Україна є країною-претендентом на вступ до НАТО, але отримає членство тільки тоді, коли всі 30 країн-членів Альянсу будуть на це згодні. В Альянсі чекають "великих зусиль" команди українського лідера Володимира Зеленського.
Джерело: Defence News
Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг на зустрічі з військовими оглядачами пояснив, чого чекає від України. Він дав поянть, що всього, що вже зробив Київ, поки недостатньо для членства в блоці.
"Україна є країною-претендентом. Ми надаємо їй підтримку, особливо для продовження модернізації та вдосконалення їх установ оборони та безпеки, цивільно-політичного контролю над їх службами безпеки, і не в останню чергу протидії корупції. У нас є різні програми щодо дотримання зобов'язань, які в значній мірі присвячені боротьбі з корупцією в рамках реформ, які Україна вже почала, але нам потрібно більшого. Нам потрібно зробити з ними більше, щоб забезпечити їх повну реалізацію", - озвучив Столтенберг вимоги команді Зеленського.
Україна отримає членство через ПДЧ - останнє рішення НАТО
Як відомо на саміті НАТО 14 червня лідери блоку заявили, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід'ємною частиною цього процесу. Таких формулювань щодо України не звучало ні на одному саміті Альянсу, а щодо Грузії таке формулювання звучить останні 3 роки.
Але щоб отримати ПДЧ керівництво Альянсу вимагає від української влади проводити подальші "широкомасштабні, стійкі і безповоротні реформи", як в секторі безпеки і оборони, так і в інших сферах. Також блок нагадує про "повагу до меншин".
Президент США Джо Байден після саміту НАТО сказав, що Україна отримає План дій щодо членства в НАТО, коли відповідатиме необхідним вимогам, зокрема, переможе корупцію.
"Їм все ще потрібно подолати корупцію і відповідати вимогам, щоб отримати План дій ... Тим часом ми будемо робити все, щоб Україна ... могла протистояти фізичної агресії Росії", - сказав глава Білого дому за підсумками саміту НАТО, підкресливши, що рішення про прийняття України в НАТО залежить не від нього, а від усього Альянсу.
Коротко про вступ України в НАТО
Украина подала заявку о вступлении в НАТО еще в 2008 году.
В июне 2020 года Альянс наделил Украину статусом партнера с расширенными возможностями.
Украина в 2021 году ждет подготовки к предоставлению плана действий по членству в НАТО.
В частности, на саммите НАТО 14 июня будет обсуждаться "дорожная карта" для Украины с прописанными шагами для вступления в НАТО.
Зеленский постоянно напоминает Альянсу, что членство Украины в НАТО — единственный путь, который может завершить войну на Донбассе и обезопасить Украину и Европу от дальнейшей российской военной агрессии.
На саміті НАТО 14 червня члени Альянсу підтримали рішення від 2008 року про те, що Україна стане членом НАТО і отримає ПДЧ, коли, зокрема, переможе корупцію. Орієнтовні терміни вступу України в НАТО керівництво блоку відмовилося називати.