Стало відомо, як Ющенко і Тимошенко колись помирилися на виставці
Категорія
Політика
Дата публікації

Стало відомо, як Ющенко і Тимошенко колись помирилися на виставці

Стало відомо, як Ющенко і Тимошенко колись помирилися на виставці
Джерело:  online.ua

Стало відомо, як свого часу, будучи президентом України, Віктор Ющенко помирився з тодішнім прем'єром Юлією Тимошенко на виставці в Києві.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповіла колишній директор "Мистецького Арсеналу", президент Art Ukraine Foundation Наталя Заболотна.
Вона розповіла, чому провела в Києві виставку робіт галицького скульптора середини 18 століття, представника пізнього бароко і рококо Івана Пінзеля.
"Була така смішна преамбула, чому я, директор "Українського Дому", провела цю виставку в "Мистецькому Арсеналі", коли там сидів інший директор і п’ять років чекав, коли на нього зваляться великі гроші. Одного разу мені подзвонив Ігор Тарасюк, тодішній директор ДУСі (Державне управління справами, — ONLINE.UA), і сказав: "Допоможи щось зробити! Віктор Андрійович Ющенко щойно у прямому ефірі запросив всіх за три тижні, на День Незалежності, на урочисте відкриття "Мистецького Арсеналу"! Я, звісно, вікна там поставлю і двері зроблю, але ж нема, що відкривати — зроби там якийсь проект!" І я запропонувала виставку історії української пластики — з давніх часів. Ми звезли туди скіфських та половецьких кам’яних баб, ранні хрести кам’яні, наївну скульптуру. І яка ж українська скульптура без західноукраїнського бароко? І ми з Борисом Возницьким знову привезли зі Львова роботи Івана Пінзеля. І всі сучасні художники, з якими ми працювали на Скульптурних салонах, були також вписані в ландшафт "Мистецького Арсеналу", - згадує Заболотна.

Читайте також: В Україні готуються легалізувати гральний бізнес і створити "чорну схему" для Мінкульту - Наталія Заболотна
За її словами, на цій виставці помирилися навіть Ющенко й Тимошенко.
"Ось так і вийшло: за три тижні не було навіть концепції виставки, але вона відбулася, на її відкриття прийшли три очільники держави — президент Віктор Ющенко, прем’єр Юлія Тимошенко і спікер парламенту Володимир Литвин. Вони були тоді всі розсварені, ми зробили для них перфоманс: вони разом розмальовували великий трипільский арт-об’єкт і, здається, навіть помирилися. А цю виставку за два місяці відвідало 150 000 людей", - сказала президент Art Ukraine Foundation.
Більше  читайте в інтерв'ю на ONLINE.UA: В Україні провалили закон, який дозволив би культурі не жити в злиднях - екс-директор "Мистецького Арсеналу".

Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР значно посилила військову допомогу Росії — що відомо

Ин
Джерело:  AP News

За даними Південної Кореї, у січні та лютому КНДР направила до Росії ще близько 3 тис солдатів. Північна Корея також відправляє більше ракет, артилерійського обладнання та боєприпасів, щоб допомогти Росії. 

Головні тези:

  • КНДР направила до Росії близько 11 тис солдатів, різноманітну військову техніку та боєприпаси.
  • Північна Корея взяла активну участь у війні проти України, надсилаючи великі сили в битву в Курській області.
  • Північнокорейський диктатор Кім Чен Ін виразив підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником.

КНДР збільшила постачання зброї Росії

Кім Чен Ин посилює військову допомогу Росії, відправляючи солдатів, ракети та артилерію. Північнокорейські війська зазнають важких втрат, але Кремль вимагає ще більше.

Військова техніка, відправлена Північною Кореєю в Росію, включає "значну кількість" балістичних ракет малої дальності, 170-міліметрові самохідні гаубиці і близько 220 одиниць 240-міліметрових реактивних систем залпового вогню.

Північна Корея направила близько 11 тис військових для участі у війні проти України, що стало її першою участю у великомасштабному конфлікті після Корейської війни 1950-1953 років.

За оцінками Об'єднаного комітету начальників штабів Сеула, близько 4 тис з них були вбиті або поранені.

Раніше Національна розвідувальна служба Південної Кореї пов'язувала високі втрати Північної Кореї з труднощами військ в адаптації до безпілотників та інших елементів сучасної війни. Північнокорейські війська ще більше ущемлені грубою тактикою їхніх російських командирів, які відправляли їх у штурми без підтримки вогнем.

Проте представники українських військових і розвідувальних служб підрахували, що північнокорейці набувають важливого бойового досвіду і відіграють ключову роль у стратегії Росії для війни проти України, кидаючи великі сили в битву в Курській області.

Південнокорейський військовий звіт з'явився після того, як північнокорейський диктатор Кім Чен Ин висловив свою непохитну підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником Сергієм Шойгу минулого тижня в Пхеньяні.

Державні медіа повідомили, що Кім і Шойгу підтвердили свою прихильність дотриманню великого договору про взаємну оборону, підписаного минулого року.

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?