У Британії розроблять безпілотник з самохідною гаубицею
Категорія
Технології
Дата публікації

У Британії розроблять безпілотник з самохідною гаубицею

У Британії розроблять безпілотник з самохідною гаубицею
Джерело:  online.ua

Військове керівництво Великої Британії допустило взяття на озброєння безпілотної самохідної артилерійської установки, якою замінять таким чином застарілі системи.

Джерело: The Drive

За оприлюдненими даними, перш за все йдеться про заміну L118 - 105-міліметровою гаубиці, яку взяли на озброєння ще 1972 року. Її далекобійність сягає 17 кілометрів.

Згідно з концептом безпілотної артилерійської одиниці, вона має чотири колеси, а також у перспективі матиме гібридний двигун. Утім, наразі зовнішній вигляд має радше умовний дизайн, він буде змінюватися та відрізнятися від того, як одиницю артилерії виготовлятимуть.

Безпілотне озброєння у світі

Наразі буквально у всіх регіонах планети триває розробка та дослідження новітніх можливостей безпілотників у різних військових сферах.

Наприклад, на початку року європейська компанія Milrem Robotics оголосила про тестування прототипу безпілотної наземної платформи Type-X на траках. На її базі чи на подібних апаратах можуть у майбутньому розміщувати озброєння.

Натомість існують різноманітні розробки у повітряному напрямку. Одним з найбільш просунутих у цій галузі став Ізраїль.

Згідно з інформацією журналістів, Армія оборони Ізраїлю першою у світі скористалося угрупуванням дронів під керівництвом штучного інтелекту в умовах реальних бойових дій. Це відбулося під час попереднього загострення протистояння у секторі Газа у травні.

“Рой БПЛА був використаний в зоні бойових дій, звідки робилися численні ракетні запуски в сторону території Ізраїлю. Наскільки нам відомо, це перший в світі випадок використання даного типу озброєння”, - наголосило джерело у командуванні.

Водночас розвиваються технології з протидії безпілотним апаратам. У згаданому ж Ізраїлі розробили новітні засоби для ураження ворожих бойових дронів прямо у повітрі. Знищення військовослужбовці добиваються завдяки потужному лазерному променю, який виводить з ладу “начинку” апарату.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?