Нещодавно стало відомо, що США передадуть Україні невелику кількість балістичних ракет ATACMS .На переконання колишнього офіцера британської армії полковника Річарда Кемпа, Україна повинна мати дозвіл завдавати ударів по території Росії, щоб ракети дійсно змінили ситуацію.
Джерело: The Telegraph
Заборона завдавати ударів по РФ заважає Україні
Полковник Річард Кемп, колишній офіцер британської армії, у своїй колонці для The Telegraph пише, що у 1991 році під час операції «Буря в пустелі» випробував ATACMS проти цінних іракських цілей. За його словами, вони потужні та точні, здатні завдати руйнування ворожим силам на відстані до 300 км.
Проте, на переконання полковника Кемпа, вони не змінять ситуацію. Згідно з повідомленнями з Вашингтона, Україні буде поставлено лише «невелику кількість», і може пройти ще багато місяців, перш ніж вони справді почнуть діяти.
Невиправдані затримки в постачанні життєво важливих бойових засобів, включно з танками та F16, коштують життів і перешкоджають зусиллям Києва витіснити росіян. Це відбувається через страх спровокувати Путіна і спровокувати ескалацію.
Цей страх безпідставний: Москва вже кидає у цю війну все, що має, і останнє, що вона може собі дозволити – це прямий бій з НАТО. Путін також не наважився б натиснути ядерну кнопку, незважаючи на його попередні висловлювання, - пише Кемп.
Іншим наслідком необґрунтованого страху Вашингтона перед ескалацією є те, що ATACMS не можна буде використовувати проти цілей на території Росії.
За словами Кемпа, дозвіл завдавати ударів по РФ західною зброєю може стати ключовим у цій війні, дозволяючи Україні завдати ударів по російським військовим штабам, авіабазам, заводам з виробництва боєприпасів і лініям постачання.
Це допоможе дестабілізувати режим Путіна, показавши війну росіянам, включно з елітами, які поки що безпосередньо не постраждали від насильства.
Кемп пише, що російський режим вже виглядає крихким після походу Пригожина на Москву, готовності Путіна надати озброєння Північній Кореї, ситуації в Нагірному Карабасі, спричиненою частково неспроможністю Росії виконувати свої миротворчі зобов’язання.
Атаки України по Росії
Зеленський та його генерали добре усвідомлюють потенційні стратегічні наслідки перенесення війни на територію Росії, і, незважаючи на шалену боротьбу на сході та півдні, доклали значних зусиль для атак БПЛА і диверсійних атак, які тепер стають майже повсякденним явищем, - пише Кемп.
Використовуючи зброю українського виробництва, багато з з цих атак завдають обмеженої фізичної шкоди, хоча вони часто викликають збої, наприклад закриття московських аеропортів, і відволікають інші ресурси, необхідні на фронті.
Деякі удари були більш значними: атака до 20 безпілотників знищила чотири військові літаки в Псковській області Росії у серпні, а атака з на військову авіабазу Чкаловський під Москвою серйозно пошкодила два літаки та гелікоптер.
Ці операції показують нам, що можна зробити з більш потужними активами. Під час мого нещодавнього візиту до Києва генерал Кирило Буданов, начальник військової розвідки, сказав мені, що однією з його пріоритетних потреб є ударні безпілотники великої дальності або, як мінімум, постачання стелс-покриття, щоб збільшити шанси українських безпілотників досягти своїх цілей. На його думку, це «потенційно може перетворити оперативно-стратегічний тил противника на суцільне решето».
Річард Кемп підкреслює, що війни виграються не страхом перед ворогом, а сміливістю та ризиком. Якщо Захід хоче, щоб Україна перемогла в цій війні, він повинен надіслати зброю, здатну проникнути на російську територію, і дозволити Києву її використовувати.
Читайте також: