Заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд провела зустріч із заступником керівника адміністрації президента РФ Дмитром Козаком. Сторони домовилися в подальшому провести серію консультацій щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
Джерело: ТАСС
«Під час переговорів було підтверджено озвучену в Женеві позицію США, що без узгодження майбутніх параметрів автономії або іншими словами особливого статусу Донбасу в складі України істотний прогрес у врегулюванні конфлікту навряд чи можливий. З урахуванням збігу підходів у цій принциповій позиції домовилися про продовження взаємних консультацій», - заявив Козак.
За попередньою інформацією, крім зустрічі з Козаком, у Нуланд в рамках візиту в Москву заплановано також зустріч з помічником президента Володимира Путіна Юрієм Ушаковим.
Коментуючи підсумки переговорів з Козаком, Нуланд сказала, що вони пройшли «дуже продуктивно». На даний момент сторони підтвердили статус Мінських угод, як єдиної основи для регулювання ситуації на Донбасі.
Варто нагадати, що з моменту призначення Нуланд на посаду помічниці держсекретаря в 2013 році, в Росії з деяким скептицизмом сприймали її діяльність. Вона доволі часто ставила питання про посилення санкцій щодо РФ через війну на Донбасі. Крім того, в статті від червня 2020 року чиновниця припустила, що успіх Кремля на міжнародній арені – це лише наслідок зайвої м’якості з боку Вашингтона.
Позиція України щодо особливого статусу Донбасу
Закон про особливий статус Донбасу в Україні був прийнятий в рамках Мінських домовленостей 16 вересня 2014 року. Він передбачає особливий порядок місцевого самоврядування двох східних областей країни, що опинилися в епіцентрі російсько-української війни. У 2017, 2018, 2019 і 2020 роках закон продовжували на термін до наступного року. Станом на сьогодні, фактично, закон продовжений до 31 грудня цього року.
Варто відзначити, що з самого початку в Україні закон про особливий статус Донбасу сприйняли з певним застереженням. Зокрема, політичні аналітики бачать в ньому згоду офіційного Києва на створення окупаційними адміністраціями так званих загонів народної поліції. Фактично, це легалізація незаконних збройних формувань.
Читайте також: