"Русская весна" на Донбасі: з'явився новий фотодоказ причетності Росії
Категорія
Політика
Дата публікації

"Русская весна" на Донбасі: з'явився новий фотодоказ причетності Росії

"Русская весна" на Донбасі: з'явився новий фотодоказ причетності Росії
Джерело:  online.ua

Відомий луганський блогер Сергій Іванов розповів про новий доказ участі Росії в організації в Луганську сепаратистського бунта.
Про це повідомляє ONLINE.UA.
"Я вів репортажі з нашого Майдану, розміщував їх в "Східному варіанті", на ТОПі, в Фейсбуці, ЖЖ. (Шкода, потім хакнули мій ЖЖ, вбили всі записи і поставили на заставку "анонімуса" з колорадською стрічкою). Просто цікавих фактів було досить. Ось Череповецький автобус, звозили людей на мітинги луганських бюджетників. Так - рожевий автобус хокейного клубу "Алмаз" з Череповця (Вологодська область Росії - ред.). Всі потрібні докази залишилися - для майбутньої Гааги, сподіваюся", - розповів Іванов.
Читайте повний текст другої частини інтерв'ю Сергія Іванова для ONLINE.UA: Не міг повірити, що луганчани цілуватимуть чужі прапори.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Категорія
Події
Дата публікації

Землетрус у М'янмі. Кількість жертв зросла до понад 3000 осіб

землетрус
Джерело:  Reuters

Кількість жертв руйнівного землетрусу у М'янмі зросла до 3003 осіб. При цьому погодні умови можуть ускладнити рятувальну операцію.

Головні тези:

  • Землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 3000 осіб.
  • Уряд М'янми оголосив скорботу за загиблими та тривають рятувальні роботи, які ускладнюються прогнозованими дощами.
  • Очікуються опади з 6 по 11 квітня, які можуть загострити ситуацію для людей, які залишилися під завалами у районах, що найбільше постраждали від землетрусу.

У М'янмі внаслідок землетрусу загинуло понад 3000 осіб

За даними посольства М'янми в Японії, внаслідок землетрусу постраждали 4515 осіб. Рятувальні роботи тривають.

У М'янмі оголосили скорботу за загиблими з 31 березня до 4 квітня.

Рятувальна операція може бути під загрозою через можливість дощів. За прогнозами синоптиків, опади очікуються 6-11 квітня і накриють райони, які найбільше постраждали від землетрусу, а саме Мандалай, Сікайн та столиця Нейп'їдо.

Дощі можуть сильно ускладнити порятунок людей, які залишаються під завалами.

Насувається дощ, і все ще так багато людей під завалами. А в Мандалаї, особливо, якщо почнеться дощ, люди, які ще не врятовані, потонуть, навіть якщо вони вижили до цього моменту.

Нагадаємо, майже тиждень тому, 28 березня, у М'янмі стався потужний землетрус, магнітуда якого становила 7,7 бала. Підземний поштовх також відчули у Таїланді, Китаї, Індії та інших країнах регіону.

Землетрус спричинив масштабні руйнування, через тиждень після трагедії у М'янмі продовжують розбирати завали.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?