Страти українських військовополонених є свідомою політикою РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Страти українських військовополонених є свідомою політикою РФ

Офіс Генерального прокурора
Страти українських військовополонених є свідомою політикою РФ

За останній рік зросла кількість страт окупантами українських військовополонених. Офіс Генпрокурора наголошує, що ці злочини є непоодинокими інцидентами, а цілеспрямованою політикою РФ.

Головні тези:

  • Зростання страт українських військовополонених є наслідком свідомої політики РФ, не є випадковими подіями, а цілеспрямованою стратегією.
  • Притягнення до відповідальності окупантів за війну та злочини перед міжнародним судом є важливим кроком у відновленні справедливості та зціленні постраждалих.
  • Необхідність співпраці з міжнародними партнерами для притягнення Росії до відповідальності та судового переслідування учасників війни на Сході України.
  • Розслідування воєнних злочинів та страт українських військовополонених потребує великих зусиль і співпраці на міжнародному рівні.

Кількість страт окупантами РФ українських військовополонених зростає

Як повідомив генпрокурор Андрій Костін, у 2024 році кількість страт українських військовополонених російськими окупантами зросла. Катування та страти без суду стали інструментом війни, засобом залякування та знищення.

Костін підкреслив, що це не поодинокі випадки, а цілеспрямована політика. Зокрема, існує аудіозапис, де російський офіцер наказує своїм військовим не брати полонених, а вбивати українців на полі бою.

Як зазначив очільник Офісу Генерального прокурора, одним із ключових завдань правосуддя є притягнення Росії та її керівництва до відповідальності за злочин агресії, без якого не було б понад 140 тисяч воєнних злочинів.

Багато російських воєнних злочинців засуджено українськими судами заочно, але вироки суду мають важливе значення для процесу відновлення справедливості та зцілення постраждалих, підкреслив Костін.

Генпрокурор розповів, що розслідування воєнних злочинів під час конфлікту є надзвичайно складним процесом.

Необхідно притягнути до відповідальності організаторів цього вторгнення — президента, прем'єр-міністра, членів так званої "трійки" — і показати, що вони не уникнуть покарання, незважаючи на прогалини в міжнародному праві. Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції щодо цього питання, але ми працюємо над правовим механізмом разом із близько 40 країнами світу.

Тому якщо Путін наважиться приїхати на саміт G20 у Бразилії, він має бути заарештований. Відмова виконати ордер на арешт лише посилює позиції Росії. Усі наші сподівання зараз покладаються на незалежність бразильської судової системи, — зазначив Генпрокурор.

Російські окупанти стратили на полі бою 93 українських воїни

Правоохоронці мають дані про страту російськими військовими на полі бою 93 українських військовополонених. Про це повідомив начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.

За його словами, 80% випадків страт українських військовополонених зафіксовано у цьому році. Водночас тенденція почала з’являтися у листопаді минулого року, коли «відбулися зміни у ставленні військовослужбовців РФ до наших військовополонених у гірший бік», зазначив керівник "департаменту війни".

Категорія
Політика
Дата публікації

Нова влада Сирії висунула Путіну неочікувану вимогу

Путін
Джерело:  Reuters

Команда російського диктатора Володимира Путіна провела переговори із новим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа. Під час них у Кремля вимагали видати колишнього диктатора Башара Асада, а також компенсувати завдані збитків.  

Головні тези:

  • Російська військово-морська база в Тартусі та авіабаза Хмеймім у Сирії є стратегічно важливими об'єктами для Кремля.
  • Падіння режиму Асада створює невизначеність стосовно майбутньої присутності Росії у Сирії.

Нова влада Сирії не збирається коритися Росії

За словами анонімних джерел, новий сирійський лідер Ахмед аль-Шараа вимагає у Москви видати йому колишнього президента Сирії Башара аль-Асада, який втік до Росії, коли його скинули повстанці Шараа.

Ба більше, офіційний Дамаск закликає, щоб Кремль, яка підтримував Асада під час громадянської війни в Сирії, відновив довіру за допомогою "конкретних заходів, таких як компенсація, реконструкція і відновлення".

За словами журналістів, на прохання підтвердити, чи вимагали у Москви видати диктатора Башара Асада і виплатити компенсацію, речник Путіна Дмитро Пєсков відмовився від коментарів.

Нелегітимний президент Росії Володимир Путін, чиї солдати і військово-повітряні сили роками підтримували Асада проти сирійських повстанців, має намір зберегти свою військово-морську базу в Тартусі і авіабазу Хмеймім поблизу портового міста Латакія.

Що важливо розуміти, втрата цих об'єктів стане критичним ударом по можливостях Кремля поширювати свою владу в регіоні.

Розвідка Британії оцінила ситуацію в Сирії

Згідно з даними британських розвідників, після падіння режиму Башара Асада в Сирії запанувала невизначеність щодо майбутньої присутності країни-агресорки РФ у східному Середземномор'ї.

Окрім того, наголошується, що російська Постійна середземноморська оперативна група не має доступу до своєї військово-морської бази в Тартусі для технічного обслуговування і матеріально-технічного забезпечення.

Міноборони Британії звертає увагу на те, що у регіоні немає порівнянної альтернативної бази для російської оперативної групи.

Майбутнє російських баз в Сирії залишається неясним, поки в країні панує політична невизначеність, вважають у британському Міноборони.

Британські розвідники попереджають, що країна-агресорка все одно буде робити все можливе, щоб зберегти свою присутність у Середземному морі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?