Рада Україна-НАТО скликає термінову зустріч
Категорія
Україна
Дата публікації

Рада Україна-НАТО скликає термінову зустріч

Рада Україна-НАТО
Джерело:  AFP

Рада Україна-НАТО планує провести екстрену зустріч після першого застосуванням Росією експериментальної балістичної ракети по українській території.

Головні тези:

  • Україна і НАТО планують домовитися, як будуть реагувати на посилення терору з боку РФ.
  • Генсек НАТО має намір провести важливі переговори з новим президентом США Дональдом Трампом.
  • Метою зустрічі Рютте та Трампа є досягнення справедливого та міцного миру в Україні.

Україна і НАТО обговорять удар РФ по Дніпру "Орєшніком"

Як вдалося дізнатися журналістам, нове позачергове засідання Ради Україна-НАТО повинно відбутися уже 26 листопада у Брюсселі.

Його невідкладно скликає команда українського лідера Володимира Зеленського.

У центрі обговорення буде застосування Росією по Дніпру балістичної ракети середньої дальності.

Як уже згадувалося раніше, її російський диктатор Володимир Путін представив як експериментальну ракету "Орєшнік", створену на основі старішої МБР "Рубєж", що є потенційним носієм ядерної боєголовки.

Повітряні сили України повідомили, що під час ранкової атаки по Дніпру 21 листопада РФ застосувала міжконтинентальну балістичну ракету.

Генсек НАТО запланував важливу зустріч щодо України

Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте уже незабаром має намір провести переговори з новим президентом США Дональдом Трампом.

Вони разом планують детально обговорити стратегію переговорів щодо врегулювання війни РФ проти України.

Згідно з даними журналістів, зустріч Рютте з Трампом відбудеться у маєтку республіканця в Мар-а-Лаго.

За словами одного з інсайдерів, головний меседж генсека НАТО полягатиме в тому, що інтересам Трампа і Європи слугуватиме "справедливий і міцний мир", який не заохочуватиме російську агресію і забезпечить надійні гарантії безпеки для України.

Рютте спробує довести президенту США, що погана угода щодо України зашкодить йому самому, так сильно як і Європі.

Категорія
Технології
Дата публікації

Ілон Маск назвав нову проблему для подальшого розвитку ШІ

Ілон Маск
Джерело:  TechCrunch

За словами американського мільярдера Ілона Маска, спеціалісти у галузі штучного інтелекту зіткнулись із новою проблемою у його подальшому розвитку. 

Головні тези:

  • Ілон Маск вказує на дефіцит інформації як серйозну проблему для розвитку штучного інтелекту.
  • Орієнтовані на самонавчання ШІ майбутнього розв'язуватимуть проблеми у спосіб, схожий на процес мислення.
  • Використання системами ШІ генерованої інформації для навчання веде до ризику упередженості та обмеженості моделей.
  • Очікується, що до 2025 року з'явиться перший повноцінний штучний загальний інтелект GPT-5, що дозволить оцінити результативність нового підходу.
  • Прогнози Ілона Маска вказують на стрімкий розвиток ШІ, який до 2030 року може перевершити інтелект усіх людей.

Що відомо про серйозну проблему у подальшому розвитку ШІ

Маск зазначив, що у світі більше не має інформації, яку можна використовувати для подальшого навчання нейромереж. При цьому ця інформація вичерпалась ще минулого року.

На думку мільярдера, вирішенням проблеми може бути тільки отримання синтетичної інформації, яку штучний інтелект генеруватиме самостійно у процесі навчання.

Людство вичерпало інформацію для подальшого навчання штучного інтелекту
Штучник інтелект

Маск підкреслив, що це дозволить ШІ оцінювати себе і проводити процес самонавчання.

Колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер також погоджується, що у майбутньому все залежатиме від інформації, яку ШІ генеруватиме самостійно.

Яким чином працюватимуть більш досконалі моделі ШІ і які проблеми заважають цьому

На відміну від нинішнього ШІ, який часто зіставляє шаблони на основі того, що модель бачила раніше, майбутні системи ШІ зможуть розв'язати проблеми крок за кроком у спосіб, що нагадує процес мислення.

Такі техногіганти, як OpenAI й Microsoft вже активно використовують інформацію, яку генерують системи штучного інтелекту для навчання власних передових моделей ШІ.

Аналітики Gartner зазначають, що 60% даних, які використовуються для подальшого навчання ШІ, сгенеровані самими нейромережами.

Такий підход створює ризики того, що ШІ-моделі можуть стати більш упередженими й обмеженими, оскільки спеціально створений для подальшого навчання контент неминуче базується на вже наявних матеріалах.

Наразі саме дефіцит наявної інформації вважається головною проблемою, яка сповільнює створення дійсно революційних моделей ШІ.

Ефективність нового підходу можна буде оцінити вже в 2025 році, коли, як очікується, відбудеться реліз GPT-5, який має стати першим повноцінним штучним загальним інтелектом.

Результати останніх досліджень підтверджують, що чат-боти із ШІ все більше нагадують людський мозок.

Зокрема, підтвердилася гіпотеза про те, що розвиваючись, текстові нейромережі не тільки працюють краще, а й набувають більше подібних рис із мозком.

Зі свого боку Ілон Маск прогнозує, що до кінця 2025 року ШІ стане розумнішим за будь-яку людину. А ймовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих, до 2030 року становить 100%.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?