СБУ не доручали розслідувати вбивство Шеремета - заява
Категорія
Події
Дата публікації

СБУ не доручали розслідувати вбивство Шеремета - заява

СБУ не доручали розслідувати вбивство Шеремета - заява

Службі безпеки України не доручали розслідувати вбивство українського журналіста Павла Шеремета, проте відомство готове сприяти слідству.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву СБУ.

Так, у заяві йдеться, що Служба безпеки України готова надати будь-яке сприяння у розслідуванні вбивства Павла Шеремета та відкрита до діалогу із громадськістю.

"Хочемо наголосити, що до Служби безпеки України процесуальне рішення про доручення слідчим органів безпеки здійснювати досудове розслідування вбивства Павла Шеремета не надходило. Також інформуємо, що підрозділи СБ України дійсно виконували доручення слідчих у рамках розслідування вбивства журналіста. Всі доручення виконані належним чином і у встановлені терміни, про що було повідомлено слідство Національної поліції України", - сказано в заяві.

Зокрема, отримано чотири жорсткі носії інформації із записами камер зовнішнього спостереження, що розташовані на одному з будинків по вулиці Івана Франка у Києві. В оригінальному вигляді, без внесення жодних змін у конфігурацію і об’єм матеріалів вони передані слідчому. Будь-які інші матеріальні носії інформації, на яких можуть зберігатися фактичні дані, що мають значення у справі, співробітники Служби безпеки України не вилучали.

Читайте також: Фігурант справи про вбивство Шеремета відмовився говорити про роботу в СБУ: з'явилося аудіо

Також у відомстві повідомили, що 17 травня відбулося засідання Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, під час якого розглядалося питання: «Про хід розслідування вбивства 20 липня 2016 року у Києві журналіста Павла Шеремета».

"Під час засідання Служба безпеки України була єдиним правоохоронним органом, чиї представники звітували перед народними депутатами України та авторами фільму «Хто вбив Павла?». Водночас, представники Національної поліції України, котрі здійснюють розслідування за фактом вбивства П. Шеремета, на заслуховування нардепів та журналістів не прибули", - додали в СБУ.

Як відомо, Павло Шеремет був убитий вранці 20 липня 2016 року в Києві. Під його автомобіль підклали вибухівку, яка спрацювала через декілька десятків метрів після того, як машина зрушила з місця.

Як повідомляв ONLINE.UA, екс-очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила, що не знала про факти, які були представлені журналістами у фільмі-розслідуванні вбивства відомого журналіста Павла Шеремета.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Україна отримала нову пропозицію від США

МЗС України
Сибіга

Наразі Україна проводить консультації зі США, оскільки отримала від офіційного Вашингтона пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди. Головна ціль обох країн — підписати взаємоприйнятну угоди про мінерали.

Головні тези:

  • Консультації між Україною та США розпочалися після передачі нового тексту угоди від Вашингтона.
  • Процес посилення присутності американського бізнесу на території України є вкрай важливим.

Куди рухаються переговори України та США

З заявою з цього приводу виступив очільник МЗС України Андрій Сибіга.

Він офіційно підтвердив, що 28 березня дипломатичними каналами Штати передали Києву новий текст так званої угоди щодо мінеральних ресурсів.

Українська сторона була готова підписати раніше напрацьовану рамкову угоду. Зараз ми отримали пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди.

Андрій Сибіга

Андрій Сибіга

Глава МЗС України

За словами дипломата, в України є своє законодавство щодо опрацювання такого типу документів.

Враховуючи це, було важливо провести необхідні процедури для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур.

На цьому тлі Андрій Сибіга наголосив, що уже пройшов один раунд цих консультацій.

Як зазначив глава МЗС, посилення присутності американського бізнесу на території України — це вкрай важливо.

Тому цей процес триватиме. Ми будемо працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту для підписання, — додав дипломат.

Категорія
Світ
Дата публікації

Скандал навколо World Press Photo. Журі попросило вибачення в усіх українців

У World Press Photo публічно визнали свою помилку
Джерело:  Детектор медіа

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили в українського народу за поєднання двох несумісних робіт в одну візуальну пару "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.

Головні тези:

  • Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) засудила результати міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.
  • Журі відмовилося скасовувати премію фотографу російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайлу Терещенку.

У World Press Photo публічно визнали свою провину

Що важливо розуміти, німецький фотограф Флоріан Бахмаєр на своїй світлині показав шестирічну українку Ангеліну з Харківської області. Вона почала страждати на панічні атаки через постійні обстріли з боку армії Росії.

Це фото отримало назву Beyond the Trenches та на думку автора, "стало емоційним центром європейського блоку".

До нього у візуальну пару неочікувано для всіх додали світлину німецької фотографки Нанни Гайтманн.

Її знімок має назву Underground Field Hospital — на ньому зображений поранений бойовик "ДНР", що воював на боці російської армії.

Після того, як спалахнув гучний скандал через поєднання цих несумісних фото, представники премії врешті-решт офіційно визнали свою помилку.

Вони заявили, що існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання.

Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі, — виступила з заявою з цього приводу очільниця міжнародного журі Люсі Контичелло.

Попри це, вказано, що журі відмовилося скасувати премію, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайло Терещенко.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?