Це не евакуація. Британія наказала частині дипломатів виїхати з України
Категорія
Політика
Дата публікації

Це не евакуація. Британія наказала частині дипломатів виїхати з України

Це не евакуація. Британія наказала частині дипломатів виїхати з України
Джерело:  online.ua

Британія почала відкликати персонал зі свого посольства в Україні через загрозу російського вторгнення.

Джерело: Фейсбук посольства Британії в Україні

Частина британських дипломатів поїде з України

У світлі зростаючої загрози з боку Росії МЗС прийняла рішення тимчасово відкликати утриманців та частину співробітників посольства з Києва.

Це не евакуація. Посольство залишається відкритим і продовжуватиме виконувати важливу роботу, включаючи надання консульської допомоги та підтримки громадянам Великобританії в Україні, - вказано у заяві посольства.

За словами чиновників, особливих погроз британським дипломатам не надходило, але близько половини співробітників, які працюють у Києві, повернуться до Великобританії.

Дії посольства були описані як запобіжні, і, як вважається, за останні 24 години не відбувалося нічого конкретного, що могло б спричинити рішення США та Великобританії.

Співробітники країн ЄС в Україні наразі залишаються на своїх місцях, а верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що не буде «драматизувати» напруженість.

США також повідомили другорядному персоналу, що вони можуть покинути Україну, підкресливши, що ці кроки не є евакуацією. Але в Держдепартаменті журналістам повідомили, що у разі російського вторгнення вони «не зможуть евакуювати громадян США».

Україна заявила, що США «передчасно» відкликати родичів співробітників, назвавши це рішення «проявом надмірної обережності».

У США закликали не подорожувати та не планувати від'їзд до України

Державний департамент США запровадив четвертий рівень небезпеки щодо подорожей в Україну.

Не подорожуйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України, - закликають в США.

Варто зазначити, що рекомендації Держдепу США щодо подорожей уже були на четвертому рівні небезпеки через поширення COVID-19.

Посольство США в Києві залишається відкритим для регулярної роботи, але там наголосили, що основна мета заяви - інформувати американців, адже у випадку повномасштабного вторгнення Росії, США не зможуть евакуювати усіх.

Тому громадяни США, які зараз перебувають в Україні, повинні планувати відповідним чином, у тому числі покладаючись на власні сили, комерційні варіанти, якщо вони вирішили залишити країну, - йдеться у повідомленні.

Читайте також:

Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Категорія
Політика
Дата публікації

Команда Трампа влаштувала розбірки з Євросоюзом через Україну

Трамп
Джерело:  The Economist

Згідно з даними видання The Economist, члени команди американського лідера Дональда Трампа висловили невдоволення зусиллями членів ЄС щодо зміцнення України на тлі її війни з країною-агресоркою Росією.

Головні тези:

  • Білий дім демонструє різкий розворот у питаннях підтримки України.
  • На цьому тлі Штати посилили тиск навіть на Євросоюз.

Чим невдоволена команда Трампа

Журналісти звертають увагу на низку кроків Білого дому, які фактично вказують на відхід від підтримки України.

Що важливо розуміти, йдеться не лише про виведення військових з ключової бази у Жешуві, а й про зменшення присутності у Контактній групі з питань оборони України.

Не можна також ігнорувати той факт, що саме адміністрація обклала Україну базовим 10-відсотковим тарифом, однак Росію такі обмеження не торкнулися.

Ще однією ознакою часу є те, що представники Пентагону нещодавно поставили запитання одному із союзників про те, чому він продовжує постачати зброю в Україну.

Ба більше, вказано, що деякі помічники Трампа в приватних бесідах навіть скаржилися, що вони "ситі по горло" зусиллями Європи зі зміцнення України.

Як завжди у випадку з такою хаотичною адміністрацією, важко відрізнити справжній сигнал від шуму, — наголошують журналісти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?