У Путіна неочікувано заговорили про підготовку нормандського саміту
Категорія
Політика
Дата публікації

У Путіна неочікувано заговорили про підготовку нормандського саміту

У Путіна неочікувано заговорили про підготовку нормандського саміту
Джерело:  online.ua

Керівництво Росії згідно на проведення нового нормандського саміту по Донбасу. На даний момент роботу з підготовки переговорів лідерів нормандської четвірки ведуть політичні радники.

Джерело: ТАСС

Спікер Кремля Дмитро Пєсков стверджує, що політрадники "нормандської четвірки" знаходяться в постійному контакті.

"Це дуже складний контакт, вимагає величезного терпіння всіх чотирьох сторін, але тим не менше він ведеться. І ведеться він як раз в інтересах підготовки і проведення нормандської зустрічі в верхах", - вказав представник Кремля.

При цьому Пєсков нагадав умову Путіна, без виконання якої він не погодиться на переговори в нормандському форматі з Ангелою Меркель, Володимиром Зеленським та Еммануелем Макроном. Він підкреслив, що Москва буде наполягати на проведенні саміту тільки після того, як будуть виконані хоч якісь попередні домовленості.

Про що домовилися сторони на нормандському саміті в Парижі

Нормандський саміт в Парижі відбувся в грудні 2019 року. Це були останні переговори по Донбасу лідерів нормандської четвірки в повному складі. У Парижі сторони домовилися:

  • розвести сили на трьох ділянках в зоні ООС,

  • провести обмін полоненими за формулою "всіх на всіх",

  • імплементувати так звану "формулу Штайнмаєра" про порядок виборів на Донбасі і його деокупацію в українське законодавство.

Ці домовленості виконані частково - і в цьому більшою мірою винна Росія, яка також зриває реалізацію Мінських домовленостей 2015 року.

Позиція Росії по нормандському формату

Росія виступає категорично проти проведення переговорів в чинному зараз складі, а про розширення "четвірки" навіть чути не хоче. Путін розчарований тим, що Німеччина і Франція підтримують Україну і не хоче бачити за столом переговорів ще і США, де також надають посильну допомогу Києву в боротьбі з російською агресією.

У Кремлі вимагають, щоб Берлін і Париж "привели до тями" українську сторону і використали весь свій тиск на Київ на користь Росії. У Міністерстві закордонних справ поставили на місце команду Путіна і відзначили, що події останнього часу продемонстрували, кого саме слід повертати з небес на землю.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Тарифна війна. Трамп вирішив піти на поступки

Трамп
Джерело:  Politico

Американський лідер Дональд Трамп звільнює смартфони, комп'ютери та іншу електроніку від своїх глобальних "взаємних тарифів". Що важливо розуміти, це сталося після жорсткого тижня на ринках на тлі торгової війни.

Головні тези:

  • Митно-прикордонна служба США опублікувала нову інструкцію щодо тарифів.
  • Наразі Трамп аналізує можливість запровадження секторальних тарифів на деякі товари.

Що відомо про рішення Трампа

Журналісти звертають увагу на те, що нову інструкцію оприлюднила Митно-прикордонна служба США.

Вона звільняє побутову електроніку, багато з якої виробляється в Китаї, від тарифної ескалації Трампа з Китаєм і 10-відсоткового базового тарифу щодо всіх країн.

Окрім того, вказано, що обладнання, що використовується для виробництва напівпровідників, також буде звільнено від тарифів.

Хоча ця електроніка не підпадатиме під дію тарифних ставок, які Трамп запровадив цього тижня в рамках торгової війни з Китаєм, ці товари все одно можуть бути обкладені значним митом, якщо вони виробляються в Китаї.

З заявою з цього приводу уже виступив старший радник Білого дому Стівен Міллер.

За словами останнього, ці товари все ще підпадають під дію тарифу щодо Китаю відповідно до початкового оголошення в розмірі 20%.

Що важливо розуміти, це тарифна ставка, яку Трамп ввів через "кризу нелегальних наркотиків".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?