Україна відпустила в Москву сепаратиста, який міг багато розповісти про Єфремова - депутат
Категорія
Події
Дата публікації

Україна відпустила в Москву сепаратиста, який міг багато розповісти про Єфремова - депутат

Україна відпустила в Москву сепаратиста, який міг багато розповісти про Єфремова - депутат
Джерело:  online.ua

Україна не перешкоджала втечі в Росію  луганського сепаратиста, екс-депутата Луганської обласної ради Арсена Клінчаєва, який міг би багато розповісти про діяльність заарештованого за підозрою в посяганні на територіальну цілісність України екс-регіонала Олександра Єфремова.


Таку думку в інтерв'ю ONLINE.UA висловив Григорій Пригеба, луганський політик і громадський активіст, нині - депутат і секретар Сєвєродонецької міської ради.


"На початку червня  Володимир Ландик дав в Генпрокуратурі свідчення про роль Єфремова в здачі Луганська сепаратистам. Що ви могли б до них додати?», - запитав Пригебу журналіст.


«Я б міг би розповісти те ж саме. Та тільки - що з того? І до мене приїжджали з Генеральної прокуратури. Я сказав: "Ну що я вам можу розповісти? Ви проє *али Клінчаєва, дали йому втекти до Москви! Ось з ким би поговорити про Єфремова!", - сказав Пригеба.


«Якби Клінчаєву загрожував термін 15 років, він би все про свого боса розповів», - додав депутат Сєверодонецької міськради.


Відзначимо, Арсен Клінчаєв в 2014 році був депутатом Луганської облради, саме він поставив російський прапор на Луганську обласну державну адміністрацію.


Після цього він довго жив у Києві. У 2014 і 2016 роках суд повертав справу Клінчаєва на доопрацювання в Генпрокуратуру.


Як повідомляв ONLINE.UA,  відомий український блогер Сергій Іванов розповів, що одіозний луганський сепаратист Арсен Клінчаєв, якому в Україні інкримінують низку злочинів, зміг без перешкод з боку СБУ та інших силовиків виїхати в Росію.


За словами Іванова, Клінчаєв знайшовся на ефірі на одному з російських телеканалів з лідером ЛДПР Володимиром Жириновським.


Повний текст інтерв'ю  читайте на ONLINE.UA: Мер Луганська допомагав сепаратистам робити коктейлі Молотова - депутат з Донбасу

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. В чому полягає головна проблема

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну
Джерело:  The New York Times

27 березня у Парижі відбулася зустріч "коаліції охочих", під час якої активно обговорювалося введення іноземних військ в Україну для стримування російської агресії. Станом на сьогодні лише Франція та Британія підтримують ідею розгортання в Україні "сил заспокоєння".

Головні тези:

  • Введення іноземних військ в Україну обговорюється на міжнародному рівні для стримування російської агресії.
  • Головна проблема полягає у відсутності одностайності серед європейських країн.

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну

Лідери Франції та Британії Еммануель Макрон та Кір Стармер заявили, що готові ввести "сили заспокоєння" на українську землю після завершення війни.

За словами самого Макрона, контури цих сил все ще уточнюються, і деталей про те, хто і що готовий робити, все ще мало.

Як вдалося дізнатися журналістам, "це посилило відчуття туманності навколо дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення бойових дій".

Ми повинні прискорити переговори, щоб домогтися припинення вогню, ми повинні прискорити нашу здатність фінансувати і постачати зброю, а також підготувати плани для української армії і сил заспокоєння.

Емманюель Макрон

Емманюель Макрон

Президент Франції

Що важливо розуміти, Італія хоче відправити війська, якщо вони будуть частиною місії ООН, а Польща — взагалі відкинула таку можливість.

Головна проблема полягає в тому, серед європейських лідерів немає "одностайності" щодо введення сил в Україну.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?