У Конгресі США визнали штучну природу COVID-19
Категорія
Світ
Дата публікації

У Конгресі США визнали штучну природу COVID-19

Конгрес США
Конгрес США

У звіті підкомітету Конгресу США зі зв'ясування обставин пандемії COVID-19 зазначається, що вірус був створений у лабораторії в Китаї на гроші з американських грантів. 

Головні тези:

  • COVID-19 був створений у лабораторії в Китаї на гроші з американських грантів, підкреслює звіт підкомітету Конгресу США.
  • Науковці з Уханьського інституту вірусології інфікувались коронавірусом перед початком пандемії, що вказує на можливий витік з лабораторії.
  • Звіт розкриває серйозні помилки у стратегії боротьби з пандемією, критикуючи фінансування досліджень та недоліки у вакцинації та введенні локдаунів.
  • Організація EcoHealth Alliance здійснювала дослідження в Ухані за грантами США, використовуючи кошти у недоцільний спосіб, вказує звіт.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я діяла в інтересах Китаю, ставлячи політичні інтереси вище за глобальне здоров’я.

Що відомо про обставини появи та поширення COVID-19

У документі, який складається з 520 сторінок, підкреслюється, що причиною пандемії COVID-19, скоріш за все, є виток з лабораторії в китайському Ухані.

У звіті визнається, що характеристики віруса не мають аналогів, які б зустрічались у природі.

Усі випадки початкового інфікування COVID-19 пов’язані з одним джерелом, що не характерно для вірусів природнього походження.

Науковці з Уханьського інституту вірусології інфікувались коронавірусом ще восени 2019, тобто за кілька місяців до початку пандемії.

Китай і США причетні до пандемії COVID-19
Вірусологи з Китаю

Окрім цього автори звіту звертають увагу на відсутність чітких доказів природнього походження COVID-19.

Що відомо про серйозні помилки, що істотно погіршили ситуацію з поширенням захворюванності на COVID-19

У звіті також підкреслюється, що фінансування проведення досліджень у лабораторії Уханя відбувалось через організацію EcoHealth Alliance, яка отримувала гроші у рамках гранту від США, зокрема від Національного інституту здоров’я.

У документі також засуджується низка рішень уряду та організацій у США, які здійснили вплив на перебіг пандемії COVID-19.

Мова йде про хибне використання коштів у розмірі понад 64 млрд доларів, які були втрачені через шахрайство на програмах допомоги, зокрема в системі безробіття та підтримки малого бізнесу.

Окрім цього рекомендації громадянам під час пандемії COVID-19, зокрема, збереження дистанції близько 2 метрів, масковий режим, видавались без належного наукового обгрунтування.

Введення локдаунів часто також запроваджувалось без належного наукового обгрунтування.

Автори звіту критикують поспішну вакцинацію в умовах браку прозорості щодо відповідних ризиків.

Особливу увагу приділили Всесвітній організації охорони здоров’я, яка, за даними звіту, нібито піддавалася впливу Китаю, ставлячи політичні інтереси вище за глобальне здоров’я.

Офіційне представлення звіту в Конгресі заплановане на 4 грудня.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Музика змінює хімію мозку та вмикає опіоїдну систему

Науковці недооцінювали вплив музики на мозок
Джерело:  online.ua

Уперше в історії людства було зафіксовано, що музика дійсно здатна змінювати хімію мозку. Що важливо розуміти, йдеться про активізацію опіоїдної системи, яка у більшості випадків "вмикається" під час їжі, сексу або для полегшення болю.

Головні тези:

  • Чим більше людина має опіоїдних рецепторів у мозку, тим сильнішою може бути реакція на музику.
  • Результати цього дослідження можуть допомогти розробити нові втручання на основі музики, до приклади, у боротьбі з болем.

Науковці недооцінювали вплив музики на мозок

За словами вчених з Університету Турку, у межах нового дослідження вони використали позитронно-емісійну томографію (ПЕТ), пише European Journal of Nuclear Medicine.

Вони хотіли нарешті дізнатися, як мозок реагує на улюблену музику в реальному часі.

Ба більше, вони застосували МРТ, щоб оцінити щільність опіоїдних рецепторів у мозку учасників.

Результати дійсно шокували науковців, адже виявилося, що музика, яка викликає "мурашки" (або приємний озноб), буквально запускає вивільнення природних опіоїдів у зонах мозку, відповідальних за задоволення.

Варто також зазначити, що чим більше у людини таких рецепторів, то сильнішою була реакція мозку на музику.

Фото: unsplash.com

Керівник дослідження та науковий співробітник Університету Турку Веса Путкінен наголосив, що фактично вперше в історії вдалося довести, що прослуховування музики активує опіоїдну систему мозку.

Вивільнення опіоїдів пояснює, чому музика може викликати такі сильні почуття задоволення, навіть якщо вона не є основною винагородою, необхідною для виживання чи відтворення, як їжа чи сексуальне задоволення, — наголосив вчений.

На переконання науковців, раніше зафіксовані знеболювальні властивості музики пояснюються саме опіоїдною відповіддю мозку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?