Російські загарбники обстріляли лікарню в Чернігові
Категорія
Україна
Дата публікації

Російські загарбники обстріляли лікарню в Чернігові

Російські загарбники обстріляли лікарню в Чернігові
Джерело:  online.ua

Російські окупанти обстріляли міську лікарню в Чернігові, й тепер прооперовані хворі лежать у коридорах при температурі +10 градусів.

Джерело: мер Чернігова в ефірі телемарафону

Окупанти обстріляли лікарню в Чернігові

У Чернігові не припиняються неприцільні артилерійські обстріли по житлових мікрорайонах, під час яких гинуть десятки мирних мешканців, гинуть діти та жінки. Місто потерпає від абсолютної гуманітарної катастрофи. Немає електропостачання, тепла і води, знищена повністю інфраструктура міста. Ці бомбардування можна порівняти з фашистськими бомбардуваннями 1943 року. Вогонь ведеться неприцільно та по всій території міста, - сказав Атрошенко.

За словами міського голови, жодного гуманітарного коридору не було надано. Опорна лікарня №2 зазнала бомбардування, прооперовані хворі лежать у коридорах при температурі +10 градусів.

Нагадаємо, що за інформацією МОЗ станом на 16 березня загарбники пошкодили 117 лікарень, 7 з них відновити неможливо. Обстріляно 43 машини екстреної медичної допомоги.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Країни Балтії бояться припинення вогню Росії проти України

Країни Балтії не вірять, що Росія зупиниться
Джерело:  Financial Times

На переконання міністрів оборони країн Балтії, припинення вогню на українському фронті різко збільшить загрозу безпеці їхньому регіону з боку країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Існує висока ймовірність того, що Росія збільшить військовий потенціал після припинення вогню на українському фронті.
  • Кремль вже має плани щодо посилення військової присутності вздовж кордонів країн Балтії.

Країни Балтії не вірять, що Росія зупиниться

Естонія, Латвія і Литва переконані в тому, що російський диктатор Володимир Путін не зупиниться на Україні після того, як адміністрація Трампа укладе угоду про припинення вогню.

Як стало відомо нещодавно, Кремль уже розпланував збільшення військового виробництва та додаткових військ уздовж кордонів країн Балтії.

З заявою з цього приводу уже виступив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перерозподілить свої сили. Це означає, що рівень загрози також значно зросте дуже швидко, — заявив він.

З ідентичною заявою з цього приводу також виступив глава Міноборони Литви Довіле Шакалієне.

За її словами, країна-агресорка використає час після припинення вогню, щоб прискорити нарощування свого військового потенціалу.

У них вже є величезна, навчена в боях армія, яка стане ще більшою, — заявила Довіле Шакалієне.

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?