Президенти Польщі й Литви відвідали місце потенційної атаки РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Президенти Польщі й Литви відвідали місце потенційної атаки РФ

Президенти Польщі й Литви відвідали місце потенційної атаки РФ
Джерело:  online.ua

Польський лідер Анджей Дуда та президент Литви Гітанас Науседа разом відвідали так званий Сувальський перешийок - вузький шматок території на кордоні Польщі й Литви, що пролягає між Калінінградською областю РФ та Білоруссю.

Джерело:  PAP

Дуда і Науседа відвідали місце потенційної атаки РФ

За словами президентів Польщі та Литви, вони хотіли своїм візитом продемонструвати, що ця територія захищена завдяки присутності тут союзницьких сил. Варто також зазначити, що разом з Анджеєм Дудою і Гітанасом Науседою прибули також міністри оборони обох країн.

На переконання польського лідера, Сувальський перешийок є вкрай важливою територією не лише для обох країн, але й для всього НАТО.

Батальйонні групи, розміщені тут з польського і литовського боку - це союзницька гарантія безпеки для цього регіону, - заявив Дуда, звернувши увагу на те, що що їхня загальна чисельність зараз становить 40 000 осіб.

Окрім того, він підтвердив, що загалом у Польщі присутні понад 11 тисяч американських військових і у Познані розмістять штаб п’ятого армійського корпусу, що є наочним підтвердженням готовності США захищати союзників.

Глава Литви публічно підтримав рішення, які були ухвалені під час саміту НАТО щодо захисту східного флангу, наголосивши, що зараз час подбати про їхню практичну реалізацію.

Ми сприймаємо загрозу як серйозну, ми приділяємо їй пріоритетну увагу і будемо працювати у цьому напрямку, як і домовилися, - підсумував Гітанас Науседа.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Сили ППО розкрили подробиці повітряного бою з армією РФ

Повітряні Сили ЗСУ
Атака РФ на Україну - що відомо

Протягом усієї ночі 30 квітня російські загарбники здійснювали повітряний напад на Україну 108-та ударними БпЛА та безпілотниками-імітаторами інших типів із районів: Курськ, Приморсько-Ахтарськ – РФ, Чауда – Крим.

Головні тези:

  • Російські дрони збивали на сході, півночі, півдні та в центрі країни.
  • Внаслідок ворожої атаки постраждали Харківщина та Дніпропетровщина.

Атака РФ на Україну — що відомо

Повітряні сили ЗСУ звертають увагу на те, що цього разу головні напрямки удару — Дніпро та Харків.

До знищення ворожих цілей були залучені авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Станом на 11:30 підтверджено збиття 50 ударних БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни.

Окрім того, вказано, 22 ворожі безпілотники-імітатори — локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Під удари ворога потрапили Харківщина та Дніпропетровщина.

Що важливо розуміти, два російських дрони досі знаходяться в повітряному просторі України.

Бойова робота триває! Тримаймо небо! Разом — до перемоги! — наголошують захисники неба.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Трамп ударив Путіна по зубах". Що насправді відбувається з Росією

Путін
Джерело:  The Economist

Редакція видання The Economist звернула увагу на те, що протягом останніх місяців річне зростання російської економіки обвалилося приблизно з 5% до 0%. Цьому посприяли не лише інфляція, військові інвестиції, а й зниження цін на нафту на тлі мит президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • У лютому та березні інфляція у Росії сягнула понад 10%. 
  • Трамп штовхає економіку РФ до краху, хоча й не усвідомлює цього.

Трамп продовжує несвідомо знищувати Росію

Кілька тижнів тому Центробанк РФ офіційно визнав, що одразу кількох секторах відбувається зниження обсягів виробництва через різке падіння попиту.

Росію дедалі сильніше штормить, й на це є чимало причин.

Насамперед йдеться про так звану "структурну трансформацію" економіки.

Не можна ігнорувати той факт, що в минулому країна-агресорка була зорієнтована на Захід і давала можливість розвиватися приватному бізнесу (хоч і з обмеженнями).

Однак після повномасштабного вторгнення в Україну все різко змінилося, й вона стала воєнною економікою, що розвернулась на Схід.

Кремль був змушений витрачати шалені кошти: не лише на виробництво зброї, а й у нові логістичні ланцюги для торгівлі з Китаєм та Індією. Наразі цей етап уже завершено.

Цьогоріч військові витрати зростуть лише на 3,4% у реальному вимірі — це різке уповільнення порівняно з минулорічним стрибком у 53%. Зниження витрат на "структурну трансформацію" означає сповільнення зростання.

Ні для кого не секрет, що інфляція у Росії вже багато місяців перевищує цільовий рівень у 4% на рік.

Ба більше, в лютому та березні вона сягнула понад 10%.

Також на країну-агресорку має суттєвий вплив погіршення зовнішніх умов. Їх спровокував президент США Дональд Трамп, розпочавши глобальні торгові війни.

Трамп, ймовірно, налаштований доброзичливо до Путіна, але своєю торговельною війною він боляче вдарив його по зубах, - пише The Economist.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?