Україна отримала 1 млрд від Японії та Британії. Куди спрямують кошти
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна отримала 1 млрд від Японії та Британії. Куди спрямують кошти

Денис Шмигаль
Україна отримала 1 млрд від Японії та Британії. Куди спрямують кошти

До державного бюджету України надійшов транш у розмірі 1 млрд дол у рамках програми Світового банку на підтримку політики розвитку "Основи зростання" (DPL). 

Головні тези:

  • Отримані кошти від Японії та Британії будуть спрямовані на розвиток економічного потенціалу та фінансування соціальних та гуманітарних потреб України.
  • Програма DPL укладена з Світовим банком спрямована на підтримку реформ в Україні в таких сферах, як митна та податкова політика, боротьба з корупцією, розвиток приватного сектору та інфраструктура.
  • Ці кошти допоможуть Україні підтримувати критичні бюджетні потреби та реалізувати плани щодо відновлення країни після війни та в євроінтеграції.
  • Україна отримала транш від МВФ на суму 1,1 млрд доларів, що дозволить країні фінансувати критичні потреби та підтримувати реформи.
  • Розширена програма фінансування від МВФ допомагає Україні не лише підтримувати економіку, але й залучати критично важливі ресурси для успішної війни та післявоєнної реконструкції.

Куди спрямують отримані кошти від Японії та Британії

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, транш складається з:

  • 567 мільйонів доларів США під гарантії уряду Японії у рамках Цільового фонду ADVANCE Ukraine,

  • 483 мільйонів доларів США під гарантії уряду Великої Британії.

Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що ці кошти будуть спрямовані на розвиток економічного потенціалу України тафінансування пріоритетних соціальних і гуманітарних потреб держбюджету.

Програма DPL спрямована на підтримку впровадження реформ в Україні. Залучення траншу стало можливим завдяки досягненню ключових показників у таких сферах:

  • митна та податкова політика,

  • боротьба з корупцією,

  • підтримка державних підприємств,

  • розвиток приватного сектору,

  • логістична інфраструктура.

Україна залишається відданою процесу реформування навіть в умовах воєнного стану. Це не лише допомагає залучати критично важливі ресурси, але й сприяє економічному зростанню, відновленню та євроінтеграції країни, — підкреслила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова.

Україна отримала новий транш від МВФ на 1,1 млрд дол. Куди спрямують кошти

Як повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, ці кошти вже зараховані на рахунки України та будуть використані для фінансування критичних бюджетних потреб.

Загалом у межах цієї програми Україна отримала від МВФ 9,8 млрд доларів.

Нагадаємо, 31 березня Виконавча рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) .

У Фонді наголошують, що йдеться про кредит у розмірі 15,6 мільярда доларів для України.

Як уже згадувалося раніше, програма складається з двох частин: термінове фінансування до перемоги у війні; післявоєнна відбудова.

Ця позика є першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в стані війни. За минулий, 2023-й рік Україна залучила вже близько 4,5 млрд доларів з цих 15,6 млрд. У травні 2024 року Україна і МВФ розпочали переговори про четвертий перегляд програми розширеного фінансування.

Нагадуємо, що в червні 2024 року відбулося виділення Україні нового траншу у розмірі 2,2 мільярда доларів.

Категорія
Світ
Дата публікації

Ковдри замість зброї. Сенатор Грем пригадав особливості допомоги США Україні у 2014 році

Грем
Джерело:  Суспільне

У 2014 році США обмежились лише наданням гуманітарної допомоги для України. Однак зараз є можливість зробити те, що не було зроблено тоді. Про це заявив сенатор-республіканець США Ліндсі Грем під час Мюнхенської конференції.

Головні тези:

  • У 2014 році США обмежилися гуманітарною допомогою для України без надання зброї.
  • Можливість зробити більше для України вже є, зокрема, розвивати співпрацю у сфері видобутку рідкісноземельних металів.
  • Угода про партнерство для України щодо рідкісноземельних металів з США може стати важливим кроком у зміцненні обороноздатності країни.

Сенатор Грем пригадав особливості допомоги США Україні у 2014 році

Що ми зробили не так у 2014 році? Ми не давали Україні зброї, ми давали їм ковдри. У нас не було політики надання вам того, що було необхідне для захисту. Ми нічого не говорили про наслідки можливого вторгнення.

Він зауважив, що тоді Америка втратила шанс інтегрувати свою економіку, а також провести переговори щодо мінералів.

Те, що варто було зробити ще у 2014 році, ми можемо зробити хоча б зараз.

Зауважимо, що у плані перемоги України, який представили партнерами, був пункт щодо українських копалин. Україна пропонує партнерам, зокрема США, вкладати кошти у видобуток рідкісноземельних металів, поклади яких є в Україні.

США вже розробили угоду про партнерство для України щодо рідкісноземельних металів. Міністр фінансів США Скот Бессент передав її українській стороні.

Україна доопрацювала проєкт угоди, його вже передали представникам США. В українській делегації на Мюнхенській конференції з безпеки зазначили, що американська сторона попросила час до 17:00, щоб попрацювати з проєктом.

За даними західних медіа, за угодою Україна надасть США рідкісноземельні метали на 500 млрд дол. Це вважатиметься оплатою за військову допомогу, надану Україні.

Нагадаємо, що в Україні є поклади графіту, урану, титану і літію. Ці рідкісноземельні метали є стратегічно цінними.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?