Саміт ЄС пообіцяє озброювати Україну і утримається від заклику припинити вогонь
Категорія
Політика
Дата публікації

Саміт ЄС пообіцяє озброювати Україну і утримається від заклику припинити вогонь

Саміт ЄС пообіцяє озброювати Україну і утримається від заклику припинити вогонь
Джерело:  online.ua

Лідери ЄС незабаром пообіцяють продовжувати озброювати та фінансувати Україну перед обличчям "невимовних" російських "звірств... страждань і руйнувань". Такою є суть проекту заяви на саміті Україна-ЄС, який відбудеться 30 травня.

Джерело: EUobserver

ЄС не буде закликати до припинення вогню на майбутньому саміті з Україною

Європейський Союз непохитно прагне допомогти Україні реалізувати її невід’ємне право на самооборону від російської агресії, – йдеться в документі.

Лідери ЄС також привітають будь-які нові законні "заходи з конфіскації" російського майна в ЄС та вивчення "варіантів, спрямованих на використання заморожених російських активів для підтримки відновлення України".

Вони розкритикують використання президентом Росії продовольства з метою домогтися послаблення санкцій ЄС в обмін на те, що він дозволить Україні постачати зерно на світові ринки через її порти.

Європейська Рада рішуче засуджує знищення та незаконне привласнення Росією сільськогосподарського виробництва в Україні і закликає до створення нових сухопутних шляхів, зокрема до Балтійського, Чорного та Адріатичного морів, - йдеться у проєкті рішення.

Фото: commons.wikimedia.org

Видання зазначає, що проєкт декларації саміту є більш жорстким у своїй риториці, ніж бажали деякі країни-члени.

Зокрема, Італія, Угорщина та Кіпр також наполягали на заяві ЄС із закликом до негайного припинення вогню. Але останні проєкти рішення не містять згадки про це на тлі опору Польщі та країн Балтії щодо будь-яких поступок Москві.

Натомість у проєкті робиться сильний акцент на злочинності дій Росії.

Росія, Білорусь і всі винні будуть притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права, - сказано в документі.

З іншого боку, у проекті нічого не сказано про блокування Угорщиною санкцій ЄС проти Росії.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Категорія
Україна
Дата публікації

У Міноборони анонсували базову військову підготовку для студентів

Міністерство оборони України
Базова військова підготовка

За словами заступника глави Міноборони, бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, базова військова підготовка для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з вересня 2025 року і передбачатиме 300 академічних годин. 

Головні тези:

  • З вересня 2025 року студенти вищих навчальних закладів почнуть проходити базову військову підготовку, що передбачатиме 300 академічних годин.
  • Підготовка складатиметься з теоретичного (90 годин) та практичного (210 годин) курсів, що включатимуть тактичну, розвідувальну, психологічну підготовку та навички зі зброєю.
  • Практичний курс обов'язковий лише для чоловіків, які придатні до військової служби, а жінки проходитимуть його за власним бажанням.
  • Студенти, які успішно завершать підготовку, складатимуть військову присягу та отримають сертифікат і військо-облікову спеціальність.

Як проходотиме БЗВП для студентів

Мельник підкреслив, що базова військова підготовка буде поділена на 2 частини:

  • теоретичний курс — 90 академічних годин, які студенти проходитимуть у своїх закладах освіти

  • ⁠практичний курс — 210 академічних годин у навчальних частинах, центрах Збройних сил та інших установах.

Теорію мають пройти всі студенти — і чоловіки, і жінки. Практичний же курс є обов’язковим лише для чоловіків, які придатні до військової служби за станом здоров’я. Жінки проходитимуть практику тільки за власним бажанням і після проходження медичного огляду, — пояснює Мельник.

В Міноборони розкрили деталі проведення базової загальновійськової підготовки для студентів вищих учбових закладів
Базова військова підготовка

Чому навчатимуть в ході базової військової підготовки

Зазначається, що студенти в ході проходження підготовки отримуватимуть базові знання з тактичної, розвідувальної та психологічної підготовки, домедичної допомоги, основ військової дисципліни.

Окрім цього вони будуть опановувати навички поводження зі зброєю.

За результатами проходження БЗВП студенти складатимуть військову присягу та отримають сертифікат і військо-облікову спеціальність.

15 січня 2025 Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік №12076. Документ, зокрема, передбачає системне впровадження базової загальновійськової підготовки для студентів — здобувачів вищої освіти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?