Сенцов назвав 4 фільми, які вразили його за 5 років у в’язниці
Категорія
Україна
Дата публікації

Сенцов назвав 4 фільми, які вразили його за 5 років у в’язниці

Сенцов назвав 4 фільми, які вразили його за 5 років у в’язниці
Джерело:  online.ua

Колишній політв’язень Олег Сенцов в ході сьогоднішньої пресконференції відповів не тільки на питання, які стосуються політики, але й також про кіно. За його словами, як повідомляє ONLINE.UA, в російській колонії вын зміг переглянути лише 4 фільми, варті уваги.

Перший фільм, який вразив Сенцова, це українська кінострічка «Плем’я» Мирослава Слабошпитського. Її вдалося побачити по телевізору, встановленому в ізоляторі ФСБ.

«Так вийшло, що в Ростові-на-Дону, перебуваючи у в'язниці ФСБ, був телевізор. Вночі, хоч це заборонялось, я увімкнув його та побачив програму... Я з першого кадру зрозумів, що це «Плем’я» Михайла Слабошпитського. Я з ним знайомий, але не дуже близько. Знав про цей проєкт, бо завдання в нього було дуже складним: знімати кіно про людей з вадами слуху без сурдоперекладу. Тобто ми не розуміємо, про що вони говорять... Мені сподобалось», – розповів Олег Сенцов.

Ще одна картина, яку згадав Сенцов, був російський фільм «Левіафан» Андрія Звягінцева. У його сюжеті розповідається про селище біля Баренцевого моря, яке хочуть знести для побудови нового житла. Ця соціальна драма піднімає значні проблеми сучасної Росії, показуючи путінську «стабільність» з неприглядного боку.

«Дуже сподобалось... Цей фільм мене зачепив»,– заявив Сенцов.

Серед інших фільмів, які він може порадити, Олег назвав «Рай» Андрія Кончаловського та «Літо» Кирила Серебненікова. Сюжетом першої стрічки стала розповідь про емігрантку та учасницю французького Опору Ольгу Каменську, поліцейського Жюля та офіцера Гельмута. Головні герої випадково зустрічаються під час Другої світової війни.

Фільм «Літо» розповідає про не дуже відомі факти з біографії рок-музиканта Віктора Цоя у 1981 році, коли молодий 19-річний співак тільки починав свою кар’єру.

Нагадаємо, що вчора Олег Сенцов не зміг купити одяг через натовп охочих з ним сфотографуватися у центрі Києва.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія готова відмовитися від російської нафти після погроз Трампа

танкер
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися інформаційній агенції Bloomberg, державні індійські нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp почали поспіхом шукати альтернативних постачальників нафти замість країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Потенційні вторинні санкції проти країн, що купують російську нафту, можуть суттєво підкосити економіку Росії.
  • Російські поставки стали важливим джерелом імпорту нафти для Індії, проте ситуація може різко змінитися уже незабаром.

Трампу вдалося налякати Індію

Згідно з даними журналістів, Індія поквапом шукає альтернативні джерела нафти в регіонах Близького Сходу, Північного моря та Середземномор'я.

Влада країни ухвалила таке рішення після гучних погроз американського лідера Дональда Трампа у бік країни-агресорки Росії.

Як відомо, очільник Білого дому нещодавно офіційно підтвердив, що готовий запровадити потужні вторинні санкцій проти країн, що купують російську нафту, якщо Москва не погодиться на перемир'я в Україні.

Після слів президента США ф'ючерси на нафту зросли, зокрема американський сорт West Texas Intermediate подорожчав на 3,1%.

Що важливо розуміти, Індія до 2022 року майже не купувала російську нафту, але після початку війни стала другим за величиною імпортером після Китаю.

Минулого року російські поставки забезпечили майже 40% її імпорту, переважно нафтою Urals із західних портів.

Дешеві російські ресурси дозволили Індії скоротити закупівлі з Близького Сходу та Африки.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна повернула 11 дітей з тимчасово окупованих територій і Росії

Дмитро Лубінець
діти

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив у межах реінтеграційних заходів вдалося посприяти поверненню 9 дітей з тимчасово окупованої території України, ще двох — з території РФ.

Головні тези:

  • Омбудсман України успішно посприяв поверненню 11 дітей з тимчасово окупованих територій і Росії.
  • Діти та їхні родини перебували під тиском окупаційного режиму, що створювало серйозні ризики для їхнього добробуту.
  • Спільними зусиллями Омбудсмана та міжнародних партнерів було забезпечено повернення та возз'єднання родин в Україні.

В Україну повернулося 11 дітей з ТОТ і Росії

Офіс Омбудсмана у взаємодії з міжнародними партнерами та партнерськими організаціями здійснив необхідні заходи заради возз’єднання дітей з їхніми родинами, включно з підтримкою в організаційних та правових питаннях.

Вік дітей — від 2 до 17 років. Перебуваючи на ТОТ, родини жили під постійним тиском окупаційного режиму через свою проукраїнську позицію, зазнавали переслідувань, залякування та позбавлення базових прав, що створювало серйозні ризики для їхніх дітей.

Серед повернутих з окупації — вагітна жінка з маленькою дитиною. Окупаційна влада систематично залякувала сім’ю та відмовляла у медичній допомозі через відсутність російських документів. Після повернення на підконтрольну Уряду України територію жінка нарешті отримала всю необхідну медичну допомогу. І вже за кілька днів після повернення вона народила дівчинку.

Також повернули 11-річного хлопчика, батько якого перебував у російському полоні. Хлопчик разом зі своєю мамою весь цей час перебував на ТОТ. Тому вони намагалися поводитись дуже обережно, адже остерігались будь-якої уваги від органів влади окупанта.

Після звільнення чоловіка з полону, жінка звернулась до Офісу Омбудсмана з проханням допомогти виїхати з ТОТ. В результаті — родина на підконтрольній території Україні і зовсім скоро возз'єднається.

Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні.

Дмитро Лубінець

Дмитро Лубінець

Омбудсман України

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?