Україна розпочала переговори з Ілоном Маском та компанією SpaceX
Категорія
Технології
Дата публікації

Україна розпочала переговори з Ілоном Маском та компанією SpaceX

Україна розпочала переговори з Ілоном Маском та компанією SpaceX
Джерело:  online.ua

Віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський поділився з українцями важливою новиною: він заявив про те, що офіційний Київ уже проводить перемовини з командою американського винахідника та бізнесмена Ілона Маска та його компанією SpaceX з приводу запуску власного супутника "Січ 2-30 (2-1)" у грудні 2021 року. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Для запуску у грудні супутника дистанційного зондування землі, про який раніше говорив президент, ведуться технічні перемовини зі SpaceX щодо сумісності "Січ 2-30 (2-1)" з ракетним носієм компанії", - заявив Олег Уруський.

Український посадовець звернув увагу на те, що уже незабаром стане зрозуміло, чи можливо це здійснити. За словами представника уряду,  наразі супутник майже готовий.

"Він вимагає кінцевого аналізу і експлуатаційних перевірок технічної готовності до запуску", - зазначив Уруський й додав, що особисто побував в Дніпрі на "Південмаші", де перевірив реальний стан космічного апарату.

"Останній раз ми запускали серйозний супутник дистанційного зондування 10 років назад. Тому дійсно це стає визначною подією для нас", - наголосив глава відомства.

Варто також нагадати про те, що нещодавно Олег Уруський повідомив, що український лідер Володимир Зеленський дав завдання вивести в космос апарат дистанційного зондування землі.

"(На засіданні) акцентував увагу не прискоренні виконання завдання президента Володимира Зеленського щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30 (2-1)". Наголосив, що ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб це відбулося до кінця 2021 року, року 30-річчя незалежності України", — розповів нещодавно український чиновник.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що українські інженери з Харкова розробили та випробовують перший вітчизняний іонно-плазмовий двигун. За їхніми словами, апарат може керувати супутниками та кораблями поза земною орбітою. Ним уже зацікавилися партнери Ілона Маска.

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка США дізналася про кількість китайців у складі армії РФ

солдат Китаю
Джерело:  Reuters

Згідно з даними американських розвідників, на які посилаються журналісти, близько 200 громадян Китаю воюють на боці Росії проти України. Також вказано, що вони є найманцями та не мають прямого зв’язку з владою КНР.

Головні тези:

  • Наразі китайці не мають помітного впливу на військові операції Росії.
  • Зеленський звертає увагу на те, що Путін намагається затягнути тривалість війни.

Роль китайських солдатів у армії РФ

Інформаційна агенція Reuters поспілкувалася з американськими посадовцями, які мають доступ до даних розвідки США, а також з колишнім представником західної розвідки.

За словами останнього, близько 200 китайських найманців воюють за Росію і не мають жодного зв’язку з китайським урядом.

Окрім того, стверджується, китайські військові офіцери з дозволу Пекіна перебувають поблизу лінії фронту Росії, щоб "вивчати уроки та тактику з війни".

Як стверджують інсайдери ЗМІ, китайські бійці, найімовірніше, погано підготовку та не мають помітного впливу на військові операції армії РФ.

Український лідер Володимир Зеленський нещодавно повідомив, що "щонайменше кілька сотень громадян Китаю воюють у складі російських окупаційних сил".

За словами глави держави, диктатор Путін робить все можливе, щоб затягнути війну навіть за рахунок життів китайців.

Путіну було недостатньо солдатів із Північної Кореї. Тепер він намагається компенсувати втрати, залучаючи ще одну націю — китайців. Як довго він може продовжувати це робити? Ми маємо працювати разом, щоб такі питання були не про вибір Москви, а про наш спільний тиск на Москву, бо це єдиний шлях, як це може спрацювати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Категорія
Політика
Дата публікації

Дуда назвав "найкращий шанс" на мир в Україні

Дуда
Джерело:  Sky News

На переконання польського лідера Анджея Дуди, саме президент США Дональд Трамп має найкращий шанс завершити війну Росії проти України, однак будь-який мир має бути "справедливим і тривалим".

Головні тези:

  • Для досягнення миру у регіоні, Анджея Дуда віддає перевагу рішучому підходу Трампа.
  • Президент Польщі переконаний, що Трамп знає, як зупинити Путіна.

Дуда продовжує підтримувати Трампа та його підхід

За словами президента Польщі, єдиний шанс на мир для України пов'язаний з очільником Білого дому.

Окрім того, Дуда прокоментував перемовини Трампа з російським диктатором Володимиром Путіна.

Він озвучив припущення, що американський лідер дійсно знає, з ким має справа.

Заборона "Північного потоку-2" під час свого першого терміну і перешкоджання енергетичним амбіціям Путіна через його державний енергетичний гігант "Газпром" є достатнім доказом того, що Трамп знає, куди бити, щоб було боляче.

Анджей Дуда

Анджей Дуда

Президент Польщі

Він також нагадав про те, що лідерам Європи досі не вдалося добитися завершення війни, тому, мовляв, надія залишилася лише на Трампа.

Як зазначив Дуда, ключове питання полягає в тому, чи буде Трамп достатньо рішучим, щоб зробити це.

Адже для Європи, яка є сусідом Росії, що здійснює агресію проти України, також дуже важливо, щоб мир був справедливим і тривалим, — додав польський лідер.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?