Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Twitter прес-секретаря президента України Петра Порошенка Святослава Цеголко.
У списку знаходиться перелік людей, які будь-яким чином причетні до викрадення, утримання та фальсифікації звинувачень проти української льотчиці і нардепа Надії Савченко і режисера Олега Сенцова.
Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що це додатковий список, який розширює той, який був затверджений раніше.
За словами глави Міністерства цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського, останні рішення та дії команди американського лідера Дональда Трампа призвели до початку "ядерної економічної війни".
Головні тези:
Варшава не може ігнорувати торгову війну між США та КНР, оскільки вона впливає й на Польщу.
Конфлікти між наддержавами можуть мати серйозні наслідки для всього світу.
Гавковський оцінив ситуацію на міжнародній арені
Як зазначив польський міністр, жодний посадовець чи політик не телефонує главі Білого дому, щоб намагатися схилити його на свій бік у ситуації з тарифами.
Ми не дзвонимо, але ми явно маємо справу зі зростаючою торговою війною. (...) Починається свого роду ядерна економічна війна.
Кшиштофа Гавковський
Міністр цифровізації Польщі
За словами посадовця, офіційна Варшава не може ігнорувати торгову війну між США та КНР, адже вона також має вплив на Польщу.
Гавковський звернув увагу на те, що будь-яка конфлікти між наддержавами змінюють ситуацію на міжнародній арені.
Є всілякі елементи, які впливатимуть на ціни, експорт та імпорт. Громадяни в кінцевому підсумку програють, — попередив польський міністр.
Що важливо розуміти, президент США Дональд Трамп нещодавно почав стверджувати, що світові лідери благають його знизити тарифи, додавши, що вони "цілують йому дупу".
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський офіційно підтвердив, що європейські миротворчі війська не будуть перебувати на лінії фронту, якщо вогонь на полі бою все-таки буде зупинений, а бойові дії завершені.
Головні тези:
Європейських миротворців планують розмістити у зонах мінімальної загрози.
Сирський оцінив, чи буде присутність миротворчого контингенту достатньою безпековою гарантією для України.
Сирський озвучив позицію щодо миротворців
Журналісти поцікавилися у головкома, наскільки реалістичним є сценарій введення контингенту іноземних військ до України.
За його словами, у цьому випадку йдеться про політичне питання.
З військової точки зору, звичайно, наявність контингенту іншої країни — це додаткова гарантія безпеки, тому що вони будуть гарантувати, що принаймні та частина, де знаходяться ці війська, не буде уражена противником.
Олександр Сирський
Головнокомандувач ЗСУ
Головком звернув увагу на те, що теоретично ці частини не будуть знаходитися на лінії бойового зіткнення.
Їх планують розмістити там, де буде мінімальний рівень загрози.
За словами Сирського, усі рішення, які стосуються дій на фронті, глава держави Володимир Зеленський одноосібно ніколи не ухвалює, а завжди радиться з військовими.
Журналісти запитали у головнокомандувача ЗСУ, чи вважає він миротворчі війська достатньою гарантією безпеки для України.
Ви знаєте його (ворога — ред.) плани, а присутність контингенту їх зриває. І наскільки вони будуть прогнозовані... Так, на певний період, звичайно, це стабілізує ситуацію. Але як надовго, важко сказати, — наголосив Сирський.