Рада затвердила персональні санкції проти депутатів РФ за визнання "ЛДНР"
Категорія
Політика
Дата публікації

Рада затвердила персональні санкції проти депутатів РФ за визнання "ЛДНР"

Рада затвердила персональні санкції проти депутатів РФ за визнання "ЛДНР"
Джерело:  online.ua

23 лютого Верховна Рада ухвалила постанову про введення персональних санкцій проти депутатів Держдуми та чиновників РФ, які ініціювали та проголосували за визнання так званих "ЛНР" та "ДНР". Санкції пропонується запровадити терміном на 10 років щодо понад 350 росіян. Наразі рішення за РНБО.

Джерело: сайт ВРУ

Постанову №7064 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 322 депутати Ради. У пояснювальній записці йдеться, що санкції пропонується запровадити проти осіб, які мають безпосереднє відношення до лобіювання інтересів держави-агресора РФ на території України, зокрема, окупації частини української території.

Рада ухвалила санкції против депутатів Держдуми РФ (фото - скріншот)

Санкції України проти депутатів Держдуми РФ - список

У список санкцій, зокрема, входить 351 депутат Держдуми РФ, який проголосував за "незалежність" Донбасу. Аналогічний список санкцій проти російських депутатів затвердили й усі країни ЄС.

Список санкцій проти депутатів РФ

  1. блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним йому майном;

  2. обмеження торгових операцій;

  3. обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

  4. запобігання виведенню капіталів за межі України;

  5. призупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;

  6. анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, отримання яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;

  7. заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо або опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють у їх інтересах;

  8. заборона користування радіочастотним ресурсом України;

  9. обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг та використання електронних комунікаційних мереж;

  10. повна або часткова заборона на укладання угод щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції відповідно до цього Закону;

  11. припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;

  12. припинення дії торгових угод, спільних проектів та промислових програм у певних галузях, зокрема у сфері безпеки та оборони;

  13. заборона передачі технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;

  14. припинення культурних обмінів, наукової співпраці, освітніх та спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами;

  15. відмова у наданні та скасуванні віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон на в'їзд на територію України;

  16. анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів щодо укладання договорів чи угод;

  17. позбавлення державних нагород України, інших форм нагородження;

  18. заборона придбання у власність земельних ділянок;

  19. інші санкції, що відповідають засадам їх застосування, встановленим цим Законом.

Цю постанову щодо санкцій Рада передала на розгляд РНБО.

Засідання Ради 23 лютого - пряма трансляція (відео)

Санкції проти Росії за визнання "ЛДНР"

Країни Заходу категорично засудили рішення глави Кремля Володимира Путіна визнати так звані "ЛНР" та "ДНР". США та Велика Британія вже запровадили перший пакет жорстких санкцій проти Росії, а також проти російських олігархів.

Зокрема, до списку санкцій Великої Британії потрапили п'ять російських банків і троє бізнесменів з оточення Путіна - це Геннадій Тимченко, Борис Ротенберг та його племінник Ігор Ротенберг.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, у свою чергу, доручив призупинити процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2". Він публічно заявив, що Путін у своїх діях зайшов надто далеко.

23 лютого очікується, що ЄС офіційно оголосить санкції проти РФ. За неофіційними даними, до списку потраплять 351 депутат Держдуми РФ, який проголосував за визнання Росією ОРДЛО, а також банки "Росія", ВЕБ та Промзв'язокбанк.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра України — інсайдери дізналися про жорсткі умови США

надра
Джерело:  The New York Times

Україна і США відновили переговори про угоду щодо українських корисних копалин. 11 квітня делегація України прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів.

Головні тези:

  • США висувають жорсткі умови в угоді про надра України, вимагаючи велику частку в природних ресурсах країни, пишуть інсайдери.
  • Українська делегація прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів, які стали першими після представлення переглянутого проєкту угоди.
  • Згідно з новою версією угоди, Україні доведеться відраховувати половину доходів від видобутку ресурсів у спеціальний фонд, контрольований США.

США висувають жорсткі умови в угоді про надра України

США планують отримати велику частку в природних ресурсах України в результаті цієї угоди.

Цей візит став останнім поворотом у багатомісячній епопеї, в якій Київ і Вашингтон торгуються з приводу угоди, яку президент Трамп розглядає як спосіб „повернути“ колишню допомогу США Україні, і яка, як сподівається президент Володимир Зеленський, допоможе забезпечити гарантії оборони для його країни, — повідомляє NYT.

Переговори між двома делегаціями стануть першими після того, як Білий дім представив переглянутий проєкт угоди про корисні копалини, в якому було знову озвучено жорсткі вимоги, що їх відкинув офіційний Київ раніше, і це фактично повернуло переговори до початкового стану.

Як розповіли NYT офіційні особи в Києві, переговори у Вашингтоні, які, як очікують, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають участі вищих посадовців України та США.

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка, який відповідає за торгівлю, і до неї входять представники Мінекономіки та Мін'юсту. Білий дім не став надавати виданню подробиць про переговори.

Новий варіант угоди, з яким ознайомилася NYT, повертається до початкової вимоги президента Трампа — щодо того, щоб «Україна повернула США мільярди, отримані нею у вигляді військової та фінансової допомоги» після початку повномасштабного вторгнення РФ три роки тому.

Як і в попередніх пропозиціях США, у Вашингтоні хочуть, щоб Україна відраховувала половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, включно з найважливішими мінералами, нафтою і газом, а також супутньої інфраструктури (зокрема порти та трубопроводи) в інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном.

У Білому домі також бажають, щоб прибуток із цього фонду реінвестували в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається незрозумілою.

За інформацією NYT, у новій версії угоди відсутня згадка про гарантії безпеки для України — положення, на якому довго наполягав Київ і яке йому вдалося включити в проєкт минулого місяця, але якому довго опирався Вашингтон.

Крім того, нова версія містить більш жорсткі умови, ніж попередні проєкти: Вашингтон хоче вимагати весь прибуток від вищевказаного фонду доти, доки Київ не виплатить принаймні еквівалент американської допомоги, отриманої під час війни — плюс 4% річних.

Сполучені Штати також хочуть зберегти за собою «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право накладати вето на продаж українських ресурсів третім країнам. У перший рік дії угоди Україні хочуть заборонити пропонувати третім сторонам будь-які інвестиційні проєкти на більш вигідних фінансових або економічних умовах, ніж ті, які в перспективі будуть запропоновані Вашингтону, пише видання.

Фонд контролюватиметься Корпорацією міжнародного фінансування і розвитку — урядовою агенцією США, що відповідає за інвестування в компанії та проєкти за кордоном. Агентство призначатиме трьох членів ради директорів — тоді як Україна матиме лише двох — і контролюватиме кожен проєкт, у який інвестують кошти фонду.

Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував статтю NYT і закликав українців ставитися до інформації «з певним сумнівом».

Щось мені здається, у NYT якась дуже застаріла версія угоди (схожа на ту, що ми розбирали ще від 23 березня), і вони на ній видали сьогодні цю новину… Тому б ставився б до цього з певним сумнівом.

Ярослав Железняк

Ярослав Железняк

Нардеп України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?