Росія планує повторити "Авдіївський сценарій" щодо захоплення ще одного міста на Донбасі
Категорія
Україна
Дата публікації

Росія планує повторити "Авдіївський сценарій" щодо захоплення ще одного міста на Донбасі

ЗСУ
Джерело:  УНІАН

Військовий експерт Олександр Коваленко зазначає, що російське командування має намір до кінця року “закрити питання” з Часовим Яром.

Часів Яр стане гарячою точкою війни Росії проти України

Часів Яр стане однією з найгарячіших точок на фронті вже у другій половині 2024 року. Таку думку висловив військовий експерт Олександр Коваленко.

Наразі в напрямку міста формуються умови для проведення успішного наступу РОВ. До таких умов належить захоплення Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки.

Так, за словами Коваленка, захоплення Богданівки дасть змогу окупантам вийти на північний сектор Часова Яру, через Калинівку форсувати канал, перерізати трасу 0506. Захоплення Іванівського дасть змогу вийти на Ступочки, охопити місто з півдня. Станом на сьогодні російські війська контролюють північно-східну частину Іванівського і намагаються закріпитися в центрі.

Крім того, захоплення Кліщіївки та Андріївки дасть змогу росіянам убезпечити просування трасою 0504, і "оголений південний фланг може вилитися в дуже неприємні події". Хоча успіхів у цих локаціях окупанти поки що не мають.

Фактично, без захоплення цих сіл і н.п., а точніше того, що від них залишилося, каталізувати наступ на Часів Яр не зможуть. Точніше, зможуть, але результати такої каталізації будуть не надто хороші, — підкреслює Коваленко, додаючи, що зараз окупанти намагаються зачепитися на східних околицях Часового Яру, водночас по місту працює не тільки артилерія, а й нарощують удари КАБами.

Поки що ресурсу для повторення Авдіївського сценарію у Росії недостатньо, але до другої половини 2024 року його цілком можуть наростити і наростять. Комбінуючи кількісну перевагу і домінування в повітрі, командування армії РФ має намір до кінця року закрити питання з Часовим Яром, вважає експерт.

Часів Яр: думки аналітиків

Раніше Коваленко заявляв, що масштабна битва за Часів Яр на Донеччині ще не розпочалася. Наразі ворог має змогу просуватися через Хромове, росіяни використовують трасу Т0504, щоб дійти до околиць Часів Яру.

Водночас співзасновник і аналітик проєкту DeepState Роман Погорілий заявляв, що російські війська вже зайшли на висоти Часового Яру, ситуація там важка.

Аналітик наголошував, що Часів Яр — це стратегічно важливе місто, яке стоїть на панівних висотах, і із захопленням цих висот окупанти матимуть "більший зоровий контроль, певною мірою, вогневий контроль, логістику, на яку вони постійно полюють".

Якщо російські війська зможуть окупувати Часів Яр на Донеччині, який знаходиться на панівній висоті, то вони будуть мати вогневий контроль над Краматорськом, Дружківкою та Костянтинівкою.

Про це повідомив командир батальйону "Ахілес" Юрій Федоренко.

Основний напрямок своїх зусиль противник націлив в напрямку Часового Яру. Чому, бо то є панівна висота. Вона дає можливість організувати дві ключові речі. Перше взяти під вогневий контроль решту міст, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка. І організувати плацдарм для подальшого просування.

За словами Федоренко, російська армія робить основну ставку на удари по Часів Яру КАБами, оскільки ця зброя мала вирішальне значення на Авдіївському напрямку.

Якби не КАБи, або у нас була можливість збивати ворожу авіацію, Авдіївка встояла б. Коли на тебе падає 500 кілограмів майже безшумно, це дуже потужний вибух. А якщо вона падає в ціль, в нашу позицію, то дуже малоймовірно, що позиція після того вистоїть.

Командир додав, що паралельно з завданням авіаударів окупанти проводять штурми населених пунктів Богданівське, Іванівське, Кліщіївка та Андріївка, без успіхів. Федоренко зазначив, в Іванівському ідуть постійні бої за окремі вулиці.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сніг і похолодання — погода в Україні різко зміниться

Сніг

4 квітня в Україні очікується тепла погода, переважно без опадів, а з вихідних погодні умови почнуть погіршуватися — синоптики прогнозують заморозки та місцями значний сніг.

Головні тези:

  • 4 квітня на великій частині території України очікується похолодання та значний сніг.
  • 6-7 квітня в західних регіонах країни випадатимуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу.
  • З 8 по 10 квітня холодна погода охопить більшу частину країни, що може призвести до нічних заморозків.

Україну очікує похолодання і сніг: коли саме

4 квітня без опадів, лише на півдні країни місцями невеликий дощ; температура вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°. У вихідні характер погоди почне змінюватись.

У суботу у південно-східній частині невеликий дощ, на решті території вночі без опадів, вдень помірні, на Закарпатті та Прикарпатті значні дощі. Температура вночі 3-8° тепла; вдень 12-17°, у північних, Вінницькій та Черкаській областях 9-14°, в західних областях 5-10°. Вітер західний, південно-західний, 5-10 м/с, у західних областях вдень пориви 15-20 м/с.

У Києві 5 квітня дощ, вночі +8°+6°, вдень до +13°, вітер західний, 5-10 м/с.

Погода 5 квітня

Від неділі в Україні очікується ускладнення погодних умов.

6-7 квітня в західних, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях випадатимуть помірні, місцями значні опади у вигляді мокрого снігу та снігу (тимчасове утворення снігового покриву висотою 3-15 см), на дорогах ожеледиця; у західних областях посилення вітру до 15-20 м/с; зниження нічної температури до заморозків 0-6°, в Карпатах до мінус 10°.

Погода 6 квітня

У Києві в неділю прогнозують дощі, вночі +6°+4°, вдень до +6°C, вітер західний, 7-12 м/с.

7 квітня у столиці очікується сніг та зниження температури повітря вночі до -1°-3°, вдень до +1°+3°.

За прогнозом синоптиків, 8-10 квітня холодна з нічними заморозками погода пошириться на більшу частину території України.

Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та порушення руху транспорту на дорогах, — попередили в Укргідрометцентрі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?