Росія влаштувала нові масштабні навчання у Чорному морі
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія влаштувала нові масштабні навчання у Чорному морі

Росія влаштувала нові масштабні навчання у Чорному морі
Джерело:  online.ua

Російський режим Володимира Путіна розпочав у понеділок, 20 вересня, масштабні навчання у Чорному морі із залученням двох десятків кораблів Чорноморського флоту.

Джерело: Інтерфакс

За оприлюдненими даними, кораблі спрямували на навчання з окупованого Севастополя та Новоросійська, де вони постійно базуються від 2014 року. Передбачається, що військовослужбовці проводитимуть ракетні й артилерійські стрільби.

“У заході задіяні ракетні, протичовнові кораблі, підводні човни, нейтральні сили флоту, допоміжні і рятувальні судна, літаки та гелікоптери”, - говориться у заяві.

Згідно з офіційними твердженням Кремля, на морських полігонах проводитимуть комплекс навчань з ведення морського бою, пошуку й знищенню підводного човна, виявлення й завдання удару по береговому командному пункту, а також проведуть відбиття атак умовного ворога з повітря.

Відомо також про залучення до відповідних погрозливих заходів літаків, гелікоптерів морської авіації, а також протиповітряної оборони Чорноморського флоту. Спостереження за навчаннями триватиме за допомогою безпілотних апаратів.

Попередньо стало відомо про використання зенітних ракетно-гарматних комплексів “Панцирь-С” для навчань у безпосередньо окупованому Криму - Керченському півострові вони відпрацювали знищення крилатих ракет.

Попередні навчання у Чорному морі

Російське командування влаштовувало схожі маневри ще навесні у Криму. Тоді водночас із загостренням на сході України було залучено до заходів 10 тисяч військовослужбовців, зокрема й тих, що належать до окупаційного режиму на півострові.

Наприкінці квітня російський агресор оголосив про закриття проходу через Керченську протоку для військових кораблів до 31 жовтня. На це офіційний Київ відреагував обуренням закликом до міжнародної спільноти щодо порушення Москвою права на вільне судноплавство.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Французька політикиня Ле Пен визнана винною у розтраті коштів ЄС

Ле Пен
Джерело:  The Guardian

Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.

Головні тези:

  • Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
  • Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
  • Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.

“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду

Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.

Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.

Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.

The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.

Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.

Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.

Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?