США повернули Україні викрадені РФ історичні цінності
Категорія
Культура
Дата публікації

США повернули Україні викрадені РФ історичні цінності

Повернені США Україні історичні артефакти

Дипломати зі США повернули до України культурні та історичні реліквії, які були викрадені окупаційною армією РФ. 

Головні тези:

  • Співпраця США та України дозволила повернути викрадені РФ історичні реліквії до України.
  • Повернення відбулося під час візиту глави Мінкульту та стратегічних комунікацій до США.
  • Українські експерти визначають походження та цінність ще 7 артефактів, які були повернені.
  • Співпраця спецслужб і культурних інституцій триває з метою перехоплення культурних цінностей, що пересилаються з Росії до США.
  • У вересні 2023 року під час візиту Президента України до США сталося останнє повернення вікрадених історичних цінностей до України.

Що відомо про повернення до України викрадених Росією історичних реліквій

Зазначається, що процес повернення відбувся під час візиту глави Мінкульту та стратегічних комунікацій Миколи Точицького до США.

Зокрема, заступник глави Міннацбезпеки США з питань стратегії Роберт Сільверс передав Точицькому чотири середньовічні залізні шаблі, датовані IX–XIII століттям, та декілька неідентифікованих предметів.

Зазначається, що ці артефакти були викрадені росіянами під час окупації українських територій.

Їх виявили, коли кілька митних та прикордонних службовців у міжнародному поштовому відділенні у Ньюарку, штат Нью-Джерсі, побачили пакунок, у якому, як стверджувалося, містився набір для барбекю, — пояснив Роберт Сільверс.

Працівники митної служби США передали фото викрадених реліквій на перевірку експертам з Національного музею історії України в Києві.

Було встановлено, що шаблі є складовою культурної спадщини України.

США повернули Україні викрадені Росією історичні реліквії
Роберт Сільверс та Микола Точицький

Наразі українські експерти за фотографіями визначають походження та цінність ще 7 артефактів.

У Мінкульті підкреслили, що повернення історичних реліквій стало результатом співпраці відомства, а також Служби зовнішньої розвідки України, Посольства України у США, Національного музею історії України та Інституту археології НАН.

Що відомо про успіхи у поверненні до України вкрадених Росією історичних реліквій

Зазначається, що співпраця спецслужб і культурних інституцій почалась у червні 2022 року.

Митна та прикордонна служба США з іншими установами, підпорядкованими Міністерству національної безпеки США, постійно здійснює перехоплення культурних цінностей, які пересилаються з Росії до США поштою.

До України вже повернули скіфські акінаки VI століття до н.е., бронзовий меч XII–VIII століття до н.е. та інші цінності. Остання така передача відбувалася під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США у вересні 2023 року.

Категорія
Україна
Дата публікації

У ЦПД спростували фейк РФ щодо використання ЗСУ хімзброї на Курщині

Центр протидії дезінформації
хімзброя

Російська пропаганда ширить фейки про нібито використання Силами оборони України хімічної зброї на території Курської області РФ. Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України розвінчує вкид Кремля.

Головні тези:

  • Російська пропаганда поширює фейки про використання ЗСУ хімічної зброї на території РФ для дискредитації України в очах світової спільноти.
  • Спростування цих вкидів є важливою складовою протидії дезінформації та захисту інформаційної безпеки країни.
  • Фейки про використання хімічної зброї є типовими для пропаганди Кремля та не мають підтвердження в об'єктивних доказах.

Росія поширює фейк щодо використання ЗСУ хімічної зброї

Як зауважили в ЦПД, подібні вкиди є цілком типовими для пропаганди Кремля, вони періодично з’являються від початку повномасштабної війни, ніколи не підкріплені жодними доказами.

Метою таких дій є дискредитація України в очах світової спільноти та створення інформаційного алібі для використання заборонених отруйних речовин самими російськими військами.

Росія

Факти застосування вказаних речовин загарбниками проти ЗСУ, згідно з даними ЦПД, неодноразово зафіксовані на лінії фронту. Відомо вже, зокрема, про кілька випадків за останній час на Куп’янському напрямку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?