Представники міжнародної правозахисної організації Amnesty International заявляють, що через постійні обстріли кремлівською окупаційною армією житлових районів Харкова загибли вже сотні мирних жителів.
Джерело: Amnesty International
Окупанти обстрілюють житлові райони Харкова касетними боєприпасами та некерованими ракетами
Зокрема, представники Amnesty, знайшли докази використання військовими кремлівської окупаційної армії касетних боєприпасів 9N210/9N235 та касетних мін, якими обстрілювали житлові районі Харкова.
У Харкові людей вбивали у своїх будинках і на вулицях, коли вони водили своїх дітей на ігрові майданчики, вшановували пам’ять своїх близьких на кладовищі, стоячи в черзі за допомогою або під час покупки. Шокує те, що російські війська неодноразово застосовували касетні боєприпаси в житлових районах. Винні в цих нападах мають бути притягнуті до відповідальності, а поранені та сім’ї жертв мають отримати компенсацію, - наголошує дослідниця Amnesty International по Європі та Центральній Азії в Німеччині Жанін Ульмансік.
За інформацією керівника медичного управління Харківської ОВА, від початку збройного вторгнення армії РФ в області загинули 606 мирних жителів і 1248 отримали поранення. Більшість атак, розслідуваних правозахисниками, призвели до численних смертей у великому радіусі.
Представники Amnesty зазначають, що РФ не є учасником ні Конвенції про касетні боєприпаси, ні Конвенції про протипіхотні наземні міни, але міжнародне гуманітарне право забороняє як невибіркові атаки, так і використання зброї, яка за своєю природою спрямована як на бойовиків, так і на цивільних осіб.
Некеровані ракети, такі як «Гради» та «Урагани», які регулярно використовували російські війська, вражали свої цілі неточно. Некеровані артилерійські снаряди мають похибку понад 100 метрів. У житлових районах, де будівлі розташовані в межах кількох метрів одна від одної, такі промахи майже неминуче призводять до загибелі мирного населення та пошкодження та руйнування цивільної інфраструктури.
Фото - facebook.com/synegubov.official
Водночас стверджується, що українські війська своєю чергою також часто атакували житлові райони, піддаючи ризику життя місцевих мирних жителів, що порушує міжнародне гуманітарне право, «але жодним чином не виправдовує неодноразові невибіркові напади російських військ».
Загалом слідчі групи Amnesty International розслідували 41 напад у Харкові за 14-денний період у квітні та травні, у результаті яких загинули щонайменше 62 особи та отримали поранення щонайменше 196, вони опитали 160 осіб. Співробітники Amnesty збирали та аналізували речові докази з об’єктів, підданих бомбардуванню, наприклад фрагменти боєприпасів. У доповіді наводяться конкретні приклади та свідчення жителів Харкова.
1,5-мільйонне місто Харків бомбардують з 24 лютого, першого дня російського вторгнення в Україну.
Читайте також: