У Мінкульті пояснили нові правила виїзду митців і медійників за кордон
Категорія
Культура
Дата публікації

У Мінкульті пояснили нові правила виїзду митців і медійників за кордон

пункт
Джерело:  Укрінформ

За ініціативи Міністерства культури та стратегічних комунікацій уряд врегулював питання перетину кордону військовозобов’язаними митцями та працівниками медіа.

Головні тези:

  • Нове регулювання виїзду митців та медійників за кордон в Україні забезпечує більш прозорий та відповідальний процес.
  • Згідно нових правил, листи сприяння від Міністерства культури не будуть видаватися безпосередньо, а будуть проходити опрацювання через відповідні інституції.
  • Митці та медійники повинні подавати заявки на виїзд не менше, ніж за 15 днів до від'їзду, при цьому максимальний термін перебування за кордоном — 60 днів.

Нові правила виїзду митців і медійників за кордон: що змінилося

Відповідне рішення набуде чинності після публікації в Урядовому кур'єрі, яке очікується 6 березня. Про це повідомив заступник глави МКСК з питань європейської інтеграції Андрій Наджос під час засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

За його словами, міністерство при розробці нового акта керувалося тим, що значна кількість діячів у сфері мистецтв та ЗМІ, починаючи з 2022 року, не поверталися в Україну.

Нове у змінах, за які вчора проголосував Кабінет міністрів, полягає в тому, що раніше всі звернення отримувало міністерство. Відтепер всі звернення будуть спрямовуватись до відповідних інституцій, наприклад, Держкіно, Держтелерадіокомпанія.

Наджос пояснив, що профільні інституції будуть опрацьовувати відповідні звернення, перевіряти всі необхідні документи самостійно і надсилати МКСК уже верифікований пакет документів. Посадовець пояснив, що це прискорить процес і зробить його більш транспарентним і відповідальним.

Водночас він повідомив, що лист сприяння підписуватиметься лише міністром або тим, хто виконує його обов'язки.

Заступник міністра також поінформував, що відтепер подавати документи до міністерства необхідно мінімум за 15 днів до виїзду, а термін перебування за кордоном не має перевищувати 60 календарних днів.

У виняткових випадках він може бути продовжений. Проте нам здається, що цього терміну достатньо, щоб людина розв'язала робочі питання і повернулася в Україну.

Він також розповів, що визначено перелік документів, необхідних для видачі листів сприяння для перетину кордону.

Потрібно мати запрошення і військово-обліковий документ. Є також певні додаткові елементи, які стосуються працівників ЗМІ. Тут може бути підключено Мінцифри. Воно підключається у разі участі медійників у заходах, які пов'язані із забезпеченням функціонування мультимедійної платформи United24.

Водночас представники медіа, які вирушають у закордонне відрядження, повинні мати чітке редакційне завдання і наказ керівництва на відрядження.

Щодо представників культури, то МКСК прагне запровадити механізм, щоб після повернення в Україну особа прозвітувала, куди і скільки коштів буде направлено на потреби ЗСУ, якщо збір коштів було задекларовано як мету виїзду.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра України — інсайдери дізналися про жорсткі умови США

надра
Джерело:  The New York Times

Україна і США відновили переговори про угоду щодо українських корисних копалин. 11 квітня делегація України прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів.

Головні тези:

  • США висувають жорсткі умови в угоді про надра України, вимагаючи велику частку в природних ресурсах країни, пишуть інсайдери.
  • Українська делегація прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів, які стали першими після представлення переглянутого проєкту угоди.
  • Згідно з новою версією угоди, Україні доведеться відраховувати половину доходів від видобутку ресурсів у спеціальний фонд, контрольований США.

США висувають жорсткі умови в угоді про надра України

США планують отримати велику частку в природних ресурсах України в результаті цієї угоди.

Цей візит став останнім поворотом у багатомісячній епопеї, в якій Київ і Вашингтон торгуються з приводу угоди, яку президент Трамп розглядає як спосіб „повернути“ колишню допомогу США Україні, і яка, як сподівається президент Володимир Зеленський, допоможе забезпечити гарантії оборони для його країни, — повідомляє NYT.

Переговори між двома делегаціями стануть першими після того, як Білий дім представив переглянутий проєкт угоди про корисні копалини, в якому було знову озвучено жорсткі вимоги, що їх відкинув офіційний Київ раніше, і це фактично повернуло переговори до початкового стану.

Як розповіли NYT офіційні особи в Києві, переговори у Вашингтоні, які, як очікують, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають участі вищих посадовців України та США.

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка, який відповідає за торгівлю, і до неї входять представники Мінекономіки та Мін'юсту. Білий дім не став надавати виданню подробиць про переговори.

Новий варіант угоди, з яким ознайомилася NYT, повертається до початкової вимоги президента Трампа — щодо того, щоб «Україна повернула США мільярди, отримані нею у вигляді військової та фінансової допомоги» після початку повномасштабного вторгнення РФ три роки тому.

Як і в попередніх пропозиціях США, у Вашингтоні хочуть, щоб Україна відраховувала половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, включно з найважливішими мінералами, нафтою і газом, а також супутньої інфраструктури (зокрема порти та трубопроводи) в інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном.

У Білому домі також бажають, щоб прибуток із цього фонду реінвестували в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається незрозумілою.

За інформацією NYT, у новій версії угоди відсутня згадка про гарантії безпеки для України — положення, на якому довго наполягав Київ і яке йому вдалося включити в проєкт минулого місяця, але якому довго опирався Вашингтон.

Крім того, нова версія містить більш жорсткі умови, ніж попередні проєкти: Вашингтон хоче вимагати весь прибуток від вищевказаного фонду доти, доки Київ не виплатить принаймні еквівалент американської допомоги, отриманої під час війни — плюс 4% річних.

Сполучені Штати також хочуть зберегти за собою «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право накладати вето на продаж українських ресурсів третім країнам. У перший рік дії угоди Україні хочуть заборонити пропонувати третім сторонам будь-які інвестиційні проєкти на більш вигідних фінансових або економічних умовах, ніж ті, які в перспективі будуть запропоновані Вашингтону, пише видання.

Фонд контролюватиметься Корпорацією міжнародного фінансування і розвитку — урядовою агенцією США, що відповідає за інвестування в компанії та проєкти за кордоном. Агентство призначатиме трьох членів ради директорів — тоді як Україна матиме лише двох — і контролюватиме кожен проєкт, у який інвестують кошти фонду.

Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував статтю NYT і закликав українців ставитися до інформації «з певним сумнівом».

Щось мені здається, у NYT якась дуже застаріла версія угоди (схожа на ту, що ми розбирали ще від 23 березня), і вони на ній видали сьогодні цю новину… Тому б ставився б до цього з певним сумнівом.

Ярослав Железняк

Ярослав Железняк

Нардеп України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?