Глава Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіджарто заявив, що новий закон сильно обмежує права угорської меншини в Україні і є "ударом в спину".
Відзначається, що на території України проживає близько 150 тисяч угорців, а, відповідно до нового закону, вивчати мови національних меншин можна тільки в дошкільних навчальних закладах і молодших класах шкіл.
Повітряні сили України поділилися кадрами знищення російського ударного дрона. Ліквідувати ворожу ціль зміг пілот винищувача МіГ-29 з позивним Denfix. Він поділився з українцями своїми емоціями та розповів про специфіку війни у небі.
Головні тези:
За словами пілота, знищувати російські безпілотники засвітло набагато легше.
На його бойовому рахунку – понад два десятки знищених крилатих ракет, а також дронів.
Denfix розкрив подробиці своєї роботи
Як зазначали у Повітряних силах, Denfix — льотчик бригади тактичної авіації повітряного командування "Захід".
Одне з його завдань — знищення російських крилатих ракет та ударних дронів.
Що важливо розуміти, армія РФ постійно нарощує їх кількість під час своїх атак.
Для знищення ворожих цілей долучаються усі сили і засоби: зенітні ракетні підрозділи, мобільні вогневі групи, підрозділи радіоелектронної боротьби.
За необхідності в небо для перехоплення цілей підіймається винищувальна авіація.
За словами пілота Denfix, на його бойовому рахунку — понад два десятки знищених крилатих ракет, а також дронів.
Воїн зізнався, що знищувати російські безпілотники засвітло легше.
Тож на відміну від нічної бойової роботи, я добре бачив ціль у прицілі. Після підриву я був щасливий, що роблю добру справу і що вдалось своїми очами побачити знищений ворожий дрон, що не долетів до цілі і не знищив нічого на нашій рідній землі, — наголосив Denfix.
Як вдалося дізнатися ABC, офіційна Канберра не передає Україні обіцяні танки M1A1 Abrams у межах пакету військової допомоги на суму 245 млн доларів через
жорстку позицію команди президента США Дональда Трампа з цього приводу.
Головні тези:
Ще у 2024 році Австралія пообіцяла надати Україні 49 танків Abrams.
Однак Білий дім заважає реалізації цього плану.
США блокують надання допомоги Україні
Журналісти звертають увагу на те, що парк Австралії з 59 списаних танків M1A1 Abrams був придбаний близько 20 років тому.
Попри це, його жодного разу не розгорнули в зоні бойових дій.
Уже незабаром в Австралію надійдуть нові бойові танки M1A2, які мають 120-міліметрову гармату.
Згідно з даними ЗМІ, уперше проблеми з наданням танків виникли ще у березні, коли американський лідер Дональд Трамп тимчасово заблокував військову допомогу Україні.
Окрім того, вказано, що наразі процес ще більше ускладнюється через те, що формальний дозвіл, який має бути наданий США перед тим, як танки можуть бути передані іншій країні, досі Австралії не надали.
Ми починаємо сумніватися, чи справді українці хочуть ці машини — дах танка є найслабшим місцем Abrams, а це війна безпілотників, — повідомив журналістам один з інсайдерів.
За словами спікера Міноборони Австралії, його країна у жодному разі не відмовляється від реалізації плану постачання M1A1 Abrams у 2025 році.