У Порошенка розповіли про будівництво Музею і Меморіалу Героїв Небесної сотні
Категорія
Україна
Дата публікації

У Порошенка розповіли про будівництво Музею і Меморіалу Героїв Небесної сотні

У Порошенка розповіли про будівництво Музею і Меморіалу Героїв Небесної сотні
Джерело:  online.ua

Сьогодні, 13 квітня, відбулося перше засідання оргкомітету з проведення конкурсу для спорудження Меморіалу та Музею Героїв Небесної сотні.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Twitter адміністрації президента України.

За словами заступника голови АП Віталія Ковальчука, до Дня Свободи та Гідності за підсумками міжнародного архітектурного відкритого конкурсу буде визначено проект Меморіалу та Музею.

"Цілісний комплекс повинен також включати Алею Героїв Небесної Сотні від Хрещатика вгору, місце пам'яті, де нині хрест, каплицю", - повідомив Ковальчук.

Читайте також: Рада дозволила давати звання Героя України іноземцям, які загинули на Майдані

У той же час на сайті глави держави зазначено, що проект будівництва Музею і Меморіалу підготують до 21 листопада 2017, а будівництво розпочнуть наступного року.

Як повідомив Ковальчук, Меморіал і Музей будуть побудовані на алеї Героїв Небесної сотні, 3-5.

"Комплекс нагадуватиме про подвиг Небесної сотні і стане свідченням вибору України свободи, гідності і європейського шляху", - написав Ковальчук.

Як повідомляв ONLINE.UA, президент України Петро Порошенко виступив з ініціативою створення Музею-Меморіалу Героїв Небесної сотні і пообіцяв стати ініціатором і першим спонсором створення благодійного фонду для будівництва об'єкта.

Категорія
Технології
Дата публікації

Зроблено в Україні. Нова машина для розмінування Germina URCM-3000 проходить випробування

Міністерство економіки України
Germina URCM-3000

Краматорський завод важкого верстатобудування розробив дистанційно керовану систему розмінування Germina URCM-3000, яка здатна розміновувати за один день до 5 гектарів і може витримати підрив протитанкової міни.

Головні тези:

  • Germina URCM-3000 виготовлена на Краматорському заводі важкого верстатобудування і вже проходить випробування.
  • Машина здатна розміновувати до 5 гектарів за день і витримує підрив протитанкової міни.
  • Українська техніка Germina URCM-3000 використовує тільки найкращі компоненти від європейських та американських виробників.

Germina URCM-3000 виробництва України проходить випробування

Із першим зразком в режимі піддослідної експлуатації зараз працює один з операторів протимінної діяльності, після чого машину відправлять на проходження сертифікації відповідності.

Така машина — вдалий приклад використання технічних спроможностей виробника з урахуванням досвіду українських саперів. Я сподіваюся, що Germina успішно пройде сертифікацію і ми отримаємо українську машину розмінування з відмінними характеристиками. Понад 60% її компонентів — українського виробництва. Швидкість проходження 100-метрової ділянки, яку ми сьогодні бачили, вражає, — розповів заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Машина із зануренням робочого органу у ґрунт на 5 сантиметрів пройшла 100-метрову ділянку за півтори хвилини. Ширина проходу при цьому становила 2,7 метра. Це дозволяє за годину проводити поверхневе очищення на ділянці площею один гектар, а за одну зміну — пʼять гектарів.

Під час демонстраційних випробувань Germina змогла знищити всі закладені на ділянці навчально-тренувальні макети вибухонебезпечних предметів, зокрема протитанкових мін ТМ62 та ПТМ4, протипіхотної фугасної міни, ручних гранат.

У машині використали двигун, шасі та гідравліку кращих європейських та американських виробників. Дистанційне керування машиною здійснюється на відстані до одного кілометра.

У першому півріччі UDS планують отримати від Краматорського заводу важкого верстатобудування пʼять машин Germina для виконання завдань з гуманітарного розмінування Київщини, Харківщини, Миколаївщини та Херсонщини.

Гарантійний термін експлуатації — три роки. Виробник заявляє, що машина в базовій комплектації попередньо коштуватиме 500 тис євро, що в рази дешевше за іноземні аналоги.

Категорія
Україна
Дата публікації

Український пілот F-16 вперше розкрив особливості бойової роботи — відео

Повітряні Сили ЗСУ
F-16

Повітряні сили 26 березня оприлюднили перше інтерв’ю українського пілота винищувача F-16, який розповідає про бойові завдання, тактику застосування та потужний колектив, який успішно опанував західну техніку та нові підходи до її застосування.

Головні тези:

  • Український пілот F-16 вперше розкрив особливості бойової діяльності у відеоінтерв'ю.
  • Сучасні пілоти винищувачів F-16 щодня виконують успішні удари на території противника та тимчасово окупованих територіях.
  • Ефективність використання західної техніки та висока точність ураження цілей підтверджують успішні операції українських військових.

Майже кожна ракета потрапляє у ціль — український пілот F-16

Льотчик, чия особистість наразі не розкривається, розповідає, що майже щодня пілоти винищувачів F-16 виконують не один і не два польоти на ураження противника за лінією бойового зіткнення, на території Російської Федерації, на тимчасово окупованій росіянами території. Також льотчики "Фальконів" виконують польоти на прикриття інших бойових побратимів (Міг-29, Су-27, Су-24, Су-25).

Пілот зазначає, що ефективність використання західної техніки українськими воїнами як наземної, так і повітряної дуже висока.

Майже кожна ракета приходить в ціль… Більш ніж 80% випущених нами ракет приходять у ціль. Знищують як "Шахеди", так і крилаті ракети морського, повітряного і наземного базування. Цілі нам завчасно відомі, розвідка наша працює досить непогано, навіть попри те, що в медіа розганяли, що ми не отримуємо дані розвідки…

Можна сказати, що наші сили розвідки дуже швидко адаптуються, ми отримуємо актуальні дані… Наразі ми можемо завдавати удари тільки в тактичну глибину, проте ефективність цих ударів дуже висока: якщо ми захочемо, то наша бомбочка залетить комусь у віконце.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?