У Копенгагені побудували найзручніший квартал у світі. Як він виглядає
Категорія
Світ
Дата публікації

У Копенгагені побудували найзручніший квартал у світі. Як він виглядає

Квартал  Нордгавн
Джерело:  The Guardian

У центрі данської столиці збудували новий житловий квартал Нордгавн, який багато хто вже називає революційним, оскільки інженери мали на меті створити максимально комфортні умови для проживання людей. 

Головні тези:

  • Житловий квартал Нордгавн у Копенгагені визначають як революційний та інноваційний у світі містобудування.
  • Квартал спроектований з урахуванням максимального комфорту для мешканців: екологічні стандарти, розмаїття архітектури та громадські місця для відпочинку.
  • У Нордгавні забезпечено високий рівень соціальної стабільності та доступність необхідних сервісів та місць для життя.
  • Заселення кварталу триває повільно через високі ціни, проте розробники планують зниження вартості та компенсації.
  • Новий житловий район у Копенгагені створений для близько 40 тисяч мешканців і прагне стати прикладом ідеального середовища для життя та відпочинку.

Чим особливий новий житловий квартал у Копенгагені

Зазначається, що квартал побудували на місці старого порту.

Місцеві ЗМІ називають новий квартал “антиутопією нового світового порядку, де люди лише вдаватимуть, що щасливі”.

Однак квартал є наглядним прикладом того, як має виглядати містобудування за умови доотримання абсолютно всіх вимог.

Під час будівництва акцент робився на максимально точному масштабуванні, наданні будовам архітектурного розмаїття з одночасним дотриманням екологічних стандартів, великою кількістю набережних та усіма зручностями для пішоходів.

У Копенгагені побудували революційний житловий квартал
Новий житловий квартал у Копенгагені Нордгавн

Місце, де люди із задоволенням пересуваються навіть у холодний зимовий день: шопінг, їзда на велосипеді, вигул собак, біг підтюпцем, навіть купання в холодній воді на громадському пляжі. Тут дійсно тихо, бо майже немає автомобілів із двигунами, а тільки електричні, — підкреслює журналіст Стів Росс.

Новий житловий район розташовується на півострові неподалік центру Копенгагена. Більше століття тут був порт.

Що кажуть рієлтори та забудовники

Місцева влада поставила на меті забезпечити житлом близько 40 тис людей протягом наступних 40 років.

Наразі у Нордгавні проживають поки лише 6 тис людей.

За словами директорки By & Havn, яка керує кварталом, Енн Сквубро, основною ідеєю проєкту була реалізація соціальної стабільності.

Вона зазначає, що людей вражає ідея міста, у якому необхідних місць можна дістатись протягом 5 хвилин.

Крім того, нова концепція передбачає високу екологічність, перехід на відновлювальні джерела та максимально просте планування кварталу.

За інформацією ЗМІ, заселення кварталу поки що йде доволі повільно. Багато людей, з якими говорили представники медіа, наголошують на високих цінах, які перевищують стандартні копенгагенські на 20% у всьому.

Однак менеджери та девелопери запевняють, що поступово ціни йтимуть на спад. Зокрема, у планах — компенсації за економію ресурсів і покриття видатків на важливі потреби мешканців кварталу Нордгван.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Завершення війни проти України може знищити економіку Росії

Путін боїться зупиняти війну
Джерело:  The Wall Street Journal

Видання The Wall Street Journal дійшло висновку, що російська економіка потрапила в залежність від війни в плані робочих місць, зарплат і зростання. Відповідно, якщо вдасться добитися перемир'я на фронті - країна-агресорка опиниться на межі колапсу.

Головні тези:

  • Відмова Росії від військових витрат може призвести до втрати робочих місць та загального розчарування у бідних російських регіонах.
  • Це також може спровокувати рецесію у країні-агресорці.

Путін боїться зупиняти війну

Як стверджує старший економіст Інституту економіки Банку Фінляндії Хелі Сімола, майже половина економічного зростання країни-агресорки у 2024 році було безпосередньо зумовлене виробництвом, пов'язаним із війною.

Не можна також ігнорувати той факт, що виплати родинам російських загарбників, які воюють в Україні, підвищили добробут деяких найбідніших регіонів країни.

Фахівці озвучують прогноз, що припинення такого стимулювання призведе до зниження внутрішнього споживання.

Якщо російський диктатор Володимир Путін хоче уникнути економічного колапсу, йому доведеться продовжувати витрачати кошти на нинішньому рівні ще довго після закінчення війни.

Якщо військові витрати будуть скорочені, це призведе до втрати робочих місць і загального розчарування в багатьох російських регіонах, — заявив Яніс Клюге, експерт з Росії з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.

Згідно з прогнозами Capital Economics, зниження рівня витрат може призвести до уповільнення зростання або навіть рецесії в Росії в найближчій перспективі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?