У шведському місті придумали оригінальний спосіб боротьби з самотністю
Категорія
Культура
Дата публікації

У шведському місті придумали оригінальний спосіб боротьби з самотністю

Самотність
Джерело:  The Guardian

У засніженому шведському місті Лулео на півночі країни влада запустила кампанію Säg hej! (Скажи привіт!) для боротьби з самотністю, заохочуючи людей вітатися одне з одним.

Шведів закликають вітатися для боротьби з самотністю

Кампанія спрямована на створення більш дружнього міста, спонукаючи людей до невеликих, але важливих соціальних взаємодій. В автобусах крутять про це рекламу, а в школах проводять майстер-класи.

Нещодавні дослідження показали, що серед людей віком від 16 до 29 років 45% жителів Лулео відчували проблеми через самотність. Серед осіб віком від 85 років цей показник був значно меншим – 39% серед жінок і 26% серед чоловіків.

Аса Коскі, яка працює в муніципалітеті Лулео та є авторкою ідеї кампанії, каже, що коли вас вітають незнайомці, люди відчувають себе «більш поміченими та схожими на вас».

Дослідження показують, що це впливає на здоров’я і часто впливає на бажання допомагати один одному. Якщо ви привітаєтеся зі своїми сусідами, ви, швидше за все, допоможете їм.

Самотність є глобальною проблемою

Мікаель Дален, професор благополуччя, добробуту та щастя Стокгольмської школи економіки, каже, що самотність, особливо серед молоді, є глобальною проблемою, проте, можливо, Швеція з її темними холодними зимами більше усвідомлює це.

Самотність і ізоляція зараз є величезними проблемами в будь-який час року майже в будь-якій точці світу. Це пов’язано з часом, у якому ми живемо, з нашим стилем життя, де ми не обов’язково зустрічаємося один з одним такою ж мірою, як раніше. Це погіршується взимку, коли ми менше на вулиці, менше спілкуємося, — каже він.

16 листопада ВООЗ оголосила самотність нагальною глобальною загрозою для здоров'я людства. За даними організації, ризики для здоров’я від самотності такі ж шкідливі, як викурювання до 15 сигарет на день.

За даними опитування в застосунку "Київ Цифровий", у якому взяли участь майже 27 тис киян, кожен п'ятий мешканець столиці відчуває самотність.

Найбільшу розраду кияни знаходять в роботі, побуті та фізичній активності.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?