У КМВА офіційно підписали наказ про зміну комендантської години
Категорія
Україна
Дата публікації

У КМВА офіційно підписали наказ про зміну комендантської години

У КМВА офіційно підписали наказ про зміну комендантської години
Джерело:  online.ua

Начальник Київської міської військової адміністрації підписав наказ про зміну комендантської години в місті Києві з 26 березня 2023 року.

Джерело: КМВА

У Києві та області офіційно скоротили комендантську годину

Згідно з підписаним начальником КМВА наказом, комендантська година з 26 березня діятиме з 00:00 до 05:00 щодня.

У КМВА повідомили про готовність й надалі змінювати столицю на краще так закликали мешканців допомагати Збройним Силам.

Дорогі кияни та гості міста, пам’ятайте завдяки кому маєте змогу вільно жити в столиці України. Завжди допомагайте і підтримуйте Збройні сили України! Воїнам потрібно відчувати що їх цінують, шанують і чекають вдома. Наближайте разом із бійцями мир в Україні після нашої Перемоги, — Сергій Попко, начальник КМВА.

Що не можна робити під час комендантської години

У КМВА також нагадали про правила комендантської години:

  • перебувати на вулиці та в інших громадських місцях, а також переміщатись транспортом або пішки,

  • комендантський патруль має право затримати особу, що перебуває на вулиці в зазначений час і перевірити документи, встановити причину порушення комендантської години,

  • може бути проведений огляд речей, транспортного засобу та навіть помешкання затриманого,

  • якщо затриманий чинить опір або не виконує законні вимоги комендантського патруля, то до такої особи може бути застосована фізичну силу чи (в крайньому випадку) вогнепальну зброю,

  • виходити на вулицю дозволено тільки щоб дійти до найближчого укриття під час повітряної тривоги,

  • з отриманням сигналу про повітряну небезпеку проходити в укриття потрібно навіть в комендантську годину.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Категорія
Україна
Дата публікації

Російські пропагандисти цинічно поширюють фейки щодо ракетного удару по Кривому Рогу

Кривий Ріг
Джерело:  online.ua

Окупанти назвали балістичний удар по Кривому Рогу ввечері 4 квітня, внаслідок якого загинули 16 людей, "високоточною" атакою на місце проведення "військової наради".

Головні тези:

  • Російські пропагандисти намагаються вигадати причину ракетного удару по Кривому Рогу, відводячи увагу від жахливих наслідків.
  • Офіційні заяви Міністерства оборони Росії розкривають цинічні маніпуляції та спроби відвернути увагу від справжньої трагедії.
  • Реальний об'єкт ракетного удару — дитячий майданчик, наслідки якого були катастрофічними для невинних людей.

Росія цинічно вигадала причину ракетного удару по Кривому Рогу

Міністерство оборони Росії випустило офіційну заяву, в якій відзвітувало про використання ракети у фугасному спорядженні для удару по ресторану у Кривому Розі, в якому нібито проходила нарада "з командирами з'єднань і західними інструкторами":

Унаслідок удару втрати противника становили до 85 військовослужбовців та офіцерів іноземних держав, а також до 20 одиниць автомобільної техніки.

Насправді російська армія вдарила по дитячому майданчику. Згідно з офіційними даними, постраждали 50 людей. Ще 16, серед яких шестеро діток, загинули.

Наймолодшому постраждалому три місяці.

Двоє дітей перебувають у лікарні, вони у важкому стані. Це хлопці 8 та 9 років.

Росія здійснила атаку в день жалоби, який оголосили за загиблими внаслідок учорашньої російської атаки по Кривому Рогу. Тоді окупанти вбили чотирьох мирних людей.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?