарифів на газ.