Про гуманітарний коридор із Азовсталі домовленості немає — Верещук
Категорія
Україна
Дата публікації

Про гуманітарний коридор із Азовсталі домовленості немає — Верещук

Про гуманітарний коридор із Азовсталі домовленості немає — Верещук
Джерело:  online.ua

25 квітня РФ оголосила про гуманітарний коридор з Азовсталі у Маріуполі. Проте українська сторона повідомила, що наразі немає домовленостей для евакуації людей.

Джерело: Телеграм Ірини Верещук

З РФ не домовлялись про гуманітарний коридор

Віце-прем’єр-міністерка Ірина Верещук повідомила, що сьогодні російська сторона вчергове заявила про існування коридору для виходу цивільних осіб з Азовсталі.

Цьому можна було б вірити, якби росіяни багато разів до того не зривали гуманітарні коридори. Я знаю, що говорю, бо за дорученням Президента особисто веду такі переговори та займаюся організацію гуманітарних коридорів, - сказала Верещук.

Важливо розуміти, що гуманітарний коридор відкривається за домовленості двох сторін. Коридор, анонсований в односторонньому порядку, не забезпечує безпеку, і тому, власне, і не є гуманітарним коридором.

Отже, офіційно та публічно заявляю: про гуманітарні коридори з Азовсталі на сьогодні, на жаль, домовленостей немає, - повідомила міністерка.

Вона зазначила, що українська сторона звернулася до Генерального секретаря ООН Антоніу Гуттереша з проханням виступити ініціатором і гарантом гуманітарного коридору з Азовсталі для цивільних осіб.

Зокрема, ми просимо, щоб у гуманітарній колоні були присутні представники ООН і Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Сподіваємося на результативність переговорів Генерального секретаря ООН з російськими представниками.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. З якою проблемою зіткнулася Європа

Європа зіштовхнулася з новою проблемою
Джерело:  The Times

Згідно з даними видання The Times, лідери Європи уже усвідомили, що їм буде вкрай важко знайти хоча б 25 000 військовослужбовців для формування "сил стримування" для захисту України під час припинення вогню на фронті.

Головні тези:

  • Британія наполягає на введені в Україну близько 64 тисяч миротворців.
  • Однак для багатьох союзників України цей план видається нереалістичним.

Європа зіштовхнулася з новою проблемою

Як вдалося дізнатися журналістам, адмірал Тоні Радакін, начальник Генштабу Великої Британії, нещодавно поцікавився у своїх колег з континенту, чи можуть вони зібрати 64 тисяч солдат для введення в Україну в разі завершення війни.

Після цього запитання з'ясувалося, що Британія готова надіслати до 10 тисяч військових.

Проте згодом стало відомо, що "немає шансів" на те, що союзники Києва назбирають 64 000 солдатів для цієї місії.

Навіть якщо партнери України зроблять все можливе, вони не зможуть перестрибнути рівень у 25 тисяч.

Головна проблема полягає в тому, що для утримання 64 000 миротворців протягом двох років, з урахуванням ротації, знадобиться аж 256 000 військовослужбовців.

Росія має 800 000 (солдатів — ред.). Дозвольте мені сказати вам: якщо ми не можемо зібрати навіть 64 000, це не виглядає слабкістю — це слабкість, — обурився глава Міноборони Литви Довіле Шакалієне.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ КНДР у війну проти України — з'явилася реакція США

Держдеп США
США підтвердили відповідальність КНДР

 Північна Корея несе відповідальність за війну Росії проти України. З такою заявою виступила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс. За її словами, Штати не можуть ігнорувати той факт, що КНДР не лише затягує бойові дії, а й винна у масовому кровопролитті.

Головні тези:

  • Російський диктатор Володимир Путін уже підтвердив  участь північнокорейських військ на боці Росії у війні проти України.
  • На переконання європейських лідерів, цей крок свідчить про відчай Росії на полі бою.

США визнали відповідальність КНДР за продовження війни

За словами речниці Держдепу, Штати стурбовані безпосередньою участю Північної Кореї у війні.

Все доволі просто. Північна Корея не є корисною. Вони не допомагають. Є й інші країни, які також сприяють цій бійні, і їхні дії роблять можливим її продовження. Треті країни, такі як Північна Корея, увічнили російсько-українську війну, і вони несуть за це відповідальність, — наголосила Теммі Брюс.

На цьому тлі представниця Держдепу США звернулася до КНДР та закликала зупинити розгортання військового контингенту в Росії.

Будь-яка підтримка, що надається Російською Федерацією Північній Кореї у відповідь, мають бути припинені, — вимагає речниця дипломатичного відомства.

Теммі Брюс звернула увагу на те, що навчання Росією військових КНДР прямо порушує низку резолюцій Ради Безпеки.

Що важливо розуміти, 28 квітня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин офіційно оголосив про направлення своїх військ до Росії для війни проти України.

Він цинічно додав, що все це відбувається в межах Договору про всеосяжне стратегічне партнерство між КНДР та РФ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?