США підняли розвідувальну авіацію для спостереження за окупованим Кримом
Категорія
Події
Дата публікації

США підняли розвідувальну авіацію для спостереження за окупованим Кримом

Розвідувальний літак армії США
Джерело:  online.ua

Принаймні 2 розвідувальні літаки армії США були підняті з аеродромів НАТО для проведення спостереження в районі окупованого Росією Криму. 

Що відомо про розвідувальні польоти американських літаків у напрямку Криму

Зазначається, що зліт двох розвідувальних літаків Boeing P-8A Poseidon та Bombardier Challenger 650 був зафіксований порталом спостереження за авіаперельотами Flightradar.

Зокрема, американські розвідувальні літаки були помічені в районі узбережжя Румунії.

Американський літак Boeing P-8A Poseidon покинув авіабазу НАТО в Сицилії о 16:59 для початку розвідки. 

Два літаки США ведуть розвідку у напрямку Крима
Flightradar

З ранку розвідку в цьому ж районі веде Bombardier Challenger 650 з позивним CL60.

Два літаки США ведуть розвідку у напрямку Крима
Flightradar

Чи можливі нові масовані ракетні атаки армії РФ по Україні з території Криму

За словами керівниці Об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк та представника Головного управління розвідки Міноборони Андрія Юсова, злочинна армія РФ вже кілька тижнів не здійснювала масованих ракетних атак по Україні, що свідчить про те, що ворог може накопичувати резерви ракет.

На їхню думку, наразі командування армії РФ може зберігати ракети для подальших атак по Україні не тільки на території окупованого Криму, а й в більш віддалених місцях.

Зокрема, Гуменюк спростувала твердження, що переважна кількість ракет окупантів для атак по Україні зберігається на території окупованого Криму.

За її словами, загальне накопичення ракет є очевидним, втім збирають й зберігають їх у більш віддалених місцях.

Тобто вони критично зменшенні. Очевидно, що відбувається накопичення, відбуваються пошуки максимально ефективної логістики для перерозподілу їх. І збирати ракети конкретно в Криму наразі може бути не дуже доцільним. Тому ми говоримо про більш віддалені місця базування авіації й ракет, - пояснює Гуменюк.

Крім того, вона наголосила, що ворог буде вишукувати нову тактику, адже росіяни, за словами Гуменюк, зробили теж деякі висновки з тих невдач, які мали у період минулого блекауту.

Факт того, що Росія накопичує озброєння, підтверджує також і Андрій Юсов. Він підкреслив, що під час останніх атак ворог масово використовує ударні безпілотники, а ракети – значно менше. Він пояснив, що такі дії вказують на те, що ворог накопичує ракетний арсенал.

Юсов припускає, що окупанти можуть зберігати ракети для ймовірних атак на енергетичну інфраструктуру після настання холодів у зимовий період.

Повторення терористичних атак на цивільну, критичну й об'єкти енергетичної інфраструктури – це ймовірний сценарій. Про це говорять публічно й застерігають представники українського сектору безпеки та оборони, а також воєнно-політичне керівництво. Тому думати, що маніяк не буде повторювати спроб вчиняти такі терористичні атаки цієї зими, підстав ніяких немає, - зазначає представник ГУР.

Категорія
Світ
Дата публікації

Близько 180 тис колишніх російських в'язнів воюють проти України

Служба зовнішньої розвідки України
в'язні

Російська Федерація з початку повномасштабного вторгнення в Україну залучила для участі у війні до 180 тис ув'язнених. Вони отримують менші виплати, ніж інші військові армії РФ.

Головні тези:

  • Близько 180 тис колишніх російських ув'язнених беруть участь у війні проти України, отримуючи менші виплати та пільги.
  • У Росії практикується вербування ув'язнених у приватні військові компанії, обіцяючи їм амністію та вигоди, що часто залишаються лише на словах.
  • Мобілізація ув'язнених у Росії привернула увагу правозахисників через порушення прав людини та недостатню підготовку вояків.

Росія дурить колишніх ув’язнених-військових

За даними Служби зовнішньої розвідки України, станом на листопад 2024 року РФ залучила для участі у російсько-українській війні від 140 до 180 nbc осіб, що відбували покарання за злочини в російських тюрмах.

Водночас відомо, що усього в російських колоніях і тюрмах станом на 2024 рік перебувало близько 300-350 nbc тисяч ув’язнених. Це вдвічі менше, ніж у 2014 році. Причина зменшення - залучення їх у війну.

У розвідці розповіли, що раніше ув’язнені отримували за контракт одноразову виплату 1 718 дол. А вже у липні 2024 року розмір виплати збільшився до 3 524 дол.

Однак ув’язнені, а також їхні родичі, позбавлені низки виплат і пільг, які отримують учасники добровольчих формувань. Також зарплата такої категорії осіб вдвічі–вчетверо нижча, ніж в інших окупантів.

Варто зауважити, що наприкінці грудня 2024 року прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін підписав постанову про скасування одноразових виплат для ув’язнених. Виплати не отримають ті, хто уклав контракти з російським військовим відомством.

Мобілізація ув'язнених у Росії

Вербування ув'язнених у Росії стало звичною практикою під час війни проти України. З середини 2022 року, російська влада за сприяння приватних військових компаній, зокрема ПВК "Вагнер", залучала ув'язнених до бойових дій, обіцяючи їм амністію, грошові виплати та інші привілеї.

Ця ініціатива викликала осуд з боку правозахисників, які наголошували на порушенні прав людини та відсутності прозорості щодо умов для ув'язнених.

Багато з ув'язнених гинули через недостатню підготовку, а обіцяні вигоди часто залишалися лише на словах.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?