Україна має перенести війну на територію Росії — полковник Річард Кемп
Категорія
Світ
Дата публікації

Україна має перенести війну на територію Росії — полковник Річард Кемп

Україна має перенести війну на територію Росії — полковник Річард Кемп
Джерело:  online.ua

Нещодавно стало відомо, що США передадуть Україні невелику кількість балістичних ракет ATACMS .На переконання колишнього офіцера британської армії полковника Річарда Кемпа, Україна повинна мати дозвіл завдавати ударів по території Росії, щоб ракети дійсно змінили ситуацію.

Джерело: The Telegraph

Заборона завдавати ударів по РФ заважає Україні

Полковник Річард Кемп, колишній офіцер британської армії, у своїй колонці для The Telegraph пише, що у 1991 році під час операції «Буря в пустелі» випробував ATACMS проти цінних іракських цілей. За його словами, вони потужні та точні, здатні завдати руйнування ворожим силам на відстані до 300 км.

Проте, на переконання полковника Кемпа, вони не змінять ситуацію. Згідно з повідомленнями з Вашингтона, Україні буде поставлено лише «невелику кількість», і може пройти ще багато місяців, перш ніж вони справді почнуть діяти.

Невиправдані затримки в постачанні життєво важливих бойових засобів, включно з танками та F16, коштують життів і перешкоджають зусиллям Києва витіснити росіян. Це відбувається через страх спровокувати Путіна і спровокувати ескалацію.

Цей страх безпідставний: Москва вже кидає у цю війну все, що має, і останнє, що вона може собі дозволити – це прямий бій з НАТО. Путін також не наважився б натиснути ядерну кнопку, незважаючи на його попередні висловлювання, - пише Кемп.

Іншим наслідком необґрунтованого страху Вашингтона перед ескалацією є те, що ATACMS не можна буде використовувати проти цілей на території Росії.

За словами Кемпа, дозвіл завдавати ударів по РФ західною зброєю може стати ключовим у цій війні, дозволяючи Україні завдати ударів по російським військовим штабам, авіабазам, заводам з виробництва боєприпасів і лініям постачання.

Це допоможе дестабілізувати режим Путіна, показавши війну росіянам, включно з елітами, які поки що безпосередньо не постраждали від насильства.

Кемп пише, що російський режим вже виглядає крихким після походу Пригожина на Москву, готовності Путіна надати озброєння Північній Кореї, ситуації в Нагірному Карабасі, спричиненою частково неспроможністю Росії виконувати свої миротворчі зобов’язання.

Атаки України по Росії

Зеленський та його генерали добре усвідомлюють потенційні стратегічні наслідки перенесення війни на територію Росії, і, незважаючи на шалену боротьбу на сході та півдні, доклали значних зусиль для атак БПЛА і диверсійних атак, які тепер стають майже повсякденним явищем, - пише Кемп.

Використовуючи зброю українського виробництва, багато з з цих атак завдають обмеженої фізичної шкоди, хоча вони часто викликають збої, наприклад закриття московських аеропортів, і відволікають інші ресурси, необхідні на фронті.

Деякі удари були більш значними: атака до 20 безпілотників знищила чотири військові літаки в Псковській області Росії у серпні, а атака з на військову авіабазу Чкаловський під Москвою серйозно пошкодила два літаки та гелікоптер.

Ці операції показують нам, що можна зробити з більш потужними активами. Під час мого нещодавнього візиту до Києва генерал Кирило Буданов, начальник військової розвідки, сказав мені, що однією з його пріоритетних потреб є ударні безпілотники великої дальності або, як мінімум, постачання стелс-покриття, щоб збільшити шанси українських безпілотників досягти своїх цілей. На його думку, це «потенційно може перетворити оперативно-стратегічний тил противника на суцільне решето».

Річард Кемп підкреслює, що війни виграються не страхом перед ворогом, а сміливістю та ризиком. Якщо Захід хоче, щоб Україна перемогла в цій війні, він повинен надіслати зброю, здатну проникнути на російську територію, і дозволити Києву її використовувати.

Читайте також:

  • У Байдена вирішили не оголошувати передачу Україні ракет ATACMS публічно — FT

  • Байден пообіцяв Зеленському передати невелику кількість ATACMS для України — NBC News

  • США вже цього тижня можуть схвалити передачу Україні ракет ATACMS — Newsweek

Категорія
Україна
Дата публікації

Умєров оголосив про підсумки "Рамштайну-27" — яку допомогу нададуть Україні союзники

Рустем Умєров
Рамштайн

11 квітня пройшло 27 засідання Контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн» — однієї з найважливіших платформ для військової підтримки України в протистоянні з агресором. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про результати зустрічі з країнами-партнерами.

Головні тези:

  • Україні надається значна безпекова допомога від 51 країни світу в рамках засідання «Рамштайну-27».
  • Партнери, які оголосили нові кроки підтримки, включають Німеччину, Велику Британію, Норвегію, Бельгію, Данію, Литву, Естонію та Нідерланди.
  • Наприклад, Німеччина надасть українським військовим системи ППО, ракети та інше усього на 11 мільярдів євро до 2029 року.

Умєров оголосив про результати "Рамштайну-27" для України

З моменту попередньої зустрічі партнери України анонсували понад 21 мільярд доларів безпекової допомоги Україні. Це результат справжньої єдності вільного світу.

51 країна світу обʼєдналась сьогодні для допомоги України. Вдячний Великій Британії та Німеччині за лідерство на засіданні. Дякую моїм добрим друзям Джону Гілі та Борису Пісторіусу особисто за те, що робота в рамках Рамштайну продовжується.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

За підсумками зустрічі партнери оголосили про нові кроки підтримки:

  • Німеччина: у 2025 році передасть 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет-перехоплювачів до цих систем. Також Німеччина передасть 30 ракет для Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин Marder, та додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загалом, сума додаткової допомоги до 2029 року становитиме 11 мільярдів євро.

  • Велика Британія надасть допомоги на 450 млн фунтів стерлінгів: сотні тисячі дронів, радіолокаційні системи та ремонт раніше наданої техніки.

  • Норвегія надала 100 млн фунтів стерлінгів на фінансування пакета допомоги, оголошеного Великою Британією. Загалом, Норвегія збільшила військову підтримку у 2025 році на 5 млрд євро. Також оголосила про 1 млрд допомоги, зокрема на боєприпаси і ППО/ПРО.

  • Бельгія оголосила про виділення пакета військової допомоги вартістю 1 мільярд євро.

  • Данія оголосила про 25 пакет військової допомоги вартістю майже 900 млн євро.

  • Литва планує виділити 20 млн євро на закупівлю боєприпасів.

  • Естонія найближчим часом надасть Україні десять тисяч артилерійських боєприпасів, а також сухі пайки для потреб ЗСУ.

  • Нідерланди виділяють 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони України.

Ще один важливий результат засідання — створення коаліції РЕБ за лідерства Німеччини. Це важливе рішення, яке відповідає вимогам часу та посилює наших воїнів на фронті.

Спільно з партнерами ми будуємо сильну оборону України, яка наближає нашу перемогу та справедливий мир.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ дронами знищили російський "танк-черепаху" на Донеччині — відео

ОСУВ "Хортиця"
танк

Бійці з підрозділу аеророзвідки Terra 3-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України знищили російський “танк-черепаху” у Донецькій області разом із екіпажем.

Головні тези:

  • Бійці з підрозділу аеророзвідки Terra 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ знищили російський "танк-черепаху" у Донецькій області.
  • Відео з дії показує, як дрони підрозділу кілька разів влучають у ворожий танк, який був захищений бронею.
  • Після кількох ударів українським бійцям вдалося знищити "танк-черепаху" і знешкодити ворожих танкістів.

Українські бійці знищили російський “танк-черепаху”

Про це повідомило оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” та оприлюднило відповідне відео.

Дрони підрозділу кілька разів влучають у “танк-черепаху” загарбників.

Спочатку це не дає ніякого позитивного результату через надмірний захист бронею, однак незабаром українським бійцям все ж таки вдається кількома ударами знищити його.

Також оператори FPV-дронів знешкодили ворожих танкістів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?