Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає за посилення правил надання притулку в ЄС. Нові правила збирається запровадити влада Євросоюзу.
Джерело: BILD
Шольц підтримав посилення правил надання притулку в ЄС
Глава уряду Німеччини Олаф Шольц, незважаючи на опір партії «Зелених» та особисто міністра закордонних справ Анналени Бербок, виступив за новий закон про надання притулку на території ЄС. Така заява, як стало відомо BILD, пролунала сьогодні у кулуарах засідання кабінету міністрів.
Вже завтра міністри закордонних справ країн ЄС зустрінуться у Брюсселі для того, щоб ухвалити рішення щодо посилення процедури отримання притулку на території ЄС. Без згоди Німеччини реалізувати реформу неможливо.
Нові правила, які збираються запровадити влада Євросоюзу, мають на увазі, що у разі міграційної кризи країни на свій розсуд можуть погіршити умови, в яких перебувають особи, які запросили притулок. Зокрема, йдеться про зниження стандартів розміщення та догляду за біженцями.
Гучніше за всіх проти такого заходу висловлювалася глава МЗС ФРН Анналена Бербок. При цьому Єврокомісія та Європарламент закликали Німеччину не блокувати реформу.
Шольц на сьогоднішньому засіданні ясно дав зрозуміти, що німецький уряд не перешкоджатиме цій пропозиції. Тому 28 вересня у Брюсселі міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер має проголосувати на його підтримку.
Бербок, як повідомили джерела BILD, також була присутня на цьому засіданні, але не стала сперечатися з канцлером.
Німеччина може урізати допомогу біженцям
За словами двох співрозмовників Reuters, уряд у Берліні 25 вересня повідомив владі земель, що виділить максимум 1,7 мільярда євро на підтримку витрат на біженців у 2024 році – порівняно з 3,75 мільярда євро в цьому році.
Федеральний уряд Німеччини також не зміг пообіцяти, що в подальші роки рівень фінансування буде відповідати рівню 2023 року.
Також уряд скасує внесок у витрати на підтримку й інтеграцію біженців із України.
Представник Міністерства фінансів Німеччини заявив Reuters, що зустріч федерального уряду та урядів земель щодо фінансової підтримки біженців не дала жодних результатів.
По суті, землі несуть відповідальність за розміщення біженців та піклування про них. Федеральний уряд усвідомлює національний вимір (цього питання. – Ред.), – додав речник відомства.
Читайте також:
Німеччина може удвічі урізати допомогу землям на біженців
Польща допускає скорочення допомоги українським біженцям у 2024 році
Єврокомісія запропонувала продовжити захист для українських біженців до 2025 року