Колишній спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер вважає, що офіційний Київ виконав усі вимоги для членства в НАТО. Він закликає Альянс визначити подальший шлях в НАТО для України, оскільки сумнівається в користі ПДЧ.
Джерело: НВ
Волкер розкритикував стани НАТО за те, що вони сьогодні використовують ПДЧ як перешкоду для вступу в Альянс, в тому числі для України. Він нагадав, що брав участь в створенні чернетки документа Плану дій щодо членства в НАТО в 1999 році, відзначивши, що він створювався як інструмент.
Американський дипломат уточнив, що надання ПДЧ передбачає підготовку і тренінг військових, програми обмінів, річні національні плани по наближенню армій до стандартів НАТО. Він вважає, що всі ці вимоги Україна виконала.
"Всі ці умови Україна на сьогодні виконала, тому я не думаю, що ПДЧ привнесе якусь додаткову цінність до того, що Україна вже зробила на шляху до НАТО. Що б я хотів бачити, так це те, що США і інші країни- учасниці Альянсу визначили, яким повинен бути подальший шлях в НАТО для України, замість того щоб обговорювати, потрібен ПДЧ чи ні ", - заявив Волкер.
Що кажуть в НАТО про членство України
Українська влада наполегливо звертаються до керівництва Альянсу, щоб отримати конкретні маркери, за якими в подальшому НАТО буде оцінювати успішність реформ і готовність України до членства. Представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай нещодавно констатував, що Україна вже здійснила ряд кроків для наближення до стандартів Альянсу, і вказав, що ще потрібно для членства.
В Альянсі чекають від Києва:
зміцнення верховенства права і демократичного врядування,
реформа судової гілки влади і Конституційного суду,
підвищення ефективності антикорупційних інституцій.
При цьому Аппатурай визнав, що для отримання Плану дій щодо членства в Альянсі і власне членства недостатньо технічного досягнення певних критеріїв, оскільки прийняття певної країни в НАТО є політичним рішенням.
Коротко про вступ України в НАТО
Україна подала заявку про вступ в НАТО ще в 2008 році.
У червні 2020 року Альянс наділив Україну статусом партнера з розширеними можливостями.
Україна в 2021 році чекає підготовки до надання плану дій щодо членства в НАТО.
Зокрема, вже на саміті НАТО 14 червня обговорили "дорожню карта" для України з прописаними кроками для вступу в НАТО.
Зеленський постійно нагадує Альянсу, що членство України в НАТО — єдиний шлях, який може завершити війну на Донбасі і убезпечити Україну і Європу від подальшої російської військової агресії.
Нещодавно в НАТО вирішили, що Україна першою серед країн-партнерів отримає оновлений пакет цілей партнерства з Альянсом до 2025 року.