У Раді знайшли новий вихід із ситуації навколо КСУ
Категорія
Політика
Дата публікації

У Раді знайшли новий вихід із ситуації навколо КСУ

У Раді знайшли новий вихід із ситуації навколо КСУ
Джерело:  ТСН

Вирішення проблеми навколо Конституційного Суду України спеціальним законопроєктом стало головною темою нараді парламенту 2 листопада. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков запропонував новий вихід з наявного стану. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ТСН.

За словами політика, Рада може відновити завдяки новому законопроєкту електронне декларування.

"Це рішення призвело до конфлікту і дисбалансу в системі антикорупційної діяльності. Верховна Рада оперативно долучиться. Була нарада. До кінця дня буде зареєстровано закон, який відновлює скасований закон", - прокоментував Разумков скандальне рішення КСУ.

Водночас депутати таким чином зможуть виграти час у суперечці, бо суд може розглянути цей законопроєкт і визнати його антиконституційним лише через два місяці. Цей період дозволить знайти повноцінний вихід із ситуації замість вищезгаданої законодавчої "милиці".

Також відомо, що Рада може не розглянути президентський законопроєкт про визнання неконституційним рішення КСУ про декларування посадовців. Утім. на цьому наполягають представники фракції "Слуга народу". Інші політсили у парламенту звинуватили їх у спробі порушити Конституцію заради виходу з конституційної кризи.

Нагадаємо, КСУ поставив під удар антикорупційні органи країни своїм рішенням про неконституційність норми про кримінальну відповідальність за неправдиве декларування майна посадовців.

Як повідомляв ONLINE.UA, Володимир Зеленський вирішив дати оцінку скандалу, який виник через публічний демарш КСУ. Він вважає, що за всім цим стоїть змова частини старих еліт і олігархів проти президента та проти України. Зеленський не став називати прізвища своїх ворогів, зазначивши, що їх і так всі знають. Президент назвав їх "чортами з політичного пекла", які відкрили свої справжні обличчя.

Категорія
Світ
Дата публікації

Скандал навколо World Press Photo. Журі попросило вибачення в усіх українців

У World Press Photo публічно визнали свою помилку
Джерело:  Детектор медіа

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили в українського народу за поєднання двох несумісних робіт в одну візуальну пару "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.

Головні тези:

  • Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) засудила результати міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.
  • Журі відмовилося скасовувати премію фотографу російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайлу Терещенку.

У World Press Photo публічно визнали свою провину

Що важливо розуміти, німецький фотограф Флоріан Бахмаєр на своїй світлині показав шестирічну українку Ангеліну з Харківської області. Вона почала страждати на панічні атаки через постійні обстріли з боку армії Росії.

Це фото отримало назву Beyond the Trenches та на думку автора, "стало емоційним центром європейського блоку".

До нього у візуальну пару неочікувано для всіх додали світлину німецької фотографки Нанни Гайтманн.

Її знімок має назву Underground Field Hospital — на ньому зображений поранений бойовик "ДНР", що воював на боці російської армії.

Після того, як спалахнув гучний скандал через поєднання цих несумісних фото, представники премії врешті-решт офіційно визнали свою помилку.

Вони заявили, що існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання.

Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі, — виступила з заявою з цього приводу очільниця міжнародного журі Люсі Контичелло.

Попри це, вказано, що журі відмовилося скасувати премію, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайло Терещенко.

Категорія
Політика
Дата публікації

Чого далі чекати від Путіна — у Литві розкрили 3 сценарії

МЗС України
Путін

Шеф литовської дипломатії Кястутіс Будріс закликав міжнародну спільноту зробити все можливе для стримування російського диктатора Володимира Путіна, щоб уникнути війни з Росією чи потенційного захоплення країн Балтії.

Головні тези:

  • Росія є довгостроковою військовою загрозою для НАТО.
  • Путін не збирається відмовлятися від своїх планів, зокрема щодо вторгнення в Альянс у майбутньому.

Литва закликає дати відсіч Росії, поки не пізно

З гучним попередженням очільник МЗС Литви виступив під час свого офіційного візиту до Києва та зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою.

Як стверджує Будріс, наразі від Путіна можна очікувати лише трьох сценарії — війни, окупації або загрози.

За словами дипломата, розвідувальна спільнота у країнах НАТО давно дійшла спільного висновку: саме Росія є довгостроковою прямою військовою загрозою для Альянсу.

Глава МЗС Литви також зазначив, що світ просто не має права ігнорувати російські плани і спроможності та будуть розгорнуті дуже близько до НАТО.

Вони десятиріччями вкладалися у це і чітко готуються до довгострокової конфронтації з НАТО, — попередив міністр.

Будріс звертає увагу на те, що загроза з боку Росії реальна і довгострокова, тому важливо зробити все можливе, щоб запобігти новій війні у Європі.

У нас з РФ є три варіанти: або війна з Росією, або загроза Росії, або окупація. Для того, щоб уникнути останнього, необхідно бути в такій позиції, де ви можете стримувати. Інакше ви будете у позиції війни.

Кястутіс Будріс

Кястутіс Будріс

Глава МЗС Литви

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?