Президенти Польщі й Литви відвідали місце потенційної атаки РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Президенти Польщі й Литви відвідали місце потенційної атаки РФ

Президенти Польщі й Литви відвідали місце потенційної атаки РФ
Джерело:  online.ua

Польський лідер Анджей Дуда та президент Литви Гітанас Науседа разом відвідали так званий Сувальський перешийок - вузький шматок території на кордоні Польщі й Литви, що пролягає між Калінінградською областю РФ та Білоруссю.

Джерело:  PAP

Дуда і Науседа відвідали місце потенційної атаки РФ

За словами президентів Польщі та Литви, вони хотіли своїм візитом продемонструвати, що ця територія захищена завдяки присутності тут союзницьких сил. Варто також зазначити, що разом з Анджеєм Дудою і Гітанасом Науседою прибули також міністри оборони обох країн.

На переконання польського лідера, Сувальський перешийок є вкрай важливою територією не лише для обох країн, але й для всього НАТО.

Батальйонні групи, розміщені тут з польського і литовського боку - це союзницька гарантія безпеки для цього регіону, - заявив Дуда, звернувши увагу на те, що що їхня загальна чисельність зараз становить 40 000 осіб.

Окрім того, він підтвердив, що загалом у Польщі присутні понад 11 тисяч американських військових і у Познані розмістять штаб п’ятого армійського корпусу, що є наочним підтвердженням готовності США захищати союзників.

Глава Литви публічно підтримав рішення, які були ухвалені під час саміту НАТО щодо захисту східного флангу, наголосивши, що зараз час подбати про їхню практичну реалізацію.

Ми сприймаємо загрозу як серйозну, ми приділяємо їй пріоритетну увагу і будемо працювати у цьому напрямку, як і домовилися, - підсумував Гітанас Науседа.

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Україна
Дата публікації

Швеція оголосила новий пакет допомоги Україні на суму 1,6 млрд дол

Швеція
Джерело:  Reuters

Швеція оголосила новий пакет військової допомоги Україні на 16 мільярдів шведських крон (близько 1,6 млрд дол). Це найбільший пакет, який коли-небудь надавала ця країна.

Головні тези:

  • Швеція оголосила пакет військової допомоги Україні на 1,6 млрд дол, розпочавши найбільшу допомогу в історії від цієї країни.
  • Зазначено, що частина коштів піде на придбання військового обладнання та підтримку протиповітряної оборони українських сил.
  • Крім фінансової підтримки, Швеція повідомила про посилення допомоги в наданні технологій для артилерії та морського потенціалу України.

Україна отримає нову військову допомогу від Швеції

Про це заявив міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

Найбільша частина пакета — 9,2 млрд крон — піде на військове обладнання, яке Швеція закупить під керівництвом Шведського управління з матеріального забезпечення оборони.

Згодом Йонсон уточнив, що до пакета увійшла підтримка протиповітряної оборони України, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу.

Раніше Швеція повідомляла, що планує значно посилити підтримку України. Зокрема у 2025 році вона вирішила виділити на підтримку України більше грошей — 40 млрд крон (майже 4 млрд дол) замість раніше запланованих 25 млрд. Ці кошти підуть на допомогу Україні у війні проти російської агресії.

Нещодавно Швеція анонсувала «найбільший план з переозброєння з часів Холодної війни» та посилення допомоги Україні

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?