У Норвегії місцеві рибалки "впіймали" атомний підводний човен США
Категорія
Світ
Дата публікації

У Норвегії місцеві рибалки "впіймали" атомний підводний човен США

Норвегія

У сітях рибалок з Норвегії раптово опинився атомний підводний човен ВМС США. 

Головні тези:

  • Атомний підводний човен ВМС США Virginia застряг у сітях рибалок у Норвегії, що стало незвичайною подією.
  • Китай також стикнувся з проблемами у морі: новітній атомний підводний човен затонув поблизу Уханю, але інформацію про це поки що приховують.
  • Влада КНР не розголошує подробиць про китайський підводний човен серії Zhou, який зазнав аварії на верфі.
  • Інциденти з атомними підводними човнами нагадують про ризики, пов'язані з цією технологією, та потребу в уважному контролі й безпеці.

Як атомний підводний човен США потрапив у сіті норвезьких рибалок

Зазначається, що атомна підводна субмарина ВМС США Virginia потрапила у сіті норвезьких рибалок, викинуті для вилову палтуса і закріплені якорем на морському дні.

Зазначається, що підводний човен протягнув рибальську сітку на відстань у понад 3 км.

ВМС США підтвердили, що підводний човен заплутався в рибальській сітці в Маланґсфьорді поблизу Тромсе.

Атомний підводний човен США заплутався у рибальській сітці у Норвегії
Атомний підводний човен класу Virginia ВМС США

Сітку витягли за допомогою корабля берегової охорони Норвегії.

Сітка лежить на морському дні. Вона зникла, і ми, ймовірно, ніколи її більше не знайдемо. Немає сенсу засмучуватися через це, — зазначив один з норвезьких рибалок Харальд Енген.

115-метровий USS Virginia вагою 7800 тонн є однойменним човном так званого класу "Вірджинія" — класу атомних ударних підводних човнів.

Китай втратив передовий підводний човен. Що відомо

Згідно з даними інсайдерів з Федерального уряду США, новітній китайський атомний підводний човен затонув поблизу верфі китайського міста Ухань ще кілька місяців тому, однак влада КНР досі приховує цей факт.

Китайський підводний човен — перший у новій серії атомних човнів Zhou.

Згідно з наявними даними, він затонув під час завершального обладнання на верфі поблизу Уханя, однак офіційний Пекін досі про це мовчить.

Поки журналістам не вдалося дізнатися, чи було на борту ядерне паливо під час аварії та чи вижив хтось із екіпажу.

Його побудувала державна компанія China State Shipbuilding Corp. Уперше судно помітили біля причалу на річці Янцзи кілька місяців тому, під час того, він проходив остаточне оснащення перед виходом у море.

За словами журналістів, американські чиновники не фіксували взяття китайською стороною проб води або навколишнього середовища на витік радіації. 

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?