США збирають коаліцію з найближчих партнерів для введення санкцій проти Китаю у разі військової допомоги РФ.
Джерело: Reuters
Що відомо про коаліцію США проти Китаю
Зазначається, що наразі консультації перебувають на попередній стадії. Єдеться про очікування підтримки від цілої низки країн-членів G7.
Наразі невідомо, про які саме санкції йтиметься. В останні тижні США та його союзники заявляли, що Китай розглядає можливість постачання зброї Росії, що Пекін заперечує.
Початкові кроки адміністрації Байдена щодо протидії підтримці Китаю включали неформальні контакти на рівні персоналу та на дипломатичному рівні, включаючи міністерство фінансів. Reuters зазначає, що офіційні особи закладають основу для можливих дій проти Китаю з основною групою країн, які підтримують санкції проти Росії після її вторгнення в Україну.
Очікується, що роль Китаю у війні РФ проти України стане однією з тем, коли президент США Джо Байден зустрінеться з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Білому домі. Адміністрація хоче спочатку підняти ідею скоординованих санкцій і "промацати пульс" на випадок, якщо будуть виявлено будь-які поставки до Росії з Китаю.
Нещодавно США ввели нові санкції проти людей і компаній, які звинувачуються у допомозі Росії, серед іншого були й компанії з Китаю. Серед проблем, з якими стикаються Сполучені Штати при введенні санкцій проти Китаю, другою за величиною економіки світу є його тісна інтеграція в основні економіки Європи та Азії, що ускладнює переговори.
Вашингтон повинен змусити Китай обирати між доступом до фінансової системи США або допомогою Росії у війні, - заявив експерт по санкціях колишнього президента Дональда Трампа Ентоні Руджеро.
Читайте також:
Китай витрачає на проросійську пропаганду більше, ніж РФ;
Ми відповімо. Байден пригрозив Китаю через зв’язки Пекіна з Кремлем
Китай закликає до переговорів і зняття санкцій з Росії – CNN